Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Зависност од РС игри

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Зависност од РС игри   Чет Фед 01 2007, 13:30

што мислите за зависниците од РС игри и дали би можеле да се контролирате доколку седнете пред игра што ви се свига многу и едноставно не ви се станува од пред монитор ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Чет Фед 01 2007, 22:33

па се дешава! ама се контролирам! седам по околу 2-3 саати на игра што стварно ја сакам. бев зависна од gabriel knight a i od jedi knight jedi academy II. zaraza!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Пет Фед 02 2007, 00:26

епа смајли алал да ти е !! ја се фатив со WoW уште од бетата и да ти кажам дека не сум станал од РС без 6-7 саати (ок сеа додека сме у школо таквите денови се намалија) дневно, а кога сме на распуст пагаат и по 12-13 саати !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Пет Фед 02 2007, 00:28

Karate Kid напиша:
епа смајли алал да ти е !! ја се фатив со WoW уште од бетата и да ти кажам дека не сум станал од РС без 6-7 саати (ок сеа додека сме у школо таквите денови се намалија) дневно, а кога сме на распуст пагаат и по 12-13 саати !
Имаш ли бе ти живот на распуст?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Пет Фед 02 2007, 00:32

да имам заборавив да напоменам дека сум "чист" од WoW веке 5 месеци и дека кога ке ја земам сеа набрзо експанзијата тоа нема да биде играње како што беше туку како што треба да биде .... у граници на нормала Very Happy 4 саати отприлика на ден (ако искачаме тој ден ако не идеме стара песна Very Happy)

тоа е и маната на MMORPG - ако ти се засвига многу освен пари и очи трошиш и многу живот geek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Саб Мар 10 2007, 01:58

jas mislam deka luge mozat mnogu da zabegaat od igranje igri na PC.Bil Gejts na svojata kerka i dava da igra 45 minuti dnevno.Pa vidi sega.Jas da sum ogranicen 45 minuti ke zbesnam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Саб Мар 10 2007, 16:00

smiley Smile напиша:
па се дешава! ама се контролирам! седам по околу 2-3 саати на игра што стварно ја сакам. бев зависна од gabriel knight a i od jedi knight jedi academy II. zaraza!

Леле и ја од Џедаи Акедеми бев зависен, и од Најтс оф ди олд репаблик Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Нед Мар 11 2007, 13:54

jas sum zavisen od Manager i PES6
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 27
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Нед Мар 11 2007, 20:27

[b][b][b]
Karate Kid напиша:
епа смајли алал да ти е !! ја се фатив со WoW уште од бетата и да ти кажам дека не сум станал од РС без 6-7 саати (ок сеа додека сме у школо таквите денови се намалија) дневно, а кога сме на распуст пагаат и по 12-13 саати !
[b]

Ne mu zameravajte na ogi vo veza WOW,ne eedinstveniot zabegan za taa igra....edno vreme i na mene mi bese interesna ali ne zabeguev do tolku...... lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Пон Мар 12 2007, 00:45

марија .... ти си плакала 25 евра секои два месеца да ја играш и плус 50 евра да ја купиш играта ? хмм не ми се верува, мора да си ја смешала играта со нешто друго Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   Саб Апр 28 2007, 21:32

Јас не играм игри баш мнгу, само GTA:SA понекогаш!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зависност од РС игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зависност од РС игри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: