Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 EVROVIZIJA

Go down 
АвторПорака
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 17:18

Evrovizija???Sto mislite za nasiot izbor,kako bese organiziran ovaa godina?Koj vi bese favorit?I koj bil najdobriot pretstavnik sto sme go imale dosega?
CEKAM VASI MISLENJA!!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 17:21

Spored mene,organizacijata mozese da bide mnogu podobra,ali OK sto uopste se pomacile za da go postignat i toa malku...A sto se odnesuva do Karolina-kako pejacka stvarno ima glas,pesnata i e ubava,ali ipak ne e za na Evrovizija!Trebase da ima poveseli pesni,ali ipak toa e......O d site pesni sto bea ponudeni "MOJOT SVET" bese najubava....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 357
Age : 26
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 17:29

Najiskreno na Karolina pesnata od pocetok ne mi se svigase, ali od koga ja preslusav nekolku pati mislam deka e ok. Inace favorit mi bese Tamara.
A do sega na evrovizija najdobar mislam deka bese Martin, ali i Elena ne bese losa.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 19:26

Не го гледам тоа с****.... Ниту нашето ниту европското...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 20:22

hehehe.....A taka li e??????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 21:16

Aбе на Каролина песната е како за на митинг, така некако звучи. Најдобар беше Васил.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 21:36

Песната на Каролина е ко химна. Иначе премногу е килава за да може да испее како шо треба. Мислам дека Владо Јаневски до сега имаше најдобра песна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Вто Мар 13 2007, 23:57

Абе ја кажав уштњ претходно. Нашата песна е ТЕШКО СРАЊЕ!!!!!!!!! Али тоа е македончето слушна дека нешто се спомнува нема вера нема граници душа балканска....... и гласај. Епа се додека патиме од тој синдром на братство-единство ќе тонеме. Епа Македонијо малку ти биле тие 5 века што те мачеле турците за ваков народ само тортура и ништо друго.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 00:06

За македонскиот народ, само диктатор !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 11:54

Ovoj pa sto zapnal so toj diktator??!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 16:24

абе марија за жал има право ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 21:01

Abe mozda ima pravo ali......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 23:03

али ? така е нема али !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Сре Мар 14 2007, 23:52

*повраќа на фацата на типот што ја измислил Евровизијата и одбива да дава понатамошни коментари на темава*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Чет Мар 15 2007, 13:58

shadow напиша:
Najiskreno na Karolina pesnata od pocetok ne mi se svigase, ali od koga ja preslusav nekolku pati mislam deka e ok. Inace favorit mi bese Tamara.
A do sega na evrovizija najdobar mislam deka bese Martin, ali i Elena ne bese losa.

ЕЛЕНА БЕШЕ НАЈДОБРА Smile Иначе Каролина ... хм, она има убав глас, и убаво изглеа, али песната не и е за евровизија ( не викам дека е лоша, ама не е за таму ) !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Чет Мар 15 2007, 17:14

Se slozuvams so ivana,prakame pesna,ne pejacka-(bar bi trebalo da bide taka)Na nekoj drug festival pesnata na Karolina garant bi prosla,ali definititivno ne e za na evrovizija......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Чет Мар 15 2007, 18:38

Елена ила најдобра?!?!?!?!?!?!?!?!?!?1?!?!?! Зарем ние некогаш сме имале асален претставувач(со исклучок на тоше) па да може да избереме најдобар претставник. По мое мислење евровизија и заедно со пеачите и сите околу е едно deep shit!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Чет Мар 15 2007, 21:10

да марко се сложувам со тебе, Евросонгот е срање у боја ! никад не било добро како шоу а ни како фестивал
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   Саб Мар 17 2007, 00:17

evrovizija neznam koj ja izmislil? dali od dosada na lugevo im teknalo ajde da promovirame patriotski pesni ili koj ima poubava detska(nikakva) pesnicka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: EVROVIZIJA   

Вратете се на почетокот Go down
 
EVROVIZIJA
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: