Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Веронаука во училиштата

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Веронаука во училиштата   Сре Мар 07 2007, 22:33

Дале треба да се воведе веронаука во училиштата ? Мојот став мислам дека е општо познат Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Сре Мар 07 2007, 23:11

МОЛАМ !! НИКАКО !! ја неучам тоа !! СРА*Е !! кај неверувам многу многу во тоа уште и да ми зависи мојот успех од тоа ?! NO WAY !! affraidMad Mad Exclamation
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Сре Мар 07 2007, 23:23

Мислам дека не треба да се воведува веронаука во училиштата. Ако веќе сака некој да учи такви ствари нека си отвори посебна школа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Мар 08 2007, 01:23

Proof напиша:
Мислам дека не треба да се воведува веронаука во училиштата. Ако веќе сака некој да учи такви ствари нека си отвори посебна школа

/agreed !
направете го ова анкета да видиме што мислат членовите од форумов
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Мар 08 2007, 01:35

Абе каква веронаука бе луѓе. И на шо ќе личи тоа трет час физика учам F=am, a на трет божја сила е божја маса помножено со божјо забрзување.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Мар 08 2007, 02:01

Верувам во себе - тоа е мојата вера
и сигурно не ми треба веронаука, да ме у4ат дека сум настаната од Адам И Ева
дај ајде и штркот ме донесе!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Мар 08 2007, 16:04

nema sansi za veronauka site sme protiv
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Мар 08 2007, 20:41

Efi напиша:
Верувам во себе - тоа е мојата вера
и сигурно не ми треба веронаука, да ме у4ат дека сум настаната од Адам И Ева
дај ајде и штркот ме донесе!Very Happy

Хехе, а знаеш дека од таа теза се предводат сатанистите ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Мар 09 2007, 10:57

Mislam deka treba toa da bide izboren predmet,ako vise ima budali sto sakaat da go ucat.....Za sreka ja ne poznavam takvi........Wink)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Мар 09 2007, 11:32

*marija* напиша:
Mislam deka treba toa da bide izboren predmet,ako vise ima budali sto sakaat da go ucat.....Za sreka ja ne poznavam takvi........Wink)

и подобро што непознаваш, можеш да замислиш како ке биде со некој даков да идеш у град ? пази ова: влагаш у 7ца да јадеш сендвич, ти си го изел до пола, а он уште му пее на сендвичот на глава некоја молитва и му се извинува на околното куче ,кое било убиено за да се направат хамбургерите у 7ца, и му објаснува дека мора да јаде за да опстане ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Мар 09 2007, 11:36

heheheheheeeeeeeeee...........
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Саб Мар 10 2007, 20:59

moscow boy od kaj pa ti sega znaes za satanistite???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Саб Мар 10 2007, 21:22

Сатанист сум, БУуУУУУУУууУУУ !!!!!!!!!!
Хахаха, се шалам....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пон Апр 09 2007, 19:01

Па ни јас не сакам веронаука па и не сум нешто голем верник. А замислете што ќе рече биологија, сеа учите адам и ева после дарвин, па не е чудно што има чудаци по светов! хахах!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пон Апр 09 2007, 22:54

абе ке има избор ке има веронаука и нешо како наука за другите религии што јас сметам дкеа е многу добро да се посетува такво нешо за да се научи нешто за другите религии
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пон Апр 09 2007, 23:34

Јас мислам дека треба да им донесат на децата еден добар психолог кој ќе им објасни зошто не треба да веруваат...
За религиите знаете што мислам, да не се повторувам по милионите пат..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пон Апр 09 2007, 23:42

May The FORCE Be With You! Smile Јас верувам исклучиво во СИЛАТА која секоја индивидуа си ја носи со себе!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 15:42

The Force is powerful ally and terible foe !!! FEEL THE FORCE !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 16:59

Karate Kid напиша:
The Force is powerful ally and terible foe !!! FEEL THE FORCE !!

Be careful of the Jedi, Anakin. Only through me can you achieve a power greater than any Jedi. Learn the Dark Side of the Force and you will save your wife from certain death. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Hell Yeah !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 17:09

Moscow_BoY напиша:
Karate Kid напиша:
The Force is powerful ally and terible foe !!! FEEL THE FORCE !!

Be careful of the Jedi, Anakin. Only through me can you achieve a power greater than any Jedi. Learn the Dark Side of the Force and you will save your wife from certain death. Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Hell Yeah !!!

е да тоа е моментот кога се заеба типот, ама да не се заебеше немаше да биде интересен филмот Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 19:53

Можно, ама да не се заебеше можеби никогаш немаше да стане најдобар... Анакин стана најдобар... Што беше на темната страна јбг... Затоа и го уништија. Јес да не секогаш е така...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 22:20

па незнам за најдобар ама деф еден од најдобрите!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 22:35

А кој беше помоќен од него ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Вто Апр 10 2007, 22:56

оби ван ... он го тепаше на дуелот што го имаш и ставено на омилен дел од филм
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Сре Апр 11 2007, 21:33

ако мора да има веронаулка нека има и Будизам и Конфучијанство протестанска и сл
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   

Вратете се на почетокот Go down
 
Веронаука во училиштата
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Образование и Наука-
Отиди до: