Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Кој е крив за разводот на Абрамович?

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Нед Мар 18 2007, 20:41

Според изјавите на пријателката на Ирина Абрамович, за "разводот на годината" е виновна Ксенија Собчак, т.н. "руската Парис Хилтон", која едниот од најбогатите луѓе на денешницата - Роман Абрамович го запознала со манекенката Дарија Жукова со намера да го сруши бракот на рускиот милијардер и неговата сопруга.

Разводот на рускиот милијардер и единаесеттиот најбогат човек на светот Роман Абрамович, деновиве го привлекува вниманието на светските медиуми, а многу извори блиски на поранешниот брачен пар се јавуваат со "ексклузивни информации" за распадот на љубовната приказна. Па така, пријателката на оставената Ирина Абрамович им раскажала на медиумите како за "разводот на годината" во најголема мерка е виновна Ксенија Собчак.

Таа наводно го запознала Роман со манекенката Дарија Жукова, а непосредно по првата средба милијардерот и манекенката почнале да се дружат по ноќните клубови. Ксенија наводно знаела дека бракот на Абрамович е во криза, па ја искористила ситуацијата да го запознае Роман со убавица на која што е тешко да се одолее.
Дарија Жукова попозната како Даша исто така е контроверзна личност во Русија, бидејќи нејзиниот татко Александар Жуков го поврзуваат со мафијата и илегалната трговија на оружје (некои тврдат дури и во војните на просторите на поранешна Југославија). Ксенија и Даша наводно со своите последни потези на себе ја навлекле омразата на Ирина Абрамович, која како што тврди нејзината пријателка, нема да остане без освета кон двете убавици.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 00:15

Kоја будала не би се развела од Абрамович, ког аби знаела дека ќе му земе 6 милијарди?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 00:18

Таквите жени имаат име - спонзоруши
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 15:31

Proof напиша:
Таквите жени имаат име - спонзоруши
Почна вте да фурате и политики а?
Не таа не е спонзоруша, спонзоруши се оние со педумисла трчаат по фраери со пари, а разводов на женскава и дошол сам од себе..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 15:32

Не е таа крива што овој ја вара....Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 19:35

А немале везе парите на Абрамович па оваа да се земе со него така?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 20:50

Абе мене многу ми е гајле кој е крив за разводот.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Пет Мар 23 2007, 20:55

море нека се испозаколат сите !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   Саб Апр 28 2007, 20:11

Од кај знам јас кој е кривVery Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Кој е крив за разводот на Абрамович?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Кој е крив за разводот на Абрамович?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: