Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   Пон Мар 12 2007, 16:33

луди германци ...


Повлекување на минатото
Како
"симболичен чекор," Германија планира постхумно да му го одземе
државјанството на Адолф Хитлер, што значи нему ќе му треба сосема нов
пасош ако сака повторно да тргне кон Полска.

Хилтер, кој
е роден во Австрија, морал да добие германско државјанство ако сакал да
напредува во својата политичка кариера. Неговата желба била остварена
од градот Брауншвајг кој на 25 февруари 1932-ра му дал државјанство на
идниот фирер. Тој го добил документот врз основа на неговиот 13-годишен
престој и служењето во германската армија за време на Првата светска
војна.

Предлогот за одземање на државјанството го поднела
претставничката на Брауншвајг во законодавниот дом на Долна Саксонија,
која ја добила поддршката од Социјал демократите.

Изолда
Салман смета дека е потребно сојузна држава да се дистанцира од
одлуката на тогашните германски власти со што на симболичен начин ќе се
осуди нацистичкиот водач и неговите ужаси.

Сепак претставниците во локалните служби сметаат дека барањето е бесцелно.

"Мртвите се мртви, не можете ништо повеќе да им земете," изјавиле неименувани извори за Шпигел.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   Пон Мар 12 2007, 17:02

абе нема шанси него некој новинар нема со да правел па си пишал некоја статија Smile Very Happy а и убаво пишува како може на мртов човек да му одземеш нешо????Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   Пон Мар 12 2007, 17:23

абе и ја викам така ама германциве луди типци се се прават чуда ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   Пон Мар 12 2007, 17:53

Како може да му го одземат државјанството на мртов човек ?
Тој е отпишан од матична книга... Одприлика така иде, не сум запознаен со тоа.... Ќе го прашам татко ми после...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   Пон Мар 12 2007, 18:15

Абе таа била некоја луда. Хитлер им е народен херој на Германците какво одзиманје на пасош. Тоа е како ние да си го отфрлиме Аце наш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
германците ке му го одземат државјанството на хитлер ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Историја-
Отиди до: