Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 8 тотални збунки ...

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: 8 тотални збунки ...   Нед Мар 11 2007, 02:38

8 тотални збунки
1.
Убиец осуден на смрт, може да одбира помеѓу три соби: Во првата има
пожар, втората е полна со вооружени убијци а третата е полна со лавови
кои 3 години немаат јадено. Која соба е најбезбедна за него?
2.
Може ли да наброите 3 последователни денови без да ги користите
зборовите: понеделник, вторник, среда, четврток, петок, сабота или
недела.

3. Што е црно кога го купувате, црвено кога го користите и сиво кога ќе го фрлите?

4.
Магионичар се фалел колку можел да издржи под вода и дека рекордот му
бил цели 6 минути. Едно дете што го слушало, му рекло дека тоа не е
ништо и дека без никаква опрема ќе издржи под вода цели 10 минути. На
ова магионичарот рекол дека ако успее да го направи тоа ќе му даде
10.000 евра. Детето успеало и ги добило парите. Како?

5. Учествувате во трка, го минувате вториот. На која позиција се наоѓате?

6. Ако го претркате последниот на која позиција ќе се најдете?

7.
(Без молив, хартија, дигитрон, компјутер. На памет!) Земете 1.000,
додадете 40. Сега додадете 30. Плус дополнителни 1.000. Уште 20. Сега
додадете 1.000. Плус 10. Плус 1.000. Кој е конечниот резултат?

8. Таткото на Мери има пет ќерки: 1. Нана, 2. Нене, 3. Нини, 4. Ноно. Како се вика петтата ќерка?

Колку успеавте да одговорите?

Одговорите на сите, подолу


1. Третата соба. Лавовите кои немаат јадено 3 години - се мртви.

2. Вчера, денес и утре.

3. Јаглен. Или што би рекол Хомер Симпсон: mmmmmm... Barbecue.

4. Детето наполнило чаша вода и ја држело над главата цели 10 минути.

5. Сите што рекоа прв, комплетно грешат. Ако го претркате вториот, тогаш вие сте втор!

6. Ако одговоривте предпоследен повторно сте во грешка. Како може да го претркате последниот?

7. Ако добивте 5.000, повторно сте во грешка. Точниот одговор е 4.100.

8. Нуну? Секако дека не. 5-та ќерка е Мери.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Нед Мар 11 2007, 15:37

само 3. и 4. не ги знаев Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Пон Мар 12 2007, 00:46

/clap ! cheers
пружи рачето 5 да ти пишам Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Сре Мар 14 2007, 17:27

*пружа раче*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Сре Мар 14 2007, 17:35

Интересни се ама ги знаев.
Како да фрлиш живо јајце од кокошка од висина 1 метар на бетон без да го скршиш? Прва 1 не одговарајте зошо сум ви го кажал ова веќе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Сре Мар 14 2007, 19:23

*пишува петка*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Саб Мар 17 2007, 00:09

heh jas odgovoriv 7.8 i 6 Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   Вто Мар 20 2007, 19:50

Paparapacipipas напиша:
Интересни се ама ги знаев.
Како да фрлиш живо јајце од кокошка од висина 1 метар на бетон без да го скршиш? Прва 1 не одговарајте зошо сум ви го кажал ова веќе.

епа чим никој не одговара ... ајде дики повели одговори ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: 8 тотални збунки ...   

Вратете се на почетокот Go down
 
8 тотални збунки ...
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: