Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Саб Мар 10 2007, 19:44

ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА
На десетици интернет сајтови се води вистинска интернет војна помеѓу блогерите од Македонија и Бугарија.
По
неколкуте провокации од бугарска страна, како изјавите на Прванов,
понудата до македонскиот Архив да кофинансира и печати наводен, се уште
недокажан оригинал, дневник на Мисирков во кој на фотокопијата Мисирков
наводно се потпишал како македонски Бугарин... до провокативното
однесување при чествувањето на Мара Бунева во Скопје, нападот со
бугарски пропагандни текстови врз интернет страницата на македонскиот
претседател, пишувањата на повеќе медиуми за сето тоа, меѓу кои и на
уредникот на Вечер... стотици блогери едни со други с е убедуваат кој е
во право. Дали Македонците се Бугари, и има ли Македонско малцинство во
Бугарија. Чија е Мара Бунева...
Патем, на интернет страниците
блогерите од Бугарија масовно се јавуваат и на македонски блогови на
кои ставаат текстови, песни... со антимакедонска содржина. Блогот на
Јанко Јади Бурек, популарната ТВ емисија на Скај Нет е буквално
опседнат од бугарски блогери.
Од бугарските блогери дознаваме дека
пропагандните кампањи: Македонците се Бугари, кај нив се воделе
континуирано и со години. Скандалот Мара Бунева сепак не е причина туку
само можност да видиме дека немаме инцидент туку состојба кога, сега
веќе европска држава, со години пропагира територијални претензии према
Македонија.

Се прашувам зашто не ги банираме, избришеме итн...
Се правиме добри Европјани, демократи ? За да бидеме само едни добри пиуни на крајот. До кога ќе му кажува некој на Македонецот што да прави ? Грците се побудија за знамето, го сменивме... Грците се побунија за Александар, ние им го дадовме. Грците се побуние за Кирил и Методиј, не не прашаа... Папата ги прогласи за наследници на Солунските браќа. Грците не ги признаваат Македонците во Грција ( и било кои други малцинства ), и покрај тоа што милион Македонци живеат во таканаречената новосоздадена Грција. Меѓутоа " НАЈГОЛЕМИТЕ ДЕМОКРАТИ", затоа што нели демократијата настанала во Грција ( античка, да не правиме забуна, да ја споредиме со денешнава Џупска Република ).

Татарленд, таканаречената бугарија се почесто пропагира на интернетот и низ Европа, за тоа дека Македонија била бугарска, и Македонскиот јазик, нација итн... се бугарски. Објавува лажни дневници, со цел да ги претвори најголемите Македонци во татари.
бугарија влезе во Е.У, но дали сте се запрашале зошто ? Дали европа е демократска, и така идеална како што ја прикажуваат нашите мафиаши во парламентот и владата ? Која е таа развиена бугарија, каде продаваат уште шуруп, и ти викаат кока кола во америка, кога ќе им побараш сок. Оние кои немаа до пред некоја година мастики за џбакање, и фармерки за облекување. Татарската земја, најголем производител на бело робје, криминал со дрога итн.. во Европа.
Татарленд не ги признава ниту Турците, ниту Македонците и покрај тоа што неколку пати " ургираше за нивно признавање ".

Но затоа ние секогаш сме оние правичните, кои секогаш ќе бидат жртвеното јагне. И ние ќе бидеме оние кои ќе ја дадеме нашата историја, народ, јазик и нација.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Саб Мар 10 2007, 19:46

ова нет војните помегу нас и бугарија веке стануваат нормална работа ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Саб Мар 10 2007, 20:44

НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Сре Апр 18 2007, 14:25

Ако има FIGHT јас ги пуштам моите КАМИКАЗИ!! лол!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Сре Апр 18 2007, 14:45

One day... One day... Waiting till the day comes... Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   Сре Апр 18 2007, 15:52

and let the force be with you!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА   

Вратете се на почетокот Go down
 
ИНТЕРНЕТ ВОЈНА ЗА МАКЕДОНИЈА
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Историја-
Отиди до: