Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 А зошто да не?

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 00:33

Кога славиме Валентајн зш са не славиме и Халовин??Twisted Evil bounce
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 01:48

Јас викам и денот на независноста да го славиме lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 11:56

и јас сакам да го славиме халовин
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:07

ај да славиме нешто ама само ако не се работи .... осталом може да се частиме секој ден Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:10

aj da gi slavime praznicive po katolickiot i pravoslavniot kalendar taka za bozik dvapati ke bideme doma
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:15

а и да славиме и будистички празници и муслимански и .......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:15

aj poso i taka jas u nisto neveruvam
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:21

ја неверувам во овие работи што се проповедани од црквата .... според мене тоа се смешки .... ама да верувам и убеден сум дека се точни и дека стварно има голема вистина во источњачките религии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:24

ok ama aj neka ni vovedat poveke slobodni denovi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:32

да како на пример 7 дена неделно ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 12:59

Karate Kid напиша:
ја неверувам во овие работи што се проповедани од црквата .... според мене тоа се смешки .... ама да верувам и убеден сум дека се точни и дека стварно има голема вистина во источњачките религии

TI VERNIK SI?Ako si,togas kako mozes da veruvas vo drugi religii,a tvojata da ne ja priznavas.....A ako si ateist,toa e vise druga rabota!!!!! farao
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Чет Мар 01 2007, 13:16

абе не реков дека не сум верник,а дека не ја признавам својата религија не ни спомнав, реков само дека ова што го поповеда црквата не е баш на место. Дури и учевме дека христијанството било признаено само како помошна сила за да се владее, ако се сеќаваш. ако барем малце од малце размислиш (барем јас така мислам) каде каде повеке може да се верува во источњачките верувања, всушност тоа се и филозофии повеќе така да се каде каде по возможни
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 01:38

а вака не го сметајте ова како предрасуда ама оги мисли таак за источните религиипоради неговата активност со каратето така ли е?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 11:34

па не само заради тоа, искрено со каратето тие источни активности ги имам осетено и на своја кожа па можам да зборам, и да ви кажам мнооооогу мнооооогу повеке можат и да објаснат што се случува и кои се основните потреби на човекот и како да ги негуваш своите лични потенцијали за да станеш нешто и да можеш да го усовршиш тоа што веке го имаш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 11:50

паметно кажано
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 13:38

хм абе да може да се каже ама сепак јас си верувам во нашата Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 20:53

vamp-girl напиша:
паметно кажано

фала Razz
и столе, ок е тоа, твое право е во што ке веруваш .... јас си се искажав па повелете другите Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 20:54

абе ја викам и бајрам да си славиме, шо има везе....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 20:58

A кој тоа слави Валентајн???? Си имаме ние празници и нив ќе си ги славиме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 21:02

да бе глеам сите со вино бевме за трифун ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 21:08

Епа сите не бевме со срциња на Валентајн, ај сеа и ти не се рчкај зш уште не знаеш ко ќе се запалам што се праам. Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 21:10

абе што не беше така ... а за срцинјата тоа нема врска, зашто ти не прати ? или чекаш само да ти стигне ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 21:11

Ја не праќам тоа ти е за мене сељачки ја ако има нешто одма кажувам. А за тоа дали ќе ми стигне писмо или не не зависи од мене.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 02 2007, 21:12

да овде се слагаме, и јас сум таков, ако имам да му кажам нешто на некој кажувам, него ова беше за друго...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   Пет Мар 09 2007, 01:16

Se moze da slavime, samo podaleku od skolo Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: А зошто да не?   

Вратете се на почетокот Go down
 
А зошто да не?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: