Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Тетовирање

Go down 
АвторПорака
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 01:27

Порано тетоважите значеле "мрачен имиџ". Се поврзувале со морнарите,
различни грубијани, "опасни момци". Жените кои на овој начин го
украсувале своето тело, биле сметани за личности со "лесен морал" или,
евентуално, агресивни жени кои на тој начин ја искажуваат својата машка
природа. Таквиот имиџ одамна е променет – денес може да имате и
неколку тетоважи и отворено да ги покажувате. Ако вашите тетоважи не
покажуваат некоја недолична или навредлива глетка, никој на нив нема да
обрнува многу внимание.Плус, тетоважите се во тренд. Слично како
и пирсингот и тетоважите малку влегуваат во тренд, малку излегуваат од
него. Така, не е посебно необично ни ако "нормална и тивка девојка"
посака некој убав украс кој горделиво ќе го покажува наоколу или,
можеби, нешто што ќе биде на чувствително место и само одбрани ќе можат
да видат. Прашањето кое најчесто се поставува во денешно време е: колку
е тетовирањето безбедно, посебно ако имате чувствителна кожа?За
време на процесот на тетовирање, бојата се вбризгува во кожата. Тоа
значи дека ако не се преземени темелни мерки на стерилизација, постои
можност за инфекција, па и зараза. Ова со можност за инфекција и/или
зараза важи за сите. Ако имате чувствителна кожа, може да бидете
сигурни дека прилично долго време кожата на местото на тетовирање ќе
биде иритирана – што значи дека прилично долго вашата тетоважа нема да
делува како украс, туку тој дел од телото ќе сакате да го скриете.

Ако го прочитавте ова дали би сакале да ставите тетоважа и каква?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 01:49

Јас не го прочитав, ама во никој случај не би ставил тетоважа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 02:02

се согласувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 02:09

I ja ne mozam da citam, mnogu dolgo e. Inace sakam da imam tetovaza, ali ponatamu, zasea ne!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 02:13

ok vo idnina pomalce pisuvanje:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 14:50

Ејј многу ми праи ќеф тетоважа. Точно знам каква и точно знам каде. Само подоцна може ќе се решам и да ставам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 15:37

е ја го прочитав Razz иначе не би се тетовирала од проста причина што се плашам од игли и инфекции... коа би имало побезбеден начин на тетовирање (ласер или не знам.....) би си го истетовирала јин-јанг знакчето на глуждот на десната нога (кај шо ми е пукната коската Smile )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 16:41

Игли не ми пречат штом наполнам 18 одма се тетовирам (да не ми с***т) Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Мар 18 2007, 17:59

Ја си иам ставено тетоважа али секако со рок на траење. Траеше негде околу 3 месеци. Супер беше. И се мислам дали да ставам трајна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Пон Мар 19 2007, 19:44

pa ovie so traat nekolku meseci ne se los izbor.i jas imav nekolku meseci letoto
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   Нед Апр 29 2007, 21:39

Закон работа се тетоважите!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тетовирање   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тетовирање
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Мода и убавина-
Отиди до: