Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Шах

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:31

Не само камчиња може и парчиња од столиците пошо и така се пред распаѓање
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:35

може може парчиња од столови, и тоа ако се дрвени ке може да ги изрезбаме и да испаднат фигурки .... ама не им ги даваме тогаш у школо Razz рачна изработка бе ееееј тоа вреди !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:36

Може да ги продадеме и да купиме табли и фигури
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:39

м0же ама зависи од тоа колку не бива Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:40

Абе ќе не биде него дај порано да почнеме со изработка пошо се ближи крај на година
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:42

ај, имам тесла у подрум ке земам да почнеме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:43

Важи. Ја ќе зеам длето
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:46

може може, а има и клинци некаде у школо само незнам каде. тамо доле некаде кај домакинот али ај ке побараме малце не е проблем Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Пон Фед 26 2007, 13:48

Абе од столици ќе вадиме ако имаат столиците. Тешко дека имаат столиците пошо даските за железото се држат со мастики
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Вто Фед 27 2007, 10:23

да да дознав и јас тоа, ама и клупите ке да се такви Razz ај ако не заборавам ке донесам теслата у школо денес. Е и дај конечно да направиме план за фигурите Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:02

jas ke donesam stolici i pernice za da ni bide meko
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:04

абе ние ке ги рушиме столиците за да направиме фигури, ако носиш столици тоа може замена да бидат за овие што одат за шах lol! и ако веке носиш нешто ново глеј барем да ни бидат некои убави, барем да ти се седи на нив колку толку Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:11

ako ste tolku silni ke donesam CELICNI stolici pa posle ako sakas seci pravi pusti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:12

е ако де од старите ние ке праиме фигурчиња Razz и така се распаднати веке
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:14

dobro.aj jas i figuri ke donesam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:17

абе ручни рад ти се фигурите ... ние да ги правиме Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:23

abe ja pod rucni rad mislam na nesto drugo
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:27

па со раце можеш чуда да правиш , глеј малце поопширно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Шах   Сре Мар 07 2007, 12:32

lol! da be.vidis ne mi tekna
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Шах   

Вратете се на почетокот Go down
 
Шах
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: