Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Најјаки филмови

Go down 
4 posters
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedСре Фед 14 2007, 18:31

Филм над Филмовите

Неколку нај филмови и филмски сцени:
-Рамбо, трет дел- Тој е борец против проклетите руски копилиња кои сеНајјаки филмови Jpgrambo обидуваат цел свет да го направат комуњарски. Згора на се, веќе влегоа во Авганистан. Тогаш на сцена стапува Џон Рамбо, американски ветеран од Виетнамската војна. Се здружува со авганистанците (а после ќе прашатекој го измисли Бин Ладен) и ќе потепа куп неписмени Руси. Како на цртан филм. Но на ред доаѓа и најглавното. Заедно со неговиот претпоставен (Ричард Крена), излегува од една дупка и што ќе види: опколен е од тенкови, топови, 10 000 руски војници, хеликоптери. И така стојат едни спрема други: Рамбо и Ричард наспроти Русите. Кутрите Руси нема да знаат што ќе ги снајде кога Рамбович ќе почне со покажување на своите вештини. Парампарче.
-Филм, филм, филм-навистина филм. Еден чичко со бркови и со кадилак ќе биде гонет од камион. Од камион! Нема зборување, нема замарање, само треба да седнете пред телевизор и да гледате брканица. Закон........
-Глупиот и поглупиот. Да не зборувам понатаму.
-Глупиот и поглупиот 2- Е, доколку сте го гледале кецот, гледајте го и вториот дел. Ќе се измочате од смеење. Гарантирам Smile... или ќе се изнервирате до макс.
Најјаки филмови Jpgconehead-Конусовци- Ден Екројд растура. Вонземјанин од друга планета се заглавува на Земјата со неговата жена, добива ќерка (убава ќерка, само да го нема тоа конусчето, ама и вака врши работа) се враќа назад, се бори против чудовиште, го победува и повторно доаѓа на Земјата. Една сцена: на неговиот крал му дава мастика. Кога ќе се приближат кон Земјата, со цел да ја освојат, кралов ја џвака мастиката и прави балонче, нооооо... уствари грешка. Наместо мастика, станува збор за кондом, кој се дуе едно триесет сантими. Хух!

-Мене ми зборуваш? Мене ми зборуваш? Реков, МЕНЕ ЛИ МИ ЗБОРУВАШ?
-Тетовирање.
-Др. Франкенштајн- Шварци ќе роди дете. Ај не ме заебавај.
-Брејдиеви-Кое семејство, која фамилија. Сите глупи-тупи, сите мутави ко овци. И постојано едно од тие девојчиштата кенка и сере: Марша, Марша, Марша. Ако ви е во фамилија, да посакате да ве посвоиле некои црнци. Или пак, подобра варијанта: лежете ја.
-29 улица- најзакон од законите. Дени Ејело е легенда, како и сите италијанци. Френк Пеш е човек на кого среќата му е постојано со него. Го следи насекаде, а ќе ја добие и главната награда на Њујорк, незнам колку милиони долари. Сцени со Ејело:
1. Ју ар мизрубл, мизрубл.
2. Ам нат а луза, ам нат а факин луузаааааааа. Човече....
Вратете се на почетокот Go down
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedСре Фед 14 2007, 19:02

ги мрзам брејди! многу се глупи! леле! а глуп и поглуп се закон! рамбо е селјак...
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e


Број на мислења : 263
Age : 33
Registration date : 2006-10-27

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedСре Фед 14 2007, 20:20

Тие Конусцовците не да беа чкљ Smile
А тој со типот шо го брка камион е огромно сра*е. Го мрзам тој филм највише у свет Mad
Вратете се на почетокот Go down
Proof
Форум Манијак
Proof


Број на мислења : 2586
Age : 33
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedСаб Мар 31 2007, 20:05

Најјаки филмови Jeff_daniels1
Вратете се на почетокот Go down
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas


Број на мислења : 242
Age : 32
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedНед Апр 01 2007, 14:13

Ако збориме за акциони филмови многу е закон Сабјарка. Бркање со коли и препуцавање со М-60. И сцената со експлозијата најексплозија од сите филмови шо сум ги глеал.
Вратете се на почетокот Go down
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_minipostedПон Апр 09 2007, 20:09

Ако збориме за тепачки мене најфилм ми е аватарот! Кил Бил! ТоП е!!! Кој не го гледал да го гледа! Значи тој филм од реалните. А од нереалните т.е. од фантастика - Војна на Ѕвездите! Лајтсејбер дуел! О јеее... А од научна фантастика - Стар Трек - кога се тепаат со Боргите! Хаха. Закон! Ах ќе го заборавев и Матрикс! Еј закон!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Sponsored content





Најјаки филмови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Најјаки филмови   Најјаки филмови Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Најјаки филмови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: