Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 На буква, на буква

Go down 
АвторПорака
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: На буква, на буква   Чет Фед 15 2007, 18:30

Сите добро ја знаат играта! Пред да ја пишете буквата ставете во заграда категорија во која спаѓа зборот! пр. (животни) С**** . за да бидете полесно разбрани ставајте * или _ за тоа колку букви ќе има!
Ај сеа јас ќе почнам!
(животни) С****
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Чет Фед 15 2007, 18:41

абе за играва само тој што напишал го знае зборот и ние може да гагаме до сабајле се додека он не реши да напише дали е точно или не, така да не е баш за овде игрицава ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Чет Фед 15 2007, 18:43

Свиња?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 16:34

да! ете дека може да иде играва ако пишуваш категорија и број на букви! точно! ај сеа си на ред ти слеш! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 16:52

Град Д _ _ _ _ _ _
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 16:53

Детроит?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 17:01

не
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 17:02

Делчево?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Пет Фед 16 2007, 17:02

не
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Саб Фед 17 2007, 22:01

дај помош! уште некоја буква стави!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   Нед Фед 18 2007, 02:06

Д у _ _ _ _ _
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: На буква, на буква   

Вратете се на почетокот Go down
 
На буква, на буква
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: