Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Егзорцизам

Go down 
АвторПорака
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Егзорцизам   Чет Фед 22 2007, 23:26

Иако е забранет со закон уште на почеток на 20 век овој обичај уште се практикува.

Во романија свештеник погубил калуѓерка под изговор дека го истерува ѓаволот од неа а црквата нема дадено коментар
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Егзорцизам   Чет Фед 22 2007, 23:28

Па нормално дека нема да има коментар. Иначе тие што ги интересираат вакви ствари им го препорачувам филмот Константин
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Егзорцизам   Чет Фед 22 2007, 23:31

Сум го глеала

Инаце мозат да ги исклуцат од црквата

ѕтоа е најмалку сто мазат иако е тоа Романија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Егзорцизам   

Вратете се на почетокот Go down
 
Егзорцизам
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: