Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 и пеналите се дел од фудбалот

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: и пеналите се дел од фудбалот   Чет Мар 15 2007, 21:27

И пеналите се фудбал
Бордот
на Фудбалската лига (кој ги опфаќа сите натпреварувања во Англија и
Велс, освен Премиер лигата) разгледува предлог за промена на правилата
според кој сите нерешени натпревари ќе мораат да бидат решени на пенали.

ББЦ
пренесува дека во текот на идната недела треба повторно да се сретне
претседателот со членовите на бордот и дека најверојатно тогаш
попрецизно ќе се одреди имплементирањето на новите правила.

Иако директно не е засегнат со новото правило, според Венгер ваквата промена нема да има големо влијание.

"Слично
нешто спроведоа додека бев тренер во Јапонија и на крај тоа повторно не
даде никакви спектакуларни резултати," изјавил тренерот на Арсенал.

Моментално
има два предлога за решавање на натпреварите. Првиот е традиционалното
шутирање пенали, додека според вториот фудбалерот ќе има 8 секунди да
даде гол откако ќе ја добие топката на средината од игралиштето.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: и пеналите се дел од фудбалот   Чет Мар 15 2007, 23:32

fudbal si e fudbal gol si e gol mene penalite mi se najinteresen del od fudbalot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: и пеналите се дел од фудбалот   Пет Мар 16 2007, 16:44

ама и со истражувања е покажано и дека најголем психички притисок има кога се шутира пенал, како врз играчот што шутира така и за публиката, а најголем шок претрпува голманот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: и пеналите се дел од фудбалот   Саб Мар 17 2007, 12:54

Абе има стрес колку сакаш ама тоа е интересното. У финале поготово кое исчекување е. Ама па од лига нерешени утакмици со пенали да ги решаваат не иде, сепак и нерешените резултати се дел од играта.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: и пеналите се дел од фудбалот   Саб Мар 17 2007, 14:27

pa ima stres im se tresat nozete i racete kako da nema strav koga moze od toj penal da zavisi mecot
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: и пеналите се дел од фудбалот   

Вратете се на почетокот Go down
 
и пеналите се дел од фудбалот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: