Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 интересни игри

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: интересни игри   Вто Фед 20 2007, 02:56

Joint Operations: Typhoon Rising


Joint Operations e игра со многу пукање од која, кога ќе ја заиграте,
дефинитивно ќе станете зависни. За разлика од многу игри од овој
жанр во кои
доминира темата Втора Светска војна и Виетнам, Joint Operations ја третира
сегашноста во многу области.
Атмосферата и интензитетот кои ги
носи оваа игра, ќе ги почувствувате кога ќе ги слушнете куршумите како
летаат околу вашата глава, кога со вашата последна ракета ќе срушите
хеликоптер полн со непријатели, или пак кога ќе ги транспортирате вашите
соборци преку непријателска вода. Добар компјутер ќе ви обезбеди одлично
искуство, но играта може да се игра и со средна конфигурација. Joint
Operations можат да ја играат најмногу 150 играчи одеднаш, поделени во два
тима, што мрежното играње го прави предизвик, но во исто време и апсолутно
задоволство.
Преполна е со акција, без разлика каков начин на играње ќе одберете.
Сместена е во пустинските предели на Индонезија исполнети со големи и бујни
џунгли, брановидни ридови, напуштени села и мали острови, кои се одлични
опкружувања за борба помеѓу индонезиските бунтовници и интернационалните
сили. Ова е идеално место за користење на копнени, воздушни и водени
превозни средства од двете страни. Значи имате голем избор на хеликоптери,
бродови и возила кои ќе ви се најдат во вистински момент (17 возила за копно,
вода и воздух со 39 различни оружја). Контролирањето на овие „воени ѕверки“
е многу едноставно, оружјето е разновидно и брзо се полни и лесно се ракува
со него. Ќе поседувате вештини за ракување со минофрлач исто како да сте
инженер, ласерски да ги гаѓате целите како да сте снајперист и вештини да ги
излекувате ранетите како да сте медицинар. Комбинацијата на овие таленти,
задно со изборот на оружје и возила, како и исклучителната околина ќе ви
обезбедат одлична атмосфера за борба.
Играта Joint Operations ќе ве воодушеви со својата визуелна презентација.
Водење борба во област каде сонцето заоѓа во реално време и каде ќе морате
да посегнете по специјален двоглед за да можете да се движите понатаму низ
играта е еден од елементите кој го зголемува адреналинот при играњето. Оваа
игра е синтеза на повеќе експанзивни нивоа со реален изглед на сите
елементи, па бидете сигурни дека нема да можете да ги тргнете очите од
екранот.
Но ќе споменеме и неколку ситници кои на момент ќе го осуетат сјајот на Joint
Operations. Имено, што се однесува до ракувањето со автомобил некогаш ќе
можете да поминете низ дрво (!), а некогаш ќе ви се случи да неможете да
поминете низ поле со ориз (?), но понекогаш ќе ви се случи и да заостанувате
дури и на многу јаки машини.
Сепак, овие ситници неможат да го избледат сјајот на оваа извонредна игра.
Па доколку сте заинтересирани за интересна борба, во одлично опкружување,
со голема група луѓе, тогаш Joint Operations секако треба да се најде на
вашиот список.


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:54. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Вто Фед 20 2007, 02:58

Hattrick - дружење и забава


Достапноста
на интернет на големо ги отвора вратите за работење преку интернет,
учење и истражување, и секако за најголемите промотори и двигатели на
оваа индустрија - дружењето и забавата. Одличен пример за соединување
на овие два елементи е играта Hattrick.
Накратко (и веројатно најнеразбирливо) кажано, Hattrick е BBMMORPG
(Browser Based Massive Multiplayer Online Role-Playing Game), или малку
појасно - моментално најдобар онлајн фудбалски менаџер, како од аспект
на игривост (многу опции и развиен систем на натпревари), квалитет
(прегледен дизајн, стабилност и сл.), така и од аспект на цената.
Hattrick е бесплатен! Потврда за ова е и бројката на активни корисници,
која во моментот на пишување на овој текст изнесува 920.170.
За да играте Hattrick, потребно е да имате интернет конекција (ја
имаат повеќето) и желба да се забавувате (а кој нема?). За да се
вклучите во Hattrick заедницата во вашиот веб пребарувач внесете ја
адресата http://www.hattrick.org
и пополнете го формуларот за пријавување. Ќе бидете додадени на листата
на корисници кои чекаат да добијат свој фудбалски клуб, и за неколку
дена (во зависност од големината на листата) ќе можете да започнете да
го управувате вашиот клуб.
Немојте да ве одбие главната тема на играта - фудбал, истата е многу
повеќе од едноставно гледање и играње на натпревари. Hattrick пред се
ќе ви овозможи да ги докажете своите менаџерски способности, односно
познавањата на вештините за економско работење, трговија и комуникација.
По добивањето на клубот, може да го промените неговото име и името
на стадионот, како и да се запознаете со вашите играчи, тренери и
помошниот персонал. Новите клубови започнуваат да играат во лига која е
во најдолното скалило во пирамидалната структура на натпреварување
(моментално 5 македонска лига), а секоја лига е составена од 8 клуба
кои меѓу себе се натпреваруваа со цел да обезбедат пласман во повисока
лига.
Но натпреварите со клубовите од вашата лига е само еден дел од
играта. Системот на натпревари е многу развиен и овозможува и
пријателски и куп натпревари, но и натпревари на националните
репрезентации (младинска и сениорска). Натпреварите се одржуваат два
пати неделно, во сабота (лига) и во среда (куп/пријателски) што од една
страна го забавува темпото на играње, но од друга страна овозможува
активно да го управувате вашиот клуб со 1-2 вклучувања неделно без
притоа да „губите“ многу време.
Како
менаџер на клубот ќе можете да ги користите сите опции за надгледување
на статусот на клубот и негово управување. Така, на располагање ви се
опции за доградување на стадионот, вработување на помошен персонал
(доктори, портпароли, помошни тренери,...), инвестирање во младинска
школа и вадење на млади играчи, економски прегледи и др.
За да се оди нагоре мора да се изгради солиден тим, за што секако се
потребни пари за купување на квалитетни играчи. Hattrick нуди повеќе
извори на финансирање на вашиот клуб: продажба и купување на играчи
преку лицитации, тренинг на млади играчи и нивно продавање, спонзорства
и посети на натпревари (тесно поврзано со успехот на вашиот тим), па и
кредитирање од страна на Hattrick (за што нормално плаќате камата).

Играчите во клубот се рангирани според повеќе карактеристики (креирање
на игра, одбрана, шутирање, додавање, издржливост,...), врз основа на
кои можете да ги одредите нивните позиции во натпреварите кои следат.
Изборот на вистинските играчи и формацијата во која тие ќе настапат е
пресуден за победа на противничкиот тим ..... она што ќе ви донесе
успех и пари за да купите нови играчи ..... она што ќе ви донесе повеќе
пари ..... она што ....


За полесно справување со почетничките проблеми на сите нови менаџери
им предлагам да ги искористат знаењата на „старите“ менаџери кои се
спремни да одговорат на секакви прашања поставени на конференцијата (како се користи).
Повеќе информации за тоа како да се пристапи и како да се користи
конференцијата, а посебно македонската, може да се прочитаат најдат на
веб сајтот Hattrick Македонија.
Постојат и други веб сајтови и форуми кои нудат помош за играта, но
и многу алатки и програми кои го помагаат менаџирањето на клубот. Од
многуте сајтови како задолжителни за читање би ги навел: HattriX-files и Hattrick Wiki, од алатките како интересни: Alltid Hattrick за статистички информации, HTplus Visor за графички приказ на натпреварите), а од програмите како најдобри: Hattrick Organizer и Hattrick Coach Professional.


ова столе за тебе Very Happy знам ти сакаш вакви ствари па ако не си знаел еве ти да пробаш и ова
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Вто Фед 20 2007, 03:00

Thief: Deadly Shadows


Креативниот тим на веќе затвореното студио Looking Glass Studios, кој не знаеше
да направи лоша игра, премина во Ion Storm и направи ново продолжение на серијалот
Thief. Дефинитивно една од најсветлите точки на gamer-ското небо, но и „најмрачната“
игра е токму Thief: Deadly Shadows.
Приказната ја откривате постепено навлегувајќи во играта. Како и во претходните
изданија, Garett е врвен крадец кој својот живот го живее во сенка. Тој не
е тип на борец кој физички изгледа како Рамбо, ниту пак се бори гради во гради
со противникот. Наместо тоа, тој приоѓа од зад грб, што е идеална позиција
за онеспособување или убивање на непријателот. Оружјето кое го користи за онесвестување
се вика blackjack, тоа всушност е мини палица. Убодот му служи за убивање на
непријателот од зад грб или во случај на борба очи во очи. Бидејќи борбите
во принцип се некорисен метод, самата игра ќе ве натера да ги избегнувате.
Секогаш подобро ќе поминете доколку се прикрадете од позади или од некоја мрачна
сенка. Во играта располагате со уште нешто од претходните изданија, а тоа се
лакот и стрелата. Со водените стрели можете да изгаснете огин, со што ќе си
обезбедите доволно темнина и сенки. Потоа, тука е стрелата која кога ќе ја
испукате прави слој од мов, која потполно ќе ги анулира звуците на вашите чекори.
Убаво е и тоа што можете истите да ги комбинирате, на мовот ќе испукате водена
стрела за потоа на неа слободно да рипнете без да се повредите. Огин стрелите
најдобро ќе ви послужат во борба кога нишаните директно на непријателот, но
со ризик да се осветлите самите и да бидете забележани. Плинските стрели служат
за тивко неутрализирање на непријателот или помала група на противници, додека
бучната стрела ја користите за да го одвлечете вниманието на непријателот.
Покрај овие егзотични стрели, располагате и со обични кои ќе ви послужат за
стандардно убивање на противникот. Од другите помошни средства ќе ги споменеме
flash бомбите, светата вода, шишенцата со зејтин, димните бомби итн. Професијата
на Garett е крадец, но многу успешен, бидејќи властите не успеале да го фатат.
Но во некои делови од градот властите имаат поставено потерници со неговиот
лик, затоа тој мора да се движи по темни места и да внимава да не го видат
ниту граѓаните.
Во текот на играта мисиите ги извршувате на вообичаен начин како и во претходните
изданија, со тоа што помеѓу нив можете слободно да талкате низ градот. Но тоа
не значи дека ќе имате „туристички прошетки“, бидејќи авторите се потрудиле
и помеѓу мисиите да имате мали задачи. Тие quest-ови се воглавно крадење на
пари, скапоцени камења или некакви вредни предмети. Сето тоа можете да им го
продадете на трговците кои работат со сомнителна роба, а во играта ќе ги најдете
по црвената дланка насликана на вратата. Овие моменти на играта и даваат дополнително
чувство на убедливост и неограничена креативност.
Звукот во играта многу допринесува за севкупниот впечаток, авторите свесни
за тоа, во последното продолжение на Thief направија ремек дело, со можеби
досега најквалитетна презентација во светот на игрите. Со помош на соодветен
EAX хардвер ќе имате кристално чист звук, совршена просторност, нискотонски
звучен спектар итн. И звучните картички со хардверска поддршка исто така ќе
ви завршат работа, но нема во потполност да го доживеете ефектот на просторност.
На овака добро изработениот звук се надоврзува исклучително реалниот voice
acting на глумците, кој што е квалитетно напишан и уште подобро изведен.
За вештачката интелигенција (AI) во играта може да се каже дека е на завидно
ниво. Непријателите во играта се многу мудри и претставуваат вистински предизвик,
а функционираат така што се потпираат на својот вид и слух. Во играта има четири
нивоа: Easy, Normal, Hard и Expert. Но како и во претходните изданија, тежината
на играњето се зголемува со секоја завршена мисија, па така со вашето напредување
низ нивоата ќе имате се потешки задачи, со поголеми предизвици но ќе морате
да собирате и повеќе поени.
И конечно, приказната, атмосферата, игривоста, вниманието посветено на деталите,
важната улога на звукот, светлината и сенките – сите овие елементи се одлично
направени и ускладени во третото издание на Thief. Со задоволство можеме да
констатираме дека Thief: Deadly Shadows во моментов е далеку најдобра stealth
акциона игра понудена на пазарот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Вто Фед 20 2007, 03:01

и мора да ја напоменам Morrowind игра која е стварно No.1 кога станува збор за RPG игри. Играта не е онлајн но е дефинитивно една од топ игрите што се направени за РС со ваква содржина. за жал неможев да најдам добар опис за играва од нет па ке мора да се задоволиме вака :S
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Саб Мар 10 2007, 01:53

Ogi ovaa prvata mi izgleda interesna i mislam deka ke ja zemam.Vo igra mora da ima malku akcija
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Мар 29 2007, 10:56

Extend your Heroes of Might and Magic V experience by taking part in a
thrilling new adventure in the world of Ashan with the Hammers of Fate
expansion. Discover uncharted territories and experience new ways of
playing Heroes of Might & Magic V.Download

rapidshare.com hrosmghthhoh.part01.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part02.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part03.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part04.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part05.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part06.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part07.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part08.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part09.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part10.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part11.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part12.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part13.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part14.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part15.rar
rapidshare.com hrosmghthhoh.part16.rarPassword

www.forumw.org


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:55. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пон Апр 02 2007, 10:49

Super Mario Forever!Super Mario 3 : Mario Forever is really a fantastic mario remake.

Once again you strap on your wrench and hardhat and guide the chubby
plumber through many skilfully made levels. The diversity of the levels
is very impressive. You will have to get through levels ranging from
underwater caverns to levels filled with fiery lava.

I found the controls a little tricky to get into. The physics aren't
exactly the same as in other mario games, but you'll get used to it in
no time at all.

Super Mario 3: Mario Forever is a Super Mario 3 remake and it was
created with Multimedia Fusion. This clone really re-creates all the
magic from the original Mario games and I have to take my hat off to
the Buziol Games team for such an excellent game.

Download

rapidshare.com marioforever.rar

Password

http://www.thesaltinez.com/


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:56. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пон Апр 02 2007, 10:50

Стефан, Перо еве ви на нас нешто со формулички зашто глеам интересно ви е :)


Formula
One 06 on is all about speed, competition and fast-paced action. If
you're a novice, switch on the improved driver and racing aids to race
for fun; or turn them off for a full length Grand Prix experience if
you're a Formula One professional.

Formula One 06 features the ability to Network Play between PlayStation
2 and PSP. This means players can now compete online across platforms
to see who the fastest Formula One 06 racer is. In other words, if you
own the PlayStation 2 version of the game and your friend owns the PSP
version, you can still compete on the same circuit!

For the first time, the experienced Studio Liverpool development team
has been hard at work on both titles, to ensure the 2006 games remain
innovative and fresh. Brand new features include:


Features:

* Accessibility: Thanks to new racing aids, any gamer can pick-up and
play Formula One 06 and enjoy the exhilaration of driving a Formula One
car. Equally, if you're a confirmed F1 driver, you can scale the
gameplay to make it more simulation oriented. Either way, you will have
access to a Tips and Learning Centre to constantly improve your racing
skills

* Online Play: You can now race online in a complete 18-race season!
Relive the excitement and the competition of a full championship
season. Winning it will make it even more satisfying!

* Cross Platform: Race online between all PlayStation platforms!

* Realism: Race in this year's championship with all the 2006 drivers, cars, teams, circuits and rules!

* Getting even closer to the world's most glamorous sport, both titles
give players the real Formula One experience via new additional
features including:

* Classic Cars: Unlock and take the wheel of classic Formula One cars

* Extensive Career Mode: Chief Engineer - A new way of playing career mode

* Live Action Racing: Pressure system, AI mistakes and collisions, race incidents, new physics

* Race Car Evolution: Tune and set up your car without going through complicated menu screens


Note : This Is A Mod 4r F1 99-02Download:rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part01.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part02.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part03.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part04.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part05.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part06.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part07.rar
rapidshare.com www.Priyank4India.com_F1_2006.part08.rarPassWord: http://priyank4india.com


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:57. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Апр 05 2007, 11:54

Age of Empires III3 Discs (Installation Key Included)Code:

rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part1.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part2.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part3.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part4.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part5.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part6.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_1.part7.rar

------------------------------------------------------------

rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part1.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part2.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part3.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part4.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part5.rar
rapidshare.com AoE_III_Disc_2.part6.rar

-------------------------------------------------------------

rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part1.rar
rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part2.rar
rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part3.rar
rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part4.rar
rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part5.rar
rapidshare.com AOE_III_Discs_3.part6.rar


orCode:

Disc 1:Part 1
mediafire.com ?9zwgvnec0yn

Part 2
mediafire.com ?cjmzemnomjz

Part 3
mediafire.com ?7gjugyzcuuy

Part 4
mediafire.com ?3zyy5lmgmo2

Part 5
mediafire.com ?bhdym45dmmy

Part 6
mediafire.com ?ezjdhfzzlol

Part 7
mediafire.com ?dmw1tnzymf3Disc 2:Part 1
mediafire.com ?5lmkwyiyzdw

Part 2
mediafire.com ?cmmumdwmgj0

Part 3
mediafire.com ?4mnmgyntntq

Part 4
mediafire.com ?cqwj3kjmmyd

Part 5
mediafire.com ?anwyy5mynju

Part 6
mediafire.com ?czijomgomnmDisc 3:Part 1
mediafire.com ?2oennvztemd

Part 2
mediafire.com ?ccigmzeujgi

Part 3
mediafire.com ?eykhqmyw44y

Part 4
mediafire.com ?7g3wizojdcn

Part 5
mediafire.com ?7a1jgj2zgiy

Part 6
mediafire.com ?7mzzjtm3tym


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:58. Мислењето е променето 2 пати.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Апр 05 2007, 11:58serial: J52F-CN5H-7366-CPXN-YHU7

rapidshare.com P...t01.rar. html
rapidshare.com P...t02.rar. html
rapidshare.com P...t03.rar. html
rapidshare.com P...t04.rar. html
rapidshare.com P...t05.rar. html
rapidshare.com P...t06.rar. html
rapidshare.com P...t07.rar. html
rapidshare.com P...t08.rar. html
rapidshare.com P...t09.rar. html
rapidshare.com P...t10.rar. html
rapidshare.com P...t11.rar. html
rapidshare.com P...t12.rar. html
rapidshare.com P...t13.rar. html
rapidshare.com P...t14.rar. html
rapidshare.com P...t15.rar. html
rapidshare.com P...t16.rar. html
rapidshare.com P...t17.rar. html
rapidshare.com P...t18.rar. html
rapidshare.com P...t19.rar. html
rapidshare.com P...t20.rar. html
rapidshare.com P...t21.rar. html
rapidshare.com P...t22.rar. html
rapidshare.com P...t23.rar. html
rapidshare.com P...t24.rar. html
rapidshare.com P...t25.rar. html
rapidshare.com P...t26.rar. html
rapidshare.com P...t27.rar. html
rapidshare.com P...t28.rar. html
rapidshare.com P...t29.rar. html
rapidshare.com P...t30.rar. html
rapidshare.com P...t31.rar. html
rapidshare.com P...t32.rar. html
rapidshare.com P...t33.rar. html
rapidshare.com P...t34.rar. html
rapidshare.com P...t35.rar. html
rapidshare.com P...t36.rar. html
rapidshare.com P...t37.rar. html
rapidshare.com P...t38.rar. html
rapidshare.com P...t39.rar. html
-----------------------------------------

SecuROM PROCYON LOADER

rapidshare.com PROCYON_LOADER.RAR


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:59. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Апр 05 2007, 21:53

оги абе thief да не ја имаш на цд?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пет Апр 06 2007, 10:03

не ама сеа ке постувам од кај можеш да ја преземеш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пет Апр 06 2007, 10:04

Download: Thief 3: Deadly Shadowmegaupload.com VTV1KSYO
megaupload.com J4KYWF00
megaupload.com XIX2IPTC

No password provided/needed


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:59. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пет Апр 06 2007, 18:47

абе од ова megaupload не можеш да преземеш ништо ако не инсталираш MEGATOOLBAR
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Пет Апр 06 2007, 19:42

знам, ама што да праам неам друг извор земи си јбг ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Саб Апр 07 2007, 03:35

High_Voltage напиша:
абе од ова megaupload не можеш да преземеш ништо ако не инсталираш MEGATOOLBAR

Па симни си Мегатулбар... има мал проблем, треба преку ИЕ да одиш на нет...
Иначе еве една добра игрица

SkyForce GAME For Symbian Mobile

SkyForce GAME For Symbian Mobile
Size = 1,02 MB

SkyForce GAME For Symbian Mobile
No mirror please
Pass: www.softarchive.net
Thanks
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Саб Апр 07 2007, 13:53

па да де и ја му реков да си симне, не е нешто проблем ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Апр 19 2007, 17:50

многу јака игра ја играв многу дугачко време ! се тркаш со колички на различни стази, праиш 360 и многу други егзибиции! мора да пробате!!

1. Mount with Daemon Tools 4.08
2. Install the game with serial X54Y-JBJW-RAG6-MGTP-MP3

3. Play
rapidshare.com TMU.part44.rar
rapidshare.com TMU.part43.rar
rapidshare.com TMU.part42.rar
rapidshare.com TMU.part41.rar
rapidshare.com TMU.part40.rar
rapidshare.com TMU.part39.rar
rapidshare.com TMU.part38.rar
rapidshare.com TMU.part37.rar
rapidshare.com TMU.part36.rar
rapidshare.com TMU.part35.rar
rapidshare.com TMU.part34.rar
rapidshare.com TMU.part33.rar
rapidshare.com TMU.part32.rar
rapidshare.com TMU.part31.rar
rapidshare.com TMU.part30.rar
rapidshare.com TMU.part29.rar
rapidshare.com TMU.part28.rar
rapidshare.com TMU.part27.rar
rapidshare.com TMU.part26.rar
rapidshare.com TMU.part25.rar
rapidshare.com TMU.part24.rar
rapidshare.com TMU.part23.rar
rapidshare.com TMU.part22.rar
rapidshare.com TMU.part21.rar
rapidshare.com TMU.part20.rar
rapidshare.com TMU.part19.rar
rapidshare.com TMU.part18.rar
rapidshare.com TMU.part17.rar
rapidshare.com TMU.part16.rar
rapidshare.com TMU.part15.rar
rapidshare.com TMU.part14.rar
rapidshare.com TMU.part13.rar
rapidshare.com TMU.part12.rar
rapidshare.com TMU.part11.rar
rapidshare.com TMU.part10.rar
rapidshare.com TMU.part09.rar
rapidshare.com TMU.part08.rar
rapidshare.com TMU.part07.rar
rapidshare.com TMU.part06.rar
rapidshare.com TMU.part05.rar
rapidshare.com TMU.part04.rar
rapidshare.com TMU.part03.rar
rapidshare.com TMU.part02.rar
rapidshare.com TMU.part01.rar


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:53. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Чет Апр 19 2007, 17:52Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:51. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Нед Апр 22 2007, 16:47


Star Wars - Jedi Knight: Jedi AcademyAs a new student of Luke Skywalkers Jedi Academy, follow an ancient
tradition and learn the powers - and dangers - of the Force. The Force
is a powerful ally; use it wisely.

Features:

~~~~~~~~~

* Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy allows players to immerse themselves
in the classic Star Wars universe as they take on the role of a student
eager to learn the ways of the Force from Master Luke Skywalker. Players
will interact with famous classic Star Wars locations and characters while
facing the ultimate choice: fight for good and freedom in the light side
or follow the path of power and evil to the dark side.


* Players can create their own characters by defining various
characteristics, such as species, gender, clothing and physical attributes
allowing for a more personal experience before entering the academy to
learn the powers - and dangers - of the Force.


* Construct your own lightsaber from handle to blade color. Utilize two if
you prefer or try the ultimate dual-bladed lightsaber made famous by Darth
Maul.


* Unique tiered level selection allows players to choose their adventure
and the missions they take based on the skills they need to become the
ultimate Jedi Knight.


* Additional multiplayer modes add depth to the Dark Forces/Jedi Knight
legacy. Players can partake in a variety of unique modes. * New vehicles,
weapons and Star Wars environments enhance players Star Wars experience.


Game Install Notes.


1. Unrar.
2. Burn or mount with Daemon Tools.
3. Install the game.
4. Mount "JEDIACAD_1.ISO" ("JEDIACAD_1.ISO" Must Be Mounted For Online Play)
5. Play the game.

Download Links:

rapidshare.com SWJKJA-slicer.part01.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part02.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part03.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part04.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part05.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part06.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part07.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part08.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part09.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part10.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part11.rar
rapidshare.com SWJKJA-slicer.part12.rarPassword : slicer


Последната промена е направена од на Нед Апр 22 2007, 16:50. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Нед Апр 22 2007, 16:48

Star Wars Knights Of The Old Republic 2: The Sith Lords
Info & Links:

http://www.amazon.com/Star-Wars-Knig.../dp/B00027CXEMDownload:

rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part01.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part02.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part03.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part04.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part05.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part06.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part07.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part08.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part09.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part10.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part11.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part12.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part13.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part14.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part15.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part16.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part17.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part18.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part19.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part20.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part21.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part22.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part23.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part24.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part25.rar
rapidshare.com RS_SW_KNIGHT_REPUBLIC_TWO_2.47GB.part26.rar
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   Саб Апр 28 2007, 21:31

GTA:SA
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: интересни игри   

Вратете се на почетокот Go down
 
интересни игри
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: