Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Саб Фед 24 2007, 15:21

OVAA VEST NAJVEKE SE ODNESUVA ZA STOLE
БЈАНКО-НЕРИТЕ" ВО ИНТЕНЗИВНА ПОТРАГА ПО ЗАМЕНА ЗА ТРЕЗЕГЕ
Јувентус испрати понуда за Кануте
Најтрофејниот италијански клуб, Јувентус испрати официјална понуда
од 19 милиони евра до Севиља за напаѓачот на оваа екипа, Фредерик
Кануте. "Бјанко-нерите" уште отсега почнаа да бараат засилувања за
идната сезона, кога најверојатно ќе се вратат во Серија "А" и за тоа им
треба свеже крв, со оглед дека Давид Трезеге речиси сигурно ќе си
замине по завршувањето на ова првенство. Главна цел на клубот во
моментов е да се задржат Џиџи Буфон и Мауро Каморанези и околу нив да
се гради тимот кој уште веднаш би се вмешал во трката за шампионската
титула во Италија.

Италијанските медиуми соопштија дека скаутите
на Јувентус во последните неколку недели ја поминале речиси цела Европа
и Јужна Америка во потрага по идеална замена за Трезеге и најголем
впечаток од сите им оставил токму репрезентативецот на Мали. Кануте во
моментов е најдобар стрелец во шпанскиот шампионат со 18 гола, пред две
од најголемите ѕвезди во оваа лига, Роналдињо и Руд ван Нистелрој.
Неговата откупна клаузула изнесува околу 27 милиони евра, но според
некои информации, Севиља е подготвена да го продаде за онаа сума што ја
понуди торинскиот клуб. Ако Кануте ја одбие понудата да се пресели во
италијанскиот гигант, втор на листата на желби е холандскиот
репрезентативец, Клас Јан Хунтелар од Ајакс, кој беше поврзуван со
Јувентус и во зимскиот преоден рок.
Завршена работата со Григера

Во исто време
со понудата за Кануте, Јувентус објави дека е завршена работата со
трансферот на чешкиот репрезентативец, Зденек Григера кој потпиша
петгодишен договор со "Старата дама". Стоперот ги договори сите услови
со Јувентус уште во зимскиот преоден рок, но Ајакс не сакаше да го
ослободи предвреме, па заради тоа беше одложено потпишувањето на
договорот.

"Јувентус ги финализираше преговорите со Зденек
Григера кој потпиша петгодишен договор со важност од 1 јули", стои во
официјалното клупско соопштение.

Григера е второ големо засилување на Јуве за идната сезона, по Хасан Салихамиџиќ од Баерн Минхен.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Саб Фед 24 2007, 15:22

OVAA VEST NAJVEKE SE ODNESUVA ZA STOLE
БЈАНКО-НЕРИТЕ" ВО ИНТЕНЗИВНА ПОТРАГА ПО ЗАМЕНА ЗА ТРЕЗЕГЕ
Јувентус испрати понуда за Кануте
Најтрофејниот италијански клуб, Јувентус испрати официјална понуда
од 19 милиони евра до Севиља за напаѓачот на оваа екипа, Фредерик
Кануте. "Бјанко-нерите" уште отсега почнаа да бараат засилувања за
идната сезона, кога најверојатно ќе се вратат во Серија "А" и за тоа им
треба свеже крв, со оглед дека Давид Трезеге речиси сигурно ќе си
замине по завршувањето на ова првенство. Главна цел на клубот во
моментов е да се задржат Џиџи Буфон и Мауро Каморанези и околу нив да
се гради тимот кој уште веднаш би се вмешал во трката за шампионската
титула во Италија.

Италијанските медиуми соопштија дека скаутите
на Јувентус во последните неколку недели ја поминале речиси цела Европа
и Јужна Америка во потрага по идеална замена за Трезеге и најголем
впечаток од сите им оставил токму репрезентативецот на Мали. Кануте во
моментов е најдобар стрелец во шпанскиот шампионат со 18 гола, пред две
од најголемите ѕвезди во оваа лига, Роналдињо и Руд ван Нистелрој.
Неговата откупна клаузула изнесува околу 27 милиони евра, но според
некои информации, Севиља е подготвена да го продаде за онаа сума што ја
понуди торинскиот клуб. Ако Кануте ја одбие понудата да се пресели во
италијанскиот гигант, втор на листата на желби е холандскиот
репрезентативец, Клас Јан Хунтелар од Ајакс, кој беше поврзуван со
Јувентус и во зимскиот преоден рок.
Завршена работата со Григера

Во исто време
со понудата за Кануте, Јувентус објави дека е завршена работата со
трансферот на чешкиот репрезентативец, Зденек Григера кој потпиша
петгодишен договор со "Старата дама". Стоперот ги договори сите услови
со Јувентус уште во зимскиот преоден рок, но Ајакс не сакаше да го
ослободи предвреме, па заради тоа беше одложено потпишувањето на
договорот.

"Јувентус ги финализираше преговорите со Зденек
Григера кој потпиша петгодишен договор со важност од 1 јули", стои во
официјалното клупско соопштение.

Григера е второ големо засилување на Јуве за идната сезона, по Хасан Салихамиџиќ од Баерн Минхен.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Нед Фед 25 2007, 21:43

лелеле ај да не откривам пред време шо уште ке го облече црно-белиот дрес ај да биде по ин тересноVery Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Нед Фед 25 2007, 23:43

ako ne napravat pak nekoja necesna rabota inace cesno nikoj ne saka da odi vo juventus.Koj saka da odi vo propadnat tim
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Нед Фед 25 2007, 23:47

i nesto za Transferi na Italija
РЕАЛ МАДРИД ЈА ОБЈАВИ ЦЕНАТА ЗА БРАЗИЛСКИОТ НАПАЃАЧ

Робињо е "слободен" за 18 милиони евра
Робињо се наоѓа чекор поблизу до заминување од Сантијаго Бернабе
откако челниците на Реал Мадрид објавија дека се подготвени да го
продадат Бразилецот по завршувањето на оваа сезона.

Бразилскиот
ас неодамна изјави дека е незадоволен од третманот што го има кај
тренерот Фабио Капело, кој многу ретко му дава шанса на Робињо во
првиот тим на "кралевите".

Ваквите коментари на Робињо наидоа на разочарување кај дел од директорите на Реал Мадрид.

"Очигледно
е дека Робињо нема иднина како член на овој клуб. Тој беше планиран да
си замине уште во јануари, но прикажа неколку добри игри, па решивме да
го задржиме. По последните коментари е јасно дека тој не сака да остане
на Сантијаго Бернабе и затоа клубот се подготвува за негова продажба.
По консултациите со претседателот Калдерон и тренерот Капело, беше
договорено цената на Робињо да изнесува 18 милиони евра. Клубот што ќе
биде подготвен да плати толку пари ќе може да го види Rubinjo во своите
редови", истакна еден од директорите на Реал, кој побара да остане
анонимен.

Шпанските медиуми најавуваат дека Робињо
најверојатно нема да остане во Шпанија туку кариерата ќе ја продолжи
или во Англија (во преден план е Арсенал) или во Италија
(најзаинтересиран е Милан)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пон Фед 26 2007, 12:52

абе кој пропаднат тим една информација јуве е трет по богатство а да се врати на старите патеки ке биде и уште побогат а и друга работа које дојден со сила бе?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Сре Мар 07 2007, 11:59

epa kako da nemaat pari koga gazdata im e od FERARI.Ama i Milan imaat pari cim sakaat da dadat 120 milioni za ROnaldinho.
p.s.od vtora liga ne se zimaat mnogu pari
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Чет Мар 08 2007, 00:23

LUGE drzete palci cekam da dadat gol MIlan protiv Seltik i ke fatam nekoj denar kladilnica.pa posle ke padne castenje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Чет Мар 08 2007, 01:31

ајде ајде частење сега !!!! тепаше милан ако не се лажам Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Чет Мар 08 2007, 01:53

Teпаше и тоа со голови (уствари еден беше),а не на ќотек ко Интер.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Чет Мар 08 2007, 02:05

tepase vo prodolzenie a ne vo regularen del za podetalni informacii
AC Milan-Celtic 1:0(kaka 93 minuta)
Arsenal-PSV 1:1(R.Alex 58 minuta O.G i 83 minuta)
Baern-Real 2:1(Makay 1;Lucio 65) -(Van N.83 (pen)
Man Utd-Lille 1:0(Larsson 72)
tolku od mene
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пет Мар 09 2007, 02:02

опа некој фати нешо а ајде нека удри овде фалба које тоа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пет Мар 09 2007, 10:19

да бе што се деси со ливчето ? фати сега или не ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пет Мар 09 2007, 13:59

Тој што не го видел ова мора да го види
http://www.mycoolclips.com/?v=a57e996bb3b402507b7f9500a39f6ac7
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пет Мар 09 2007, 14:05

ФАЈТ ФАЈТ ФАЈТ ФАЈТ ФАЈТ ФАЈТ ФАЈТ lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   Пет Мар 09 2007, 14:40

ne fativ ber me zezna milan i arsenal jas gi igrav 1 a tie zavrsija X.Ama ova so Inter jas bi gi kaznil da ne igraat 1 godina vo LS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite   

Вратете се на почетокот Go down
 
Sto mislite za LIGA NA SAMPIONI kako ke zavrsat natpravarite
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: