Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Митови за пивото

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Чет Мар 01 2007, 13:12

абе пивото е закон ! слушате ме сеа Very Happy сите си го сакаат, а се пиело и од дааааааааааааааааааамна Very Happy а и природно е Very Happy од јачмен се прави
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 26
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Саб Мар 10 2007, 02:19

pijte pivo i pusete cigari nema da imate glisti
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Headbanger
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 3
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2007-04-17

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 01:15

Најсериозно, да пиеш пиво е многу поздраво отколку да пиеш кока кола на
пример, нормално ако се пие во умерени количини, да не се претерува Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 13:59

Јако
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 14:50

BIG_M_UNDERGROUND напиша:
Јако
Значи ти дефинитивно си решил да тераш по свое. Неколку пати беше опоменат за отворање на теми што не треба, потоа беше опоменат затоа што пишуваше постови во стилот ок, аха итн. И сегапак правиш такви постови. И после се прашуваш зошто повеќето ти оделе контра епа освести се. Еве ти ЖОЛТ КАРТОН
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 15:09

абе сеа пивото било од природно! па водката е од компир! ама ако се напраиш камен не е корисна! не е тоа ок! иначе мене пиво не ми пречи! само пиво практикувам и тоа чат-пат! а еве сите ми се сведоци никад не сум се начукала!

а во врска со жолтиот картон на BIG_M_UNDERGROUND - абе не ве потсеќа на пруф? кога и он вака правеше постови? хаха. значи конклужн - раперите се спамери! хаха
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 15:36

Чекај малце сега да ми објасни некој што е тоа СПАМ ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 15:40

Спамер е некој како тебе на пример. пишува постови кои немаат некоја посебна соржина се со цел да има поголем број на постови бидејки се надева дека кога ќе стигне до 2000 ќе биде админ.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 16:05

Нема врска!!!! Не пишам постови за да стигнам 2000, туку онака ми беше досадно и си пишував.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Сре Апр 18 2007, 16:08

пеер ти реков читај во правила и види отприлика како се движат муабетиве овде на форум! не за од досада да пишуеш сегде кај стигнеш, има и за тоа место - БОШ МУАБЕТИ !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Пет Апр 20 2007, 09:27

епа ние си се искаравме убаво ама да видиме у мегувреме што им се десило на холандските компании за производство на пивце :D

Афера: Пиво
Регулаторите
на Европската Унија ги казнија пиварите Хајнекен, Гролш и Баварија со
вкупно 275 милиони евра под обвинение дека незаконски ги договарале
цените на холандскиот пазар со пиво.

Најголем
дел од паричната казна, поточно 219,3 милиони евра ќе треба да плати
холандскиот Хајнекен, бидејќи држи повеќе од половина од приходот и
учеството на холандскиот пазар. Останатите две холандски пивари ги
заработија обвиненијата поради учеството во картелот од 1996-та до
1999-та година и координираното зголемување на цената на холандското
пиво.

Белгиско-бразилската пивара InBev SA е поштедена од
плаќањето казна во висина од 84 милиони евра, бидејќи се согласила да
обезбеди клучни информации поврзани со организирањето на европскиот
картел.

Директорот на пиварата Баварија, тврди дека неговата
компанија е “целосно невина” за било какво местење на цени,
оправдувајќи се дека бизнис моделот на фирмата е да се натпреварува за
цените.

Од почетокот на годината, заедно со овој случај
Комисијата одреди антикартелски казни со вкупна вредност од 2 милијарди
евра, со што го надмина рекордот од 2006-та година од 1,8 милијарди.
Според изјавите на европскиот комесар за конкуренција, Нели Кроес
ваквите одлуки се еден вид предупредување за секоја компанија, која е
вмешана во слични активности.

Претставниците на Унијата
објаснуваат дека во оваа афера биле вклучени извршни директори, членови
на одбори, менаџери и менаџери за национална продажба. Комесарот Кроес
смета дека биле свесни во што се впуштаат, бидејќи во текот на
преговорите и состаноците постојано користеле шифрирани имиња и
скратеници.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   Саб Апр 28 2007, 19:51

Karate Kid напиша:
Mит: Најдобри пива се оние во зелените шишиња

Кога сме веќе кај ова, треба да се има на ум дека кафеавите и темните шишиња подобро штитат од оние светлите, зелените. Самиот мит е последица на недостатокот на кафеаво стакло во Европа по Втората светска војна, бидејќи поради оваа причина европските пива почнале да се пакуваат во зелени шишиња. Тоа што некои од производителите до ден денес останале на ова е исклучиво од естетски причини.


ГЛУПОСТИ!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Митови за пивото   

Вратете се на почетокот Go down
 
Митови за пивото
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: