Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?

Go down 
АвторПорака
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Пон Фед 26 2007, 00:04

moeto mislenje za dvajcata e deka i dvajcata bile solidni diktatori kooi kako taka se spravuvale so situacijata vo drzavata.
Arno ama koga stanuva zbor za zlostornik mislam deka Stalin bil pogolem zlostornik bidejki utepal 6 milioni luge za vreme koga nemalo vojni,za razlika od Hitler.
No za vo MAKEDONIJA za da opravat drzavava treba da se prerodat HITLER,STALIN i HIMLER
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Пон Фед 26 2007, 00:07

Вака со тебе апсолутно се согласувам дека за кај нас само диктатор.(моќат да потврдат тие од мој клас дека често го каќувам ова) А за тоа кој бил поголем злосторник мислам дека е треба да се дискутира. Се знае дека Хитлер ја има таа улога. После геницитот извршен над евреите тешко дека некој ќе може да го стигне.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Пон Фед 26 2007, 00:14

no sepak toa bilo za vreme na Svetska Vojna,a Stalin pravel cistki koga bilo mirno vreme.No najgolemata greska na Stalin e sto udavil golem broj na naucnici vo reka.
Ej Slash napisi uste eden post za da ne biles na brojkata 666:lol!:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Пон Фед 26 2007, 00:49

според мене, и двајцата биле невидени шупаци. со една мала разлика. хитлер убивал за време на војна т.е. он започнал војна, и убивал странци т.е. евреи кои му ја носеле државата у к**ац. факт е дека после тоа се опуштил малце (појше) и прешол и на други нации (и ми убил пола семејство али ај тоа е друга приказна..). а сталин убил помалку од хитлер ама убивал свои луѓе. така да според мене, хитлер е кванититативно поголем шупак од сталин (пошо убил појше луѓе), а сталин е квалитативно поголем шупак од хитлер (пошо убивал свои луѓе). и то...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Пон Фед 26 2007, 01:29

Една мала поправка, жртви на сталин биле 20 милиони...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Фед 28 2007, 11:49

a be hitler si e hitler
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Фед 28 2007, 23:57

Хитлер бил еден фантастичен војсководец кој и денес се смета за најголем херој во Германија. Значи тој правел добри дела за себе и својот народ и сосема со право ги бркал Евреите од Германија ама проблемот е шо бил психопат и шизофреничар па не се задоволувал со тоа шо ќе ги нема нив у Германија него сакал да ги збрише од мапа. А Сталин е богами злосторник. Си скинал генерали и научници еден куп а после цвикал за нив. И дефинитивно Сталин не е таков херој. Уствари Ленин, претходникот на Сталин, пред умирање напишал да го наследи било кој освен Сталин па сеа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Фед 28 2007, 23:58

И Перо супер тема али друг пат остај прво други да кажат шо мислат па после пиши ти.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 00:23

Paparapacipipas напиша:
Хитлер бил еден фантастичен војсководец кој и денес се смета за најголем херој во Германија. Значи тој правел добри дела за себе и својот народ и сосема со право ги бркал Евреите од Германија ама проблемот е шо бил психопат и шизофреничар па не се задоволувал со тоа шо ќе ги нема нив у Германија него сакал да ги збрише од мапа. А Сталин е богами злосторник. Си скинал генерали и научници еден куп а после цвикал за нив. И дефинитивно Сталин не е таков херој. Уствари Ленин, претходникот на Сталин, пред умирање напишал да го наследи било кој освен Сталин па сеа...
Малку да не си грешка!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 00:34

Малце сте пристрасни, да ве потсетам дека Сталин ја има ослободено Европа. Да ве потсетам дека да не била црвената армија, денес сапуни ќе бевме !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 00:38

гелче не сапун
Ако гледаме така нигде во поново време нема 4овек шо се вика хитлер?!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 00:49

хитлер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 00:51

Аха, само да забележиме неколку војни во кои има влезено САД во последниве години ( се разбира на странска територија, зошто единствена војна што се водела во САД е граѓанската војна )

По 2 светска војна : Студената војна со Русија, Виетнам, Заливот на свињите, Авганистан, Ирак, Србија... Го изгради Бонстил во Косово ( тоа повеќе налукува на град одколку на воена база ). Иначе Македонија ја окупираше доброволно, затоа ден денес ни се шетаат тенкови по градов...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Чет Мар 01 2007, 11:16

За историја Slash не грешам. И навистина Сталин ние го сметаме за некој ослободител пошо бил на наша страна, ама Германците многу повеќе му се восхитуваат на Хитлер отколку ние или Русите на Сталин. И секако дека е поголемо злосторство кога си кинеш свои луѓе у мирно време само за да ти останеш на власт(себично нели) отколку да убиваш луѓе за време на војна во корист на својот народ. Како што веќе пишав Хитлер бил психопат и имал за цел да ги уништи Евреите како раса. А за бруталниот начин на убивање биле виновни неговите соработници на чело со Др. Јозеф Менгеле. Овој нишо чудно да бил некој автомеханичар па после и луѓето шо ги расклопувал.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Мар 07 2007, 12:08

hitler si e ok za svabite,stalin si e ok za rusite, tito si e ok za komunjarite i taka ke si tecat rabotite se dodeka hitler,stalin i tito ne voskresnat
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Мар 07 2007, 12:09

и не се истепаат пак ? пффф лоша теорија !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 27
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Мар 07 2007, 12:24

Slash напиша:
Paparapacipipas напиша:
Хитлер бил еден фантастичен војсководец кој и денес се смета за најголем херој во Германија. Значи тој правел добри дела за себе и својот народ и сосема со право ги бркал Евреите од Германија ама проблемот е шо бил психопат и шизофреничар па не се задоволувал со тоа шо ќе ги нема нив у Германија него сакал да ги збрише од мапа. А Сталин е богами злосторник. Си скинал генерали и научници еден куп а после цвикал за нив. И дефинитивно Сталин не е таков херој. Уствари Ленин, претходникот на Сталин, пред умирање напишал да го наследи било кој освен Сталин па сеа...
Малку да не си грешка!?


Ne e greska,garant 100%!!!!!!!Znae istorija,ne za dzabe majka mu e istori4arka.Toa mu e omilen predmet!!!!!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Мар 07 2007, 12:31

Па така бе Марија. Еве некој шо ме знае.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   Сре Мар 07 2007, 13:18

diki i jas te znam i znam deka ne si greska.jas te podrzuvam i + nie doagame od isto skolo so ista ideologija sme.SKOLA NA JOVO
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?   

Вратете се на почетокот Go down
 
KOJ BIL POGOLEM ZLOSTORNIK HITLER ILI STALIN?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Историја-
Отиди до: