Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 нашите хакери им вратија на бугарите !

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: нашите хакери им вратија на бугарите !   Пет Фед 09 2007, 12:21

Македонските хакери им вратија на бугарските
Црвенковски и Прванов војуваат на Интернет

Македонски хакери го нападнаа официјалниот веб-сајт на бугарскиот
претседател Георги Прванов, како одмазда за хакерите што на 21 јануари
поставија текст на бугарски јазик на страницата на македонскиот
претседател Бранко Црвенковски.„Имаме силни докази дека нападот врз македонскиот претседател беше
план, нарачан и платен од бугарската влада, а го изведе хакерската
група ТИМ ЛЗО. Трансферот на парите е направен преку „Прва карипска
банка“, а крајната дестинација на парите е во Лос Анџелес“, пишува во
текстот објавен на сајтот на бугарскиот претседател под кој е потпишана
групата Македонски обединети сили.Во директното писмо до Прванов тие се извинуваат за криминалниот упад
на веб-страницата, велат дека на тоа биле присилени и дека се
подготвени да војуваат на сите фронтови во „виртуелно и реално време“.Хакерите му порачуваат на бугарскиот претседател дека ова може да
заврши ако бугарската влада ја запре војната на Интернет што таа ја
почнала.„Ако ова писмо не го сфатите сериозно и нападите не престанат, имаме
моќ и ресурси да го кренеме ова на повисоко ниво. Тоа значи дека
бугарските компании нема да имаат сигурен бизнис во Македонија,
бугарските дипломати ќе бидат напаѓани и дури убиени, а бугарската
амбасада уништена“, се закануваат хакерите.Пред неполн месец бугарските хакери на сајтот на Црвенковски поставија
текст насловен со бугарското национално мото „Во обединувањето е
силата“. „Велите дека се стремите да влезете во ЕУ, а во исто време
продолжувате со некакви глупави лаги. Не заборавајте дека соединувањето
не прави посилни. Да не ве потсетуваме во иднина на ова“, му порачаа
бугарските хакери на Црвенковски.Текстот на страницата на Црвенковски беше поставен на бугарски јазик.
Македонските хакери му пишаа на Прванов на англиски јазик.С.С.

извор:vreme.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   Пет Фед 09 2007, 22:14

секакви! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   Саб Фед 10 2007, 22:11

убаво му напраиле Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   Вто Фед 13 2007, 23:12

abe ima da se znae sto e makedonce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   Чет Мар 08 2007, 00:58

Барем на македонски да напишеле... Иначе ова се случи одма по нападот на страната на Бранче...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   Чет Мар 08 2007, 01:24

ова го пишав одма кога се деси, само што бугарите им пратија на нашите такво, нашиве хакери уште одма наредниот ден го направија ова
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: нашите хакери им вратија на бугарите !   

Вратете се на почетокот Go down
 
нашите хакери им вратија на бугарите !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Интернет-
Отиди до: