Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Best XI

Go down 
АвторПорака
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Best XI   Сре Мар 14 2007, 20:38

Вака народе ајде да направиме нешо интересно во овој дел од форумот т.е. во спортот пошо иначе се користи само за информации а нема многу разменувања на мислења па затоа еве вака под оваа тема може секој кој сака да си го напише својот дрим тим т.е best XI за него па ајде.....да видиме па на крај може од сите тимови да се направи сварно еден најдобар тим (have a fun )Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Best XI   Сре Мар 14 2007, 20:47

Значи според мене:
Голоман-Буфон
Одбрана-Замброта,Видич,Канаваро,Турам,Одо
Среден Ред: Недвед,Роналдињо,Џерард,К.Роналдо
Напад :Дел Пиеро, Ето
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Best XI   Сре Мар 14 2007, 21:07

Според мене:
Голман:Ван Дер Сар
Одбрана:Кордоба, Матераци, Фердинанд , Гросо
Среден ред:Х. Занети, Ван Дер Мејде, Максвел
Напад:Адриано, Пандев, Меси
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Best XI   Чет Мар 15 2007, 23:42

Golman: Bufon
Odbrana:Tery,Ferdinand,Carlos,Puyol
Sredina:Kaka,Ronaldinho,Pirlo,Gerrard
Napad:Henry,Messi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Best XI   

Вратете се на почетокот Go down
 
Best XI
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: