Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Шах

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Шах   Пон Окт 16 2006, 00:24

Има ли љубители на оваа игра? Доколку да, може да направиме еден натпревар Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
High_Voltage

Број на мислења : 458
Age : 28
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Чет Окт 26 2006, 22:17

Moscow_BoY напиша:
Има ли љубители на оваа игра? Доколку да, може да направиме еден натпревар Wink

да бе знаеме ти на сите симултанка ќе ни играш многу си јакSmileSmileSmile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Чет Окт 26 2006, 23:26

High_Voltage напиша:
Moscow_BoY напиша:
Има ли љубители на оваа игра? Доколку да, може да направиме еден натпревар Wink

да бе знаеме ти на сите симултанка ќе ни играш многу си јакSmileSmileSmile

Добра идеа, може да ви игра една симултанка на цел класс Razz
Ќе видиме шо ќе напраам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пет Ное 03 2006, 18:33

E aj! Jas sea amo da si ja najdam igricata na pc i da povezbam, pa aj simultanka u pon. a? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пет Ное 03 2006, 19:09

Мислиш со цел клас да играм, не бе ќе се налути некој...
Иначе, сите ве тепам Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пет Ное 03 2006, 19:17

E ke se izmoris nema da gi tepas site, a mozebi rade ke te pobedi! a? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пет Ное 03 2006, 19:22

smiley Smile напиша:
E ke se izmoris nema da gi tepas site, a mozebi rade ke te pobedi! a? Smile

хахаха, раде у четири потези ќе го тепам. Тоа ти се вика школски мат Wink Пошо детето си нема врска од теорија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пет Ное 03 2006, 19:24

Epa ja bas sakam toa da go vidam!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Дек 11 2006, 23:56

Во обид да го
одржи чекорот со останатите спортови, светската шаховска организација
одлучи на Азиските игри во Доха да воведе допинг тестови за шахистите.
Јас навистина не знам кои дроги би можеле да им помогнат на шахистите
за да го подобрат нивниот настап. Но и покрај тоа сите учесници по
натпреварите ќе мораат да минат допинг тестови," изјавил менаџерот на
натпреварувањето.

Допинг контролата е најновиот обид на
Светската шаховска федерација да ги подигне меѓународните стандарди, со
цел да го промовира шахот како официјален олимписки спорт.

Ова
ќе биде дебитантски “настап” на шахот на Азиските игри, каде повеќе од
60 шахисти ќе се натпреваруваат за медали. До сега е најавено учеството
на поранешните светски шампиони Рустам Касимџанов од Узбекистан и
Кинезот Зу Чен.

Very Happy:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Вто Дек 12 2006, 00:18

За концентрација, инаку Крамник изгуби против најмоќниот компјутер, во една многу веројатна реми партија, при доста ризичното играње...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Чет Фед 15 2007, 22:45

jas sun za da napravime eden turnir vo sah.jas uste od malecok igram sah i sega da ne se falam mnogu osvoiv prvo mesto uste koga imav 10 godini.Pa ako ste za sah kazete malku da povezbam.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Саб Фед 24 2007, 18:59

Бре ова Корчагинов пун со шахисти. Стварно ќе биде добро да се организира турнир али за тоа може да ги прашаме и професориве физичко да помогнат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Саб Фед 24 2007, 19:27

Јас сум за...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Саб Фед 24 2007, 20:15

Абе чекајте прво да набават табли за шах и фигури да не играме со камења пошо ја знаете ситуацијата со играње пинг понг-ќе играш ако донесеш топче
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Нед Фед 25 2007, 01:49

Ако чекаме професорите да ни набават табли ќе ни се одигра шах. Они можат да помогнат во организацијата ама па највеќе треба ние да се трудиме да се оствари таков турнир.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Нед Фед 25 2007, 01:51

Paparapacipipas напиша:
Ако чекаме професорите да ни набават табли ќе ни се одигра шах. Они можат да помогнат во организацијата ама па највеќе треба ние да се трудиме да се оствари таков турнир.

Се согласувам, тоа ти е ко од ќор да бараш очи Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Нед Фед 25 2007, 23:50

aj site vo korcagin da donesat po edna figura a profewsorite da gi donesat tablite.
pa taka ke imame i visok figuri.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 00:03

ВНИМАНИЕ!!!!!!!!!!!!!!!
До сите оние заинтересирани за натпреварувањето во шах. За да се избегнат тешките повреди кои мижат да се заработат во овој екстремен спот (запалење на мускули и сл.) препорачуваме 45 мин пред натпревар добро да се разгибаат поради избегнување ан горенаведените повреди!
Абе иди бегај шах не е спорт. Шах ти е пензионерска разонода.lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 00:06

Пффф, шаховска партија не се добива со мускули, треба многу повеќе од тоа Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 00:22

bogami treba
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 11:19

А ако играме подолго време може да добиеме воспаление на прсти бе алоооооо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 12:33

Абе ја не викам дека за шах треба мускули само викам дека шх не треба да се става во рангот на спортови нека го стават во некој ранг што ти ја знам на интелектали незнам и што.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 12:51

Paparapacipipas напиша:
Ако чекаме професорите да ни набават табли ќе ни се одигра шах. Они можат да помогнат во организацијата ама па највеќе треба ние да се трудиме да се оствари таков турнир.

знаеш што, за табли може и да земеме со лењир да нацртаме на клупа, па после да ги поминеме со маркер убав некој Razz
(пуста имагинацијо Razz)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 12:57

Е Оги добра ти е идејава. За табли значи средено сеа уште фигури фалат. Би можеле за тоа некои гуми да земеме или пенкала доколку има такви што ќе стојат исправени.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:01

нели Very Happy иначе да не кажат дека сме ги користеле несоодветно пенкалата и таквите работи, може да собереме и камчиња Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Шах   

Вратете се на почетокот Go down
 
Шах
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: