Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Најјаки филмови

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Најјаки филмови   Сре Фед 14 2007, 18:31

Филм над Филмовите

Неколку нај филмови и филмски сцени:
-Рамбо, трет дел- Тој е борец против проклетите руски копилиња кои се обидуваат цел свет да го направат комуњарски. Згора на се, веќе влегоа во Авганистан. Тогаш на сцена стапува Џон Рамбо, американски ветеран од Виетнамската војна. Се здружува со авганистанците (а после ќе прашатекој го измисли Бин Ладен) и ќе потепа куп неписмени Руси. Како на цртан филм. Но на ред доаѓа и најглавното. Заедно со неговиот претпоставен (Ричард Крена), излегува од една дупка и што ќе види: опколен е од тенкови, топови, 10 000 руски војници, хеликоптери. И така стојат едни спрема други: Рамбо и Ричард наспроти Русите. Кутрите Руси нема да знаат што ќе ги снајде кога Рамбович ќе почне со покажување на своите вештини. Парампарче.
-Филм, филм, филм-навистина филм. Еден чичко со бркови и со кадилак ќе биде гонет од камион. Од камион! Нема зборување, нема замарање, само треба да седнете пред телевизор и да гледате брканица. Закон........
-Глупиот и поглупиот. Да не зборувам понатаму.
-Глупиот и поглупиот 2- Е, доколку сте го гледале кецот, гледајте го и вториот дел. Ќе се измочате од смеење. Гарантирам Smile... или ќе се изнервирате до макс.
-Конусовци- Ден Екројд растура. Вонземјанин од друга планета се заглавува на Земјата со неговата жена, добива ќерка (убава ќерка, само да го нема тоа конусчето, ама и вака врши работа) се враќа назад, се бори против чудовиште, го победува и повторно доаѓа на Земјата. Една сцена: на неговиот крал му дава мастика. Кога ќе се приближат кон Земјата, со цел да ја освојат, кралов ја џвака мастиката и прави балонче, нооооо... уствари грешка. Наместо мастика, станува збор за кондом, кој се дуе едно триесет сантими. Хух!

-Мене ми зборуваш? Мене ми зборуваш? Реков, МЕНЕ ЛИ МИ ЗБОРУВАШ?
-Тетовирање.
-Др. Франкенштајн- Шварци ќе роди дете. Ај не ме заебавај.
-Брејдиеви-Кое семејство, која фамилија. Сите глупи-тупи, сите мутави ко овци. И постојано едно од тие девојчиштата кенка и сере: Марша, Марша, Марша. Ако ви е во фамилија, да посакате да ве посвоиле некои црнци. Или пак, подобра варијанта: лежете ја.
-29 улица- најзакон од законите. Дени Ејело е легенда, како и сите италијанци. Френк Пеш е човек на кого среќата му е постојано со него. Го следи насекаде, а ќе ја добие и главната награда на Њујорк, незнам колку милиони долари. Сцени со Ејело:
1. Ју ар мизрубл, мизрубл.
2. Ам нат а луза, ам нат а факин луузаааааааа. Човече....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Сре Фед 14 2007, 19:02

ги мрзам брејди! многу се глупи! леле! а глуп и поглуп се закон! рамбо е селјак...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Сре Фед 14 2007, 20:20

Тие Конусцовците не да беа чкљ Smile
А тој со типот шо го брка камион е огромно сра*е. Го мрзам тој филм највише у свет Mad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Саб Мар 31 2007, 20:05

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Нед Апр 01 2007, 14:13

Ако збориме за акциони филмови многу е закон Сабјарка. Бркање со коли и препуцавање со М-60. И сцената со експлозијата најексплозија од сите филмови шо сум ги глеал.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Пон Апр 09 2007, 20:09

Ако збориме за тепачки мене најфилм ми е аватарот! Кил Бил! ТоП е!!! Кој не го гледал да го гледа! Значи тој филм од реалните. А од нереалните т.е. од фантастика - Војна на Ѕвездите! Лајтсејбер дуел! О јеее... А од научна фантастика - Стар Трек - кога се тепаат со Боргите! Хаха. Закон! Ах ќе го заборавев и Матрикс! Еј закон!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   

Вратете се на почетокот Go down
 
Најјаки филмови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: