Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Wikipedia отвори гејминг магазин во склоп на wiki

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Wikipedia отвори гејминг магазин во склоп на wiki   Чет Мар 15 2007, 21:34

Основачот на
Википедија, го објави својот најнов проект Gaming.wikia, која треба да
преставува "опен-сорс магазин за видео игри кој може да биде уредуван
од секој корисник".

повелете разгледајте ТУКА
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
 
Wikipedia отвори гејминг магазин во склоп на wiki
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Компјутерски Игри-
Отиди до: