Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 омилени и познати производители на РС игри

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: омилени и познати производители на РС игри   Чет Фед 01 2007, 13:33

мој најомилен произведувач на РС игри е дефинитивно Blizzard, имаат одличен тим и способност да создадат "свет" со приказна со која освојуваат десетици илјади гејмери низ светот ! алал да им е !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Чет Фед 01 2007, 13:58

јас можам да кажам пошо најмногу време имам поминмато на менаџерски игри дека тие игри ми се омилени а и мн други ама како нив со имам утепано време други не
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Чет Фед 01 2007, 13:59

ок де наведи производител ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Чет Фед 01 2007, 14:01

ај сеа Very Happy Very Happy па од еа спорт па sega games после football manager незнам од кој е и така
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Вто Фед 20 2007, 10:35

No.1 - Blizzard - http://www.blizzard.com/

2 - Ubisoft - http://www.ubi.com/US/default.aspx
3 - EA Games - http://www.ea.com/language.jsp
4 - Sierra - http://www.sierra.com/landing/home.html
5 - Konami (Типовиве се ненормални, за многу кратко време направија БУМ у светот со игрици ! /респект ! ) - http://www.konami.com/

Спортсти игри:
No.1 - EA sports

2 - Sega
3 - Konami (Pro Evolution Soccer)

Toa e на кратко една листа на подобри издавачи на РС игри.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Саб Мар 10 2007, 01:50

steta sto se razdvoija championship manager i football manager.No jas postuvam takvi igri kako PE6 i Football Manager 2007
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   Пон Апр 23 2007, 09:36

ок зашто не се разбираме многу во производители на РС игри, ова привремено оди под клуч ... ако дојде некој кој има да каже нешто за ова ке ја отворам пак
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: омилени и познати производители на РС игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
омилени и познати производители на РС игри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: