Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Клеопатра била грда?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Клеопатра била грда?   Вто Фед 20 2007, 18:26

Клеопатра била грда?
Се
верува дека една од најпознатите двојки на светот, Марко Антониј и
Клеопатра, не биле ниту приближно толку убави колку што се прикажуваат
на холивудското платно.

Имено, на паричката од 32-та година пред новата ера, Клеопатра не
изгледа воопшто убаво - остар нос, тенки усни и шилеста брада. Ниту
малку не наликувала на познатата глумица во филмот Клеопатра од 1963
година, Елизабет Тејлор. Марко Антониј, пак, чиј лик го играл познатиот
глумец Ричард Бартон, имал сплескан нос и премногу дебел врат.
Во секој случај нивниот изглед не бил многу далеку од оној кој го опишал Шекспир во 1608 година.
"Римските писатели ја опишувале Клеопатра како многу интелигентна и
харизматична жена со заводлив глас, но никаде не се споменува нејзината
убавина", вели Линдсеј Алисон- Џонс , директорка на археолошкиот
музеј.
Стручњаците велат дека сребрената пара што е изложена во Универзитетот
во Њукасл не е премногу вредна, но е многу интересна за колекционерите.
виа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Вто Фед 20 2007, 18:32

го имав ова пратено од претходно ама во мода и убавина, мислам дека беше во убави типки .... чек еве линк :

клик
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Вто Фед 20 2007, 19:41

абе клепопатра небила убава него струџњаците се убави абе нека се гонат у пм
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Сре Фед 21 2007, 15:26

еххх столе ништо не те разбрав ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Сре Фед 21 2007, 16:26

абе шо да ме разбереш сеа се нашле некои струџњаци и ке казуваат дали клеопатра била убава или не јас викам ако она не била убава они сигурно се по убави Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Сре Фед 21 2007, 16:39

хехе! е да држи до некаде тоа .... у секој случај неможеле да видат каква била geek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 00:25

Абе само малце била деформисана.. Али нисто не и фалело
сите типци си ги имала
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 15:25

па кралица била ... и да е некоја баба на трон сите ке сакаат да бидат со неа не е тоа битно Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 21:00

hahahahahah barem sum poubava od kralica hahahahah
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 21:24

i am shure u are Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:10

Абе тоа изглеа го тврдат грди луѓе за да можат да се правдаат пред светот.Иначе нема никакви шанси барем јас не знам за такви методи со кои може да се утврди дали Клеопатра била грда или не
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:12

Proof напиша:
Абе тоа изглеа го тврдат грди луѓе за да можат да се
правдаат пред светот.Иначе нема никакви шанси барем јас не знам за
такви методи со кои може да се утврди дали Клеопатра била грда или
неиначе има најдено нејзини скици на папирус и скулптури од познати римски вајари

крај краева идела со пола римска империја у тоа времеgeek
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:15

Да али и имала непријатели во Рим така да може да се очекува за одмазда така да ја претстават како грдосија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:16

абе била грда или не има свртено мн јаки типци ... дали заради позицијата или што ги завела не е битно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:19

како и да е у секоја книга по историја ја има знаци имала моќ, а моќта
значи престиж и можност да се зезаш со дипломатите ти римски
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Чет Фед 22 2007, 23:21

Или па тие шо ги завела пателе од премалку секс па не глеале со кој и како. Како и да е нема веродостојни докази кои можат да докажат или да демантираат за тоа дали Клеопатра била или не била грда. Уште малку ќе објават дека била и лезбејка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Пет Фед 23 2007, 19:17

абе како што се прават филмови за се што се дешава ништо чудно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Саб Фед 24 2007, 00:13

site filmovi duri i istoriskite i dokumentarcite treba da gi stavat vo SF zasto se lazat u niv ,ama edno e sigurno kleopatra e taa koja sto bila pa ne e tolku vazno dali bila ubava ili grda.Edno e sigurno mnogu luge ja sakale
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Саб Фед 24 2007, 01:56

vamp-girl напиша:
site filmovi duri i istoriskite i dokumentarcite treba da gi stavat vo SF zasto se lazat u niv ,ama edno e sigurno kleopatra e taa koja sto bila pa ne e tolku vazno dali bila ubava ili grda.Edno e sigurno mnogu luge ja sakale

Или преведено на нашки била курвичка, со извинение Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Саб Фед 24 2007, 02:00

da ama ne kurvicka tuku kurviste
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Саб Фед 24 2007, 02:05

vamp-girl напиша:
da ama ne kurvicka tuku kurviste

:lol!:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Нед Фед 25 2007, 20:55

Абе јадат бурек тоа археолозите. Нашле некоја паричка со нејзин лик и не им се свиѓала. Абе Клеопатра била МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ како може да не била убава.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Нед Фед 25 2007, 20:56

Па како може да им се свиѓа од една паричка цела деформирана била таа пара
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Пон Фед 26 2007, 12:09

МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, КИТКА ШАРЕНА ! ........( ај да не се распевам овде сеа Razz )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   Пон Фед 26 2007, 19:50

Karate Kid напиша:
МАКЕДОНСКО ДЕВОЈЧЕ, КИТКА ШАРЕНА ! ........( ај да не се распевам овде сеа Razz )

Nemoj tolku patriotski
takvi pesni samo na miting i svadba se peat:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Клеопатра била грда?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Клеопатра била грда?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Историја-
Отиди до: