Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Веронаука во училиштата

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 14:05

Не дефинитивно не треба да има веронаука затоа што секогаш ќе има судир на интереси.л На пр. едни ќе сакаат за христијанство да учат дргите ќе сакаат за муслиманството, а трети од инает ќе сакаат да учат за другите како што кажа Ефи будизам, конфучијанство и др.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 15:43

Нееееееееее, каква црна веронаука? Лично верувам у Господ (или whatever, али има нешто шо ја си го викам Господ), и нема што некој лопов (hint> поп) да ми предева на мене дека треба да го вртам и другиот образ, дека треба да остаам грдни пари у црква за да ми се простат гревовите (кои црни гревови бе, они ќе предаваат на третоодделенци, какви гревови имаат тие деца побогу?), да ги поштувам поповите, да им бацувам рака, да носам марама у знак на понизност коа влагам у црква (ДА, ко шо приметивте, страшно се фрустрирам од попови), а и башка никад нема да бидам сигурна дека некој од тие драги добри чичковци - so called Божји слуги (го брукаат и Господ и све...) нема да силува некое мое другарче. Ви текнува за педофилскиот инцидент у Србија коа еден поп силувал неколку машки дечиња ?

И да дозволат такви луѓе да примаат професорска плата ? Хмм, можда и тоа е една од причините што државава ни ја носи у ку*ац. Сами си се уназадуваме....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 15:52

Да мене и текнува на случајот во србија. Ама зошто да се потсетуваме на случаи во србија кога сега имаме актуелен случј врзан со поп. Имено зборувам за г-динот Вранишковски кој по втор пат за помалку од една година доби ослободителна пресуда од Велешкиот суд. Инаку Вранишковски се товари за кривично дело затајување на пари(не ја знам точната сума.). Па едо прашање до родителите кои сакаат нивните деца да учат веронаука: Дали ваков човек сакате да ги учи вашите деца? Сигурно не... Затоа јас предлагам да има приватни училишта како што има за улење на јазци, за учење за возење кола, за учење свирење на разни инструменти... и ѕн. Така да има и приватно училиште во кое ќе се предава веронаука па ко воли нек изволи...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 15:58

А да и заборавив да прашам. Кој ќе биде користа од учењето веронаука???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 16:04

Нема корист! Освен за тие што ја зимаат платата! А за Стеф - My young padawan. Glad you can quote Anakin! May The Force Be With You!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 16:24

Абе демек ќе не уцеле за убавите раоти од верата: вера, надеж. Ама да ми дојде тој со кандилото да ми попува- НЕ ФАЛА.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 17:57

Karate Kid напиша:
оби ван ... он го тепаше на дуелот што го имаш и ставено на омилен дел од филм

Офф топик отидовме малце... Тоа е во Одмаздата на Ситот...
Тогаш Анакин премина на темната страна, сеуште ги немаше способностите на Сит. На крајот само син му успеа да го победи... ( на некој начин )...
Оби Ван изгуби во борбата, а Јода не се ни обиде да го предизвика...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 17:59

smiley Smile напиша:
Нема корист! Освен за тие што ја зимаат платата! А за Стеф - My young padawan. Glad you can quote Anakin! May The Force Be With You!

May the force be with you my friend
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 19:24

абе ке видиме како ке биде може да извлечеме и нешто добро од тоа а иначе со ек кажете за задолжителното средно образование дали средното губи од својата моќ или не????????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 19:28

DJ_Stole напиша:
абе ке видиме како ке биде може да извлечеме и нешто добро од тоа а иначе со ек кажете за задолжителното средно образование дали средното губи од својата моќ или не????????

Не затоа што средното образование нема никаква моќ...
Инаку со задолжителното средно образование, ќе се подигне нивото на образонаие во РМ... Затоа е добро...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 19:40

Искрено јас сметам дека задолжителното средно образование е вистински потег. Причината е иста како и таа на Московецот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Чет Апр 12 2007, 23:17

абе тоа да ама се секавате како викаа професорите у основно сеа мораме да ве пуштииме у основно да поминете ама коа ке одите у средно ке видте тогас ич нее ве гледаат без око да им трепне ке ве изгбркаат
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Апр 13 2007, 15:09

Епа беше тоа така ама сега не е.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Апр 13 2007, 17:05

Абе тоа со задолжително средно мене ми е ок! мислам дека и така треба да биде! па после средно на џедај академија! а? стеф што викаш?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Пет Апр 13 2007, 17:34

Be mindful of your thoughts my young apprentice... They'll betray you..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Саб Апр 14 2007, 15:57

Хехе... Абе аватарот ти е топ! ама јас мојов не го мењам за ништо! а ако учиме веронаука, а до тогаш џедајството е признаена вера јас ќе сакам силата да ја изучувам! а? кажи идеја а? стеф ќе учиме а?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Саб Апр 14 2007, 21:26

НЕДА КЕ ЈА УЧИМЕ !!! АКО ТРЕБА КЕ ЈА НАБУБМЕ !!! Very Happy смајле мор не заборавај дека и ја бев тук за тија работе Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   Нед Апр 15 2007, 00:02

smiley Smile напиша:
Хехе... Абе аватарот ти е топ! ама јас мојов не го мењам за ништо! а ако учиме веронаука, а до тогаш џедајството е признаена вера јас ќе сакам силата да ја изучувам! а? кажи идеја а? стеф ќе учиме а?

lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Веронаука во училиштата   

Вратете се на почетокот Go down
 
Веронаука во училиштата
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Образование и Наука-
Отиди до: