Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 MMORPG игрите наспроти End game игрите

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Чет Фед 01 2007, 13:29

повелете поставете ги вашите мислења за MMORPG игрите и end game игрите. Што мислите кои игри според вас се "подобри" и зашто, што не ви се свиѓа во едните а според вас е предност во другиот тип игри и сл.

(ММОRPG - massive multiplayer rollplaying games - пр. guild wars, World of warcraft;
End game - името мислам дека ви кажува се, игри што ги играте, ги свртувате после некое време и толку)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Чет Фед 01 2007, 14:33

јас искрено мнооогу повеке сакам MMORPG затоа што имаш поголема слобода во создавање на "твојата" приказна зашто можеш да си импровизираш а ипак да останеш во границите на приказната. Но има и некои исклучоци како на пример Splinter Cell. тоа е според мене најдобрата end game игра затоа што како тамо креативност и импровизација неможе да си дозволиш никаде. Произведена е од Ubisoft и првата игра е искочена во '97 со наслов Stelth action redefined. иначе ова е игра од која после првиот дел Ubisoft не застанува. Големиот успех го продолжува и во вториот дел од Splinet Cell со наслов Pandora Tommorow. како и првиот дел и Pandora Tommorow постигна огромен успех и тоа ги мотивираше тимот на Ubisoft да продолжат со серијалот Splinter Cell. до сега се излезени 5 дела на Spliner Cell и сите се високо рангирани. Од сите нив последниот дел Double Agent е убедливо најдобар и најуспешен.

повеке за овој дел на Splinter Cell може да прочитате на
http://splintercell.uk.ubi.com/

се надевам дека убаво ке се изнаиграте доколку си ја набавите играта!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Чет Фед 01 2007, 21:28

еј ја може забегав малце со темата, остај не постувајте мислења некакви за Splinter Cell .... задржете се до темата ве молам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Чет Фед 01 2007, 22:30

ок, нема да постувам за горе наведената игица! само да кажам не играм такви мулти плејер шитови пошто ме мрзи! хахаха. A ако играм нешто би играла star wars
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Пет Фед 02 2007, 00:23

smiley Smile напиша:
ок, нема да постувам за горе наведената игица! само да кажам не играм такви мулти плејер шитови пошто ме мрзи! хахаха. A ако играм нешто би играла star wars

играј star wars бе само немој да очекуваш нешто многу затоа што малце (уствари малце повеке) ја заебаа ... иначе да фатеше да играш пред некои 8 месеца ке ти беше интересно Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Пет Фед 02 2007, 19:44

abe se nerviram koa gi igram tie moram u igracnica neam pari za karticki i takvi stvari Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Саб Фед 03 2007, 16:04

немав нет пред 8 месеца!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Нед Фед 04 2007, 14:24

smiley Smile напиша:
немав нет пред 8 месеца!

за жал :S ама да знаеш немој многу многу да очекуваш од Star wars, а ако ја играш и ти се свига да знаеш дека ке си сечела вени пред 8 месеца
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Нед Фед 04 2007, 15:17

не сум емо па да сечам вени! а и нема да ја играм сеа слаба сум со меморија! Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Саб Фед 10 2007, 21:16

Абе од тоа MMORPG игрите забегуваат луѓе. Премногу се оптоваруваат со тоа, а да не збориме за тоа колку пари се трошат за тоа оргиналите што треба да се купат. Си купиш End game за 100 денари пиратско СD ќе ја свртиш па после нова.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Нед Фед 11 2007, 00:47

Paparapacipipas напиша:
Абе од тоа MMORPG игрите забегуваат луѓе. Премногу се оптоваруваат со тоа, а да не збориме за тоа колку пари се трошат за оригиналите што мора да се купат. Си купиш End game за 100 денари пиратско СD ќе ја свртиш па после нова.

немора да значи ! точно е тоа ама ако за пример ја зимаш WoW, еве ти пример исто на игра што е ептен слична на WoW а ја зимаш еднаш само (ок сеа играта е 2000 ден) и играш цел живот додека не ти се смучи - Guild Wars. Играва е напраена од еден од креаторите на WoW кој се одделил од Близард заради некои недоразбирања. Според статистики е втората најпродавана и најиграна игра во свет, после WoW нормално.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Саб Мар 10 2007, 01:56

taka e diki nemora covek da dade 40 evra za igrra koga ima za 100 denari piratsko cd.I vaka i taka igras
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Саб Мар 10 2007, 19:52

абе ке играш ама прашање е ШТО ке играш и колку ке играш ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Нед Мар 11 2007, 13:52

abe ne e bas taka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Пон Мар 12 2007, 00:41

абе имај малце верба во мене ... што правам цел живот знаеш ? играм игрици на РС и имам пробано ама буквално се така да ти викам има голема разлика прво во филингот додека играш, него тоа е мое мислење, за вкусови не се дискутира
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   Чет Мар 29 2007, 09:34

Paparapacipipas напиша:
Абе од тоа MMORPG игрите забегуваат луѓе. Премногу се оптоваруваат со тоа, а да не збориме за тоа колку пари се трошат за тоа оргиналите што треба да се купат. Си купиш End game за 100 денари пиратско СD ќе ја свртиш па после нова.

зависи, за некои игри мора да се отепаш од плаќање за да играш, а еве
ти кажав Guild Wars за 2000ден ја зимаш еднаш и играш додека не ти
прекурчи, после еве ти ја и Frozen Throne, пиратска верзија зимаш,
набавуваш GG-Client(се симнува од нет беспари) и играш батка додека очи
не ти отечат, или Мorrowind исто Idea Idea
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: MMORPG игрите наспроти End game игрите   

Вратете се на почетокот Go down
 
MMORPG игрите наспроти End game игрите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: