Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 МАКЕДОНСКИ СПОРТ

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:06

абе да, мислиш ти македонците у бразил многу им е гајле, кој ке ги плака бе нив ? ФФМ не е некоја баш богата федерација ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:10

abe cekaj vreme se ke pokaze
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:12

идејата е добра да, ама ти викам неверувам дека ке се најде некој што ке го инвестира тоа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:13

abe ima k-15 odma pravime reklama so crnecot od gorska i ne samo brazil ke pocnat i od afrika da doagaat.mnogu jaki ke staneme zatoa treba da vovedeme vizen rezim
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:15

ама не како на бугарите, ние како попаметни у 2 реда ке направиме да се чека lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:16

ako treba i vo tri za pobrzo da odi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:25

незнам дали имаме толку црнци овде и мак ... за 2 знам имаме ама за 3 ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:26

abe ke go vikneme `KARAMBA` od bolva vo uvo ti teknue
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:28

хехе да ! може да упали
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 07 2007, 12:30

i toa kako
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пон Мар 12 2007, 17:38

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пон Мар 12 2007, 18:34еве ја сликата на дики што не испадна од погоре
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Вто Мар 13 2007, 17:11

Фала Оги. А зш не испаднала кај мене?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Вто Мар 13 2007, 18:11

Изјавата на Дарко Панчев за „Јутарњи лист“ дека и „неговиот татко,
кој има 74 години и гледа само на едното око, би бил петти“ го разлути
Среќко Катанец. Во интервју за „Спортски новости“ македонскиот селектор
„крвнички“ се пресмета со најголемиот македонски фудбалер и се закани
дека нема да ја предводи реперзентацијата на Максимир, ако на изборите
на 17 март победи Панчев и падне „неговиот“ претседател Харалампие
Хаџиристески.

Во меѓувреме на Панчев му се наврти и најдобриот
играч Горан Пандев, а ние поради објективно мислење скокнавме до
австрискиот Матерсбург каде играат капитенот на македонската
репрезентација Гоце Седлоски и напаѓачот Илчо Наумовски.

Гоце
Седлоски шест години играше во Динамо, по година и половина во Хајдук и
Шефилд Венсдеј и седум месеци на турско-ирачката граница, шест месеци
издржа и во Јапонија. Денес е во Бургенланд, во Матерсбург, градче со
6.000 жители. Кога се играат поважни натпревари, како оние се Рапид,
Австрија или Салцбург, на стадионот се натискуваат меѓу 10 и 15 илјади
гледачи. Матерсбург е хит на австриското првенство...

Без загубен натпревар на гости

Гоце
Седлоски е капитен на македонската репрезентација. Како се чувствува
воочи доаѓањето на Максимир? Најзрелите фудбалски години му ги даде на
Динамо, а сега доаѓа како соперник?

- За тие шест загрепски
години доживеав многу добри работи. За жал сега доаѓам како противник.
Хрватска има многу добра репрезентација, голем број добри млади ирачи,
но - не се плашиме од никого. Имаме свој стил, кој на светот најдобро
му го претставивме на Олд Трафорд. Така ќе биде и на Максимир, Катанец
не е дефанзивец, сигурно нема да се напикаме во бункер и да чекаме
егзекуција.

Очекувате ли хрватските навивачи да ве исвиркаат и покрај тоа што му бевте верен на Динамо?

-
Не верувам, Бед Блу Бојс-ите навистина ме сакаа, не очекувам свирежи.
Кога заминував ми дадоа подарок, се знае дека давав се од себе. Сега
играм за својата земја и мораат да ме разберат...

Споредете ги македонската и хравтската репрезентација?

-
Откако дојде Билиќ, Хрватска игра супер-фудбал! Не е мала работа да се
победи Италија, Норвешка, Израел и Англија. Сето тоа е супер, но не се
оптоваруваме со Хрватска...

Кој е фаворит во Загреб?

-
Хрватска е фаворит, но откако Катанец е селектор ние не сме загубиле
ниту еден натпревар на гостувањата. Како гости примивме само еден гол,
од Еквадор.

Уште ни е во сеќавање вашиот голем натпревар во
Манчестер, кога ја „замативте водата“ во нашата група. Но, против
Русија игравте слабо, очигледно сте подобри кога се браните?

-
Во Скопје не заслуживме да бидеме поразени од Англија, бидејќи една
наша грешка беше кобна. Англија навистина ништо не покажа, а во
Манчестер пред 75.000 гледачи можевме и да победиме. А игравме против
светски играчи - Руни, Крауч, Лампард, Џерард. Тој натпревар толку не
подигна што бевме сигурни дека ќе ја згазиме Русија, но Русите не
спуштија на земја, не можевме ништо да сториме. Беа помоќни од нас и
воопшто не е лошо што не „лупнаа“ на земја...

Го немаше Горан Пандев, кој е половина репрезентација?

- Ни недостигаа Пандев и Наумовски, а бидејќи сме мала држава немаме голем број добри играчи кои би можеле да ги заменат.

Дали
сте збунети поради расправиите и препукувањата меѓу Панчев и Среќко
Катанец? Селекторот изјави дека нема да ја предводи реперзентацијата на
Максимир, ако победи иницијативниот одбор на Дарко Панчев?

- Тие
расправии многу ги погодуваат играчите. Иако ние не би требало да се
оптоваруваме со тоа, „тие“ нека си го решат тоа меѓу себе. Фактите се
овие: откако дојде Катанец постигна супер-резултат и покажа дека
Македонија може да игра против големи репрезентации. Лаги се дека само
сме са бранеле и не разбирам зошто Панчев го напаѓа Катанец. Зарем е
неуспех да се биде петти во конкуренција на Хрватска, Англија, Израел и
Русија? Се надевам дека нема да има промени по состанокот во Струга и
мислам дека Панчев не треба да дава такви изјави. Ако дојде на власт,
тоа нека биде чесно, а не да се препукува преку весници. Глупаво е пред
важен натпревар да создаваме лоша атмосфера...

Каков резултат очекувате од изборот во Струга?

-
Се говори дека односот на силите е 50-50! Претседателот Хаџиристески
беше супер кон играчите, но не сакам да навлегувам во тоа што се
случувало „внатре“.

Сепак не верувате дека Катанец ќе го одржи
„ветувањето“ оти нема да го предводи натпреварот во Загреб ако победи
струјата на Дарко Панчев?

- Ништо не можам да тврдам! Катанец е
цврст човек и секогаш се држи до она што ќе го каже. Сите стравуваме од
таа „војна“, денеска во полемиката се вклучи и Горан Пандев. Верувам
дека претседателот ќе остане и дека Катанец нема да се повлече.

„Во Загреб нема да се браниме“

Од кого од хрватските играчи најмногу се плашите?

-
Откако дојде Билиќ Хрватска игра многу офанзивно, имате голем број
квалитетни играчи, кои играат во големи клубови. Најмногу се плашам од
Олиќ и Рапаиќ. Играв со Олиќ и знам колку е брз и експлозивен. Но, и
младите, како Лука Модриќ, Едуардо да Силва и Ведран Ќорлука, се екстра
играчи.

Кого ќе чувате вие?

- Иако се уште не сме
разговарале за тоа, сигурно нема да играме со „полицајци“. Селекторот
се ќе ни објасни во Охрид. Едно сепак знам, нема да биде како што
прогнозираше Панчев дека знаеме само да се браниме. Во Загреб нема да
се браниме!

Пандев како Тоти

Горан Пандев беше најдобар
играч на Лацио на натпреварот против Реџина (3-2). „Македонскиот Тоти“,
како што нагалено го викаат италијанските новинари, постигна еден гол и
ги создаде повеќето опасни акции на римјаните. Доволно за да добие
високи 7,5 во „Газета“.
Јутарњи лист - Загреб

леле овој панчев ако направи вакаво нешо терба да се утепа човече тогаш кој ке со донесе како селектор а кај ке најде некој асален ко катанец?????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Вто Мар 13 2007, 22:09

Остај сељак неписмен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 14 2007, 00:06

и јас не разбирам шо сакак да постигне панчев
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 14 2007, 00:10

Можда сака свој човек да стави на чело на репреентација
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Сре Мар 14 2007, 16:27

Paparapacipipas напиша:
Фала Оги. А зш не испаднала кај мене?

зашто тоа [img][/img] треба да стои на почетокот и на крајот на линкот само а не преку цел текст
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Чет Мар 15 2007, 23:44

Pancev moze da se slika mu pomina negovoto vreme
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Пет Мар 16 2007, 16:46

Night Crawler напиша:
Pancev moze da se slika mu pomina negovoto vreme

не е битно, ипак е еден од врвните фудбалери, си го знае он редот како е не зезај
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 17 2007, 14:35

jas pancev ne go pocituvam kako fudbaler
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 24 2007, 14:16

Преносот од Хрватска - Македонија ќе биде на А1
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 24 2007, 16:53

да пренос на А1 од 20 и 15 а иначе ке има и на хрт 2 емисија пред фудбаллот едно 50 минути пред почеток па не елочо да видиме соо ке кажат за насVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 24 2007, 17:41

nema da gledam na hrvatska deka ovie hrvatskite komentari normalno ke gi vozvisuvaat nivnite fudbaleri a nasite ke gi spustat na zemja zatoa A1 da gledate kako ke gi tepame hrvatite
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   Саб Мар 24 2007, 21:30

ИМА МАСТА ДА ИМА ЈА ИЗВАДИМЕ НА ХРВАТИТЕ !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИ СПОРТ   

Вратете се на почетокот Go down
 
МАКЕДОНСКИ СПОРТ
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: