Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Online сервери за Counter-Strike

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Online сервери за Counter-Strike   Вто Фед 20 2007, 02:49

BEOTEL 1.6

194.106.162.211:27015

LESINARI 1.6

213.114.166.23:27015

PANET 1.6

194.106.172.9:27015

SAT-TRAKT 1.6

212.200.78.13:27016

MAKSNET 1.6

62.108.109.214:27015

BUS 1.6

82.208.201.35:27015

SBB 1.6

82.117.194.227:27016

TERRANET 1.6

212.200.139.134:27015

EUNET 1.6

194.247.192.43:27015

SDB 1.6

82.98.250.30:27015

KING & SKS CS 1.6

212.200.112.2:27015

212.241.198.224:27015 Tetova team

62.193.128.133:27015 Sinfonika 1

62.193.128.134:27016 Sinfonika 2

62.193.128.128:27016 Tehnikom

195.26.159.82:27015 MaxArena

81.93.64.238:27016 Ilija pass:teol

80.93.238.71:27015 Vojvodina

85.25.58.162:27020 pass:uno

217.75.192.82:27015 Logosoft pass:lol

84.41.47.148:27015 Nepoznat server

195.20.109.207:27015 Nepoznat server


надополнете ако знаете уште Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
The Man
ново членче
ново членче


Број на мислења : 16
Age : 27
Registration date : 2007-02-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Вто Фед 20 2007, 21:33

cs.kajgana.com

Сега за сега без пасворд е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Вто Фед 20 2007, 23:43

Јас не играм кантер Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Вто Фед 20 2007, 23:44

Ни ја. Мислам дека е многу глупа игра. Боље карти ќе играм него кантер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Сре Фед 21 2007, 15:28

јас само да ги набројам и да ги поставам овде, па како модератор тоа и би ми било задача нели ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Сре Фед 21 2007, 18:22

абе има уште некои што играат кантер? :/ чорба не сум играл 2 години сеа сум заразен со една друга игра
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Сре Фед 21 2007, 20:00

High_Voltage напиша:
абе има уште некои што играат кантер? :/ чорба не сум играл 2 години сеа сум заразен со една друга игра

Her majesty - DOTA lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Чет Фед 22 2007, 15:26

да да може дота Very Happy тоа играм сега додека сеуште се размислувам дали да со го платам WoW акаунтот ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Чет Мар 08 2007, 00:21

jas igram na kajgana
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Чет Мар 29 2007, 09:25

абе сакате да си набавиме стимови и да маваме онлајн кантерче ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
MA4OR a.k.a. BiG M
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 8
Age : 24
Registration date : 2007-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Чет Јун 28 2007, 02:28

Сакате да направиме клан ? Ќе се вика kF - korcagin forum
на пр. kF.Big M или kF. Karate Kid
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Пон Jул 02 2007, 22:10

не бе заеби со друго сум зафатен сега ... WoW FTW, а и некој други real life ствари
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
MA4OR a.k.a. BiG M
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 8
Age : 24
Registration date : 2007-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   Сре Jул 04 2007, 02:15

GameBTV

85.30.117.253
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Online сервери за Counter-Strike   

Вратете се на почетокот Go down
 
Online сервери за Counter-Strike
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: