Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Вембли отвори се !

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Вембли отвори се !   Нед Мар 11 2007, 01:54

Вембли отвори се!
Со
цела година задоцнување, компанијата Мултиплекс, му ги предаде на
англискиот фудбалски сојуз клучевите од новиот Вембли стадион, вреден
1,1 милијарди евра.

Сега
стадионот го очекуваат голем број тестирања кои треба да покажат дали
тој е подготвен за организирање на фудбалски спектакли, по овој повод
ќе бидат организирани најмалку две манифестации кои треба да докажат
дека тој е спремен за отворање.

Првиот пробен меч е закажан за
24 март, на кој селекторот на англиската репрезентација под 21 година
ќе ја има честа прв да го испроба стадионот и тоа против
репрезентацијата на Италија под 21-година.

Доколку ги пројде
сите инспекции и го добие сертификатот за безбедност од градот, Вембли
(чиј капацитет е 90.000) треба да биде домаќин на финалето на ФА купот,
закажано за 19 мај.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вембли отвори се !   Нед Мар 11 2007, 13:48

ke go bide.Na izgled e top
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вембли отвори се !   Пон Мар 12 2007, 00:54

само дали ке биде во сопственост на некој клуб незнам а баш ми интересира. БИ САКАЛ МАНЧЕСТЕР ДА СИ ГО ЗЕМЕ ! не дека олд трафорд е лош или нешто ама овој е ЗАКОН ! и плус нов е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вембли отвори се !   Чет Мар 15 2007, 23:56

abe ne se znae civ ke bide moze ke bide vo sopstvenost na Drzavata ili moze nekoj tim ke go kupi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вембли отвори се !   Пет Мар 16 2007, 16:47

па реков дека незнам дали ке биде во нечија сопственост, и ако е во нечија би сакал да го земе манчестер, ама тешко дека ке го земат ако не е во манчестер изграден, нема да им се исплати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вембли отвори се !   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вембли отвори се !
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: