Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 PLACEBO во Скопје!

Go down 
АвторПорака
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: PLACEBO во Скопје!   Чет Мар 22 2007, 19:02

cheers Абе луѓе, тоа ке биде нешо, PLACEBO у Скопје! Фала богу, асален концерт и светско име тука. Поштовање до Србите, ама не ги заслужуваат концертите шо им ги праи Авалон. Али тука ќе биде журка!

I'm coming up on Infra-Red,
there's no running that can hide you
cause I can see in the dark.
I'm coming up on Infra-Red,
forget your running,
I will find you, I will find you
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Пет Мар 23 2007, 20:50

Па конечно и кај нас нешо да се види. И светскиве музички бендови да видат шо е публика.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Пет Мар 23 2007, 21:00

Ја не ги сакам така да нема да идам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Саб Мар 24 2007, 00:49

jas KE ODAM i kaj ja stavi mojata omilena pesna:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Саб Мар 24 2007, 02:21

Ја не ги слушам...
Него еве што најдов на страната на Металика

June 28 Lisbon, POR Super Bock Super Rock Festival Info
July 1 Werchter, BEL Rock Werchter Festival Info
July 3 Athens, GRE Rockwave Festival Info
July 5 Vienna, AUT Rotundenplatz Info
July 8 London, ENG Wembley Stadium Info
July 10 Oslo, NOR Valle Hovin Stadion Info
July 12 Stockholm, SWE Stadion Info
July 13 Aarhhus, DEN Vestereng Info
July 15 Helsinki, FIN Olympic Stadium Info
July 18 Moscow, RUS Luzhniki Stadium Info

За понатаму ништо не пишува... Можеби ќе имаат во Грција.. Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Нед Мар 25 2007, 22:05

Металика кај Металика, овдека Placebo. Право на избор е кој иде, али тврдам дека ќе биде спектакл за себе!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Саб Јун 23 2007, 23:42

Placebo си беше очекувано-исполнето. Фантастична техника-што уствари го напраи еден од најдобрите live концерти у Скопје.А за тоа што беше кратко - колку пари,толку музика.Па луѓето секој ден имаа концерти у друга држава.Ќе беше too much да свират поише од саат и пол. Во секој случај правите фанови на Placebo се изнажуркаа и уживаа. П.С. У публика имаше ептен многу геј луѓе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Сре Јун 27 2007, 21:05

абе седи они со си свиреа саат ипол си свиреа ама со не напраија бис беше срање! тоа е тоа што им го уништи концертот и им го уништи кејфот на фановите
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Чет Aвг 16 2007, 17:56

ОК. Вака. Јас сум можда најголемиот фан на Пласибо (без фалење). Бев на концертот и беше најбољи!!! Значи за сите што не знаат какоф беше порано односот на Брајан (фронтменот) кон публиката јас ќе кажам дека сега беше коректен. Стефан (бас) по обичај е дигнат. Но. Сеа викате зашто не дошле на бис. Ај да ве просфетлам. Затоа што на песната Special K од публика машките што биле у прв ред викале Special Gay. Сеа се надевам дека се ви е јасно. И доколку некогаш бидете во Франција, и Пласибо настапуваат не пропуштајте го тоа искуство!!! Во Франција ја имаат најголемата публика и најдобрите концерти се таму. Поздрав до сите и продолжете да ги слушате Пласибо.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Пет Aвг 31 2007, 22:53

Karate Kid напиша:
абе седи они со си свиреа саат ипол си свиреа ама со не напраија бис беше срање! тоа е тоа што им го уништи концертот и им го уништи кејфот на фановите

Excuse me Mr, дали присуствувавте на концертот за вака жестоки зборови и коментари? Колку што знам не, така што препишани мислења не се дозволени и коректни (барем така мислам). Сите се фативте за тој бис, а никој не рече ''Браво за така добро отсвиреното и за уживанцијата што ја приредија ". Концертот беше феноменален и само ми потврди колку уствари дечките си знаат како да направат атмосфера. Воопшто не беа "дигнати" туку Молко дури и пријатно ме изненади со тоа "Дечките позади, девојките напред". Стефан е ептен секси со неговата ладнокрвност али не му замеравам, па типот е од Шведска ,а тие се познати по недружељубивоста. Се на се, концерт Фантазија и се надевам дека во ептен скоро време пак ќе дојдат. flower
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   Пет Aвг 31 2007, 22:59

smiley Smile напиша:
ОК. Вака. Јас сум можда најголемиот фан на Пласибо (без фалење). Бев на концертот и беше најбољи!!! Значи за сите што не знаат какоф беше порано односот на Брајан (фронтменот) кон публиката јас ќе кажам дека сега беше коректен. Стефан (бас) по обичај е дигнат. Но. Сеа викате зашто не дошле на бис. Ај да ве просфетлам. Затоа што на песната Special K од публика машките што биле у прв ред викале Special Gay. Сеа се надевам дека се ви е јасно. И доколку некогаш бидете во Франција, и Пласибо настапуваат не пропуштајте го тоа искуство!!! Во Франција ја имаат најголемата публика и најдобрите концерти се таму. Поздрав до сите и продолжете да ги слушате Пласибо.
Хм.....најголем фан на Пласибо а? Ај да се видиме па да размениме пар мислења за Пласибо и за концертот и верувам дека ќе се сложиме. Да, знам дека Пласибо го даваат максимумот у Франција пошто публиката тоне со нив кога се на бина. Таму атмосферата е апсолутно најбоље! Во Скопје баш не може така, зашто сите што беа на Пласибо не значи дека ги слушаат ( иако 90 и нешто посто беа ептен верни фанови), пошто приметив ептен залутани луѓе на кои целта им беше да кажат дека биле на концерт на светско име како Пласибо! Поздрав и ги ЧЕКАМ Пласибо пак у Скопје! tongue
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: PLACEBO во Скопје!   

Вратете се на почетокот Go down
 
PLACEBO во Скопје!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: