Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 РС, x-box или PS3 ?

Go down 

најдобра гејмерска конзола - PC, X-box или PS3 ?
PC
100%
 100% [ 1 ]
X-box
0%
 0% [ 0 ]
PS3
0%
 0% [ 0 ]
Општо гласови : 1
 

АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: РС, x-box или PS3 ?   Чет Фед 01 2007, 13:41

што мислите ? според вас кој од овие 3 конзоли има најдобри предиспозиции за да на гејмерот му овозможат најголемо уживање во играта ?

според мене РС дефинитивно е на врвот. Сеуште графиката што за РС не достигната со ниедна конзола од горе наведените.


Последната промена е направена од на Пон Апр 09 2007, 10:21. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Чет Фед 01 2007, 13:56

абе сеа ако видиш каква графика вадеше сони 2 па замисли со вади сони 3 ама сепак и јас би рекол дека како пс графика нема
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Чет Фед 01 2007, 13:58

епа нема нема а нема ни да има, со оглед и како напредува РС технологијата за игри ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Чет Фед 01 2007, 22:34

ja imam samo pc! haha, pa spored mene toa!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Чет Фед 01 2007, 23:55

Абе ја мислам дека сите овие конзоли може да ги победи виртуелната реалност
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Пет Фед 02 2007, 19:43

abe za igri bolje e x-box ama za drugi stvari PC Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Нед Фед 04 2007, 14:27

Proof напиша:
Абе ја мислам дека сите овие конзоли може да ги победи виртуелната реалност

се слагам, ама за жал сеуште е само плански возможно тоа ... кога ке искочи жими се ке збирам пари да си земам една
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Вто Фед 20 2007, 17:00

ogi jas mislam deka najdobro ke ispadna nintendo 3.Nintendoto e smesteno vo smart games i raboti kako ke kaze mozokot.Znaci ti igras teken 5 i mesto da ti padnat prstite na dzojstikot stavas edni specijalni rakavici i isto takvi obuvki na nozete i se tepas
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Вто Фед 20 2007, 17:04

нинтендото било секогаш мн добра конзола но со овие 3 неможе да се споредува, а тоа што го збориш ти е и возможно за РС, ама ти треба малце подлагог џеб Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Вто Фед 20 2007, 17:56

Дефинитивно PS 3, искрено го немам пробано, но имам PS 1 ( што го купив пред 10 години ). Ден денес играм на него, и си проаѓам многу подобро играјќи на него, одколку на PC то. Му држи тезата на Столе, затоа што секој ден искачаат нови графички, и компјутери со подобри перформанси. За разлика од PS кое во период од нешто помалку од 10 години има само 3 верзии. Но сепак задоволството да изиграш нешто на PS е многу поголемо од компјутер, макар имал и подобра графика компјутерот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Вто Фед 20 2007, 18:21

можда, ама зависи и што играш, неможеш да ми кажеш на пример дека многу подобро ке ти биде да играш Call of duty на PS него на РС ... односно ипак зависи што си сакаш повеке, дали графика или џоистик Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Вто Фед 20 2007, 19:12

иам ps1i 2
3 ne mi treba\
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Саб Мар 10 2007, 01:49

PS3 se zboruva deka ova e nesto naj naj od Playstation
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Чет Мар 29 2007, 09:24

иначе незнам дали знаевте но за PS3 луге спиеле пред продавници по 1-2 дена за да си земат да не се потрошеле Smile луди американци!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   Пон Апр 23 2007, 09:21

незнам колку сте и приметиле дека ова има и анкета сеа, односно е ставена пред 2 месеци, и незнам колку сте заинтересирани за конзоли за играње, ја само да си прашам дека ако не со ова да смислам нешто друго што да правам ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: РС, x-box или PS3 ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
РС, x-box или PS3 ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: