Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Сре Фед 14 2007, 22:45

Да го слушнам вашето мислење, дали тоа што го предвидел Нострадамус е вистина?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Сре Фед 14 2007, 22:46

Види според мене цоекот имал нешто надприродно ама не многу прецино. Не знам кај читав дека повеќе од пола предвидувања ги утнал.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Сре Фед 14 2007, 22:47

Ја иам читано дека во 103 пати кога споменал име, место и време во сите 103 пати промашил
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Чет Фед 15 2007, 00:01

па шознам абе малку подобро коа ке се разгледа и мможе сето тоа е диригирано
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Чет Фед 15 2007, 15:32

абе имал нешто типот ама не бил нешто многу прецизен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Чет Фед 15 2007, 17:57

Јас не верувам во такви работи ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Чет Фед 15 2007, 18:25

абе зашто да не веруваш? всушност ни ја! од кај знаел он ова она, ау џау? ма ајде! нема врска! сеа сигурно немал некоја супер моќ у погодување само собирал 2 со 2 на покомплициран начин! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   Чет Фед 15 2007, 23:15

Точно. Не можеме некој човек да го прогласиме дека е човек со натприродни способности само затоа што погодил неколку работи. Плус тоа тој што го ,, погодил ,, е многу неодредено напишано. Ако тој бил со таа моќ за гледање во иднината тогаш ако кажам дека еве Интер ќе го победи Вардар тоа мене ме прави видовид. Не се разбира дека не. Исто е случајот и со Нострадамус. Ма да има некои работи што ги кажал што се стварно страшни за тоа дека небото црвено ќе се осветли нешо тоа во врска со нуклеарките и такви ствари
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Има ли вистина ви предвидувањата на Нострадамус?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: