Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 МАКЕДОНСКИ СПОРТ

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 11:04

Со голема радост ја отварам оваа тема зошо имам една прекрасна вест.
ГОРАН СЛАВКОВСКИ ЌЕ ИГРА ЗА МАКЕДОНИЈА.
Горан Славковски е фудбалер во младинската на Интер и на осми април полни 18 години, а е висок 1,93м. Како мал тој отишол да живее во Шведска со татко му па затоа Швеѓаните веќе почнаа да го нарекуваат новиот Ибрахимовиќ. Сепак Горан не мислел исто, на својот менаџер, Јозо Палац, му дал к**ци палци дека ќе игра за хрватска и рекол:
-Јас не сум ниту Славков, ниту Славкович туку сум ГОРАН СЛАВКОВСКИ.
Мојот татко и мојата мајка се Македонци и јас сум чист Македонец.
Во срцето сум само црвено-жолт и затоа ќе ги бранам боите на репрезентацијата на МАКЕДОНИЈА.

За тие шо незнаат, а не би требало да има такви, Славковски е меѓу петте најдобри фудбалери во светот до 19 години.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 12:31

ТОООООООООООООООООООООООООООООООООООО!!!!! МАКЕДОНЧЕ !!!!!!!! ЕЕЕЈ ГО ПОШТУЕМ ТИПОВ!!!! ИМ ГО ШИБНАЛ У ФАЦА СО ПРЕЗИМЕТО !!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 12:39

Ептен! Па тоа и е меракот.Сеа со пандев лом ке праат у напад
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 12:42

конечно на нешто ке ни заличи репрезентацијата Very Happy cheers
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 12:58

да да и ја знам по нешо за детево сварно е ѕвер него за ова за у репрезентација незнам усе не е нишо сигурно али ке биде супер ако дојде не ради друго него чисто онака да покаже дека си ја сака татковинатаVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 13:13

абе столе ако дојде гарант ке направи БУМ !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 13:34

Абе вчера официјално договориле се. На канал5 на вести дадоа и слика од него со менаџерот или татко му и држеше шал МАКЕДОНИЈА
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 01 2007, 13:35

што се договориле ? дека ке игра за мак?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 01:43

да да сигурно доага треба усте некои ситници да се средат и крај
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 10:45

Па му организирале и посета на родната земја МАКЕДОНИЈА која треба да се случи наредна недела. Иначе ова со презимињата рекол дека не е Свенсон ниту Ларсон туку Славковски. И дека не е сино-жолт туку црвено-жолт.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 11:39

/respect !!! а што бројка ке носи ? Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 12:49

Абе чекај малце ти па, да не сакаш да ти кажам и шо марка копачки ќе носи. Има време ќе дознаеме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 13:45

абе ке носи шо сака пошо има можност да си бира само не верувам дека ке му ја земе на пандев 19та
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 20:18

Детево ќе игра за млада репрезентација така ? Мислам под услов да се одлучи за Македонија...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 21:04

детево веке е одлучено, игра за Макадонија и тоа со сениорите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 02 2007, 22:07

Дефинитивно игра за Македонија. За број не верувам дека му дошло до 19 на Пандев. А сеа детето ЏИН, шо го нарекуваат е меѓу најдобрите пет играчи до 19 години у свет па ја да би бил селектор би го стаил у сениори со Пандев да праи лом.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 01:50

Да али не си ти селектор. Ако не примети Сантрач кога беше селектор Шакири не беше ни повикуван ни за на клупа да седи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 02:41

Абе ја не сум селектор ама зарем сумњаш дека еден експерт како Катанец нема да му се свиѓа тендемот Горан на квадрат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 16:12

Very Happy Very Happy абе народе пандев не е класичен напаѓач него е полу шпиц а напред си има со кој да игра славовски тука е ристески сакири и мн други
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 18:38

Па и ја тоа викам. Пандев полушпиц,а Славковскишпиц и иаме фатален тандем за противникот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 20:09

ама зависи и за кој противник .... сеуште неможе да се мериме со повекето светски репрезентации
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 21:27

Абе ти што мислиш што сме. Али со добра тактика и добра игра може барем да поминеме квалификации
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 03 2007, 21:59

да де тоа го мислев, ама дека сеа ке идеме и со детево одма светско освајаме .... не баш ... ама у секој случал мноогу ке се појача тимот, бар ја така мислам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Нед Мар 04 2007, 14:05

Aбе Катанец е тренер и пола, а може и два. Славкиовски има неполни 18 години сеа и е ѕвер. А додека да дојде у најдобри години(25 од прилика) ќе се најдат и други таленти како него. Имало и у PSV некој Македонец ама за него не знам многу.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:01

sega ke pocnat da se javuvaat i drugi makedonski fudbeleri.Brazilcite ke pocnat da zemaat makedonsko drzavjanstvo i ete ti SVETSKI PRVACI
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   

Вратете се на почетокот Go down
 
МАКЕДОНСКИ СПОРТ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: