Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Новото Фиќо

Go down 
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Новото Фиќо   Пет Мар 23 2007, 15:48

Италијанците и официјално го претставија новиот „Фиат 500“, во нашите краеви познат како „фиќо“, со што го исполнија ветувањето дадено во Женева пред три години, пренесува МИА.

Како што јави хрватската телевизја НОВА, популарното „Фиќо“, кое најверојатно ќе биде голем хит меѓу љубителите на мали автомобили, се очекува да се појави во продажба во јули оваа година по цена од околу 10 илјади евра.

Под називот „Фиат 500“, „фиќото“ може да се смета за наследник на мини Бе-Ем-Ве-то и на „бубата“ на „Фолксваген“. Новиот модел е долг 357 сантиметри, широк 165 и висок 149 сантиметри. Моделите ќе бидат со мотори со запремнина од 1,2 и 1,4 литри, со 16-вентилска технологија и со 69 и 100 КС, какви што се вградуваат во Панда, како и со 1,3 литри MJT турбо дизел со 75 КС.

Иако почетната цена на тој мал автомобил ќе се движи околу 10 илјади евра, во „Фиат“ очекуваат до крајот на годината да бидат продадени 58 илјади автомобили, а следната година дури 120 илјади.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Пет Мар 23 2007, 15:52

ееј закон е ова бе ! и јас би возел вакво фиќо !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Мар 24 2007, 02:00

bas obozavam vakvi mali kolicinja.I mnogu e "evtino" vo sporedba so naseto fiko
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 26
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Мар 24 2007, 19:13

i jas go vidov ova na kajgana mnogu e zakon
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
avatar

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 11:45

Леле топ е количено.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Megi
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 22
Age : 25
Registration date : 2007-01-07

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 19:58

Би сакала ако ништо друго бар да си фатам дечко што ке има ваква кола!!! Cool Cool Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 20:00

Megi напиша:
Би сакала ако ништо друго бар да си фатам дечко што ке има ваква кола!!! Cool Cool Cool Cool
ЈА МАЈКАТААА!!!!!!!!!Evil or Very Mad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 21:05

Ај доста бе више со тоа ЈА МАЈКАТА отече Smile))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 22:42

Moscow_BoY напиша:
Ај доста бе више со тоа ЈА МАЈКАТА отече Smile))
ЈА МАЈКАТАААА!!! lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Чет Мар 29 2007, 23:10

POUTSOKEFALO Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Пет Мар 30 2007, 11:52

Malka, Nagamisu re!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Мар 31 2007, 03:54

Slash напиша:
Malka, Nagamisu re!!!!

αντε γαμήσου ρε φλόρε,καραγκιόζη,μαλάκα,μη σε γαμησω ρε πούστη,μουνί !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Мар 31 2007, 10:48

Moscow_BoY напиша:
Slash напиша:
Malka, Nagamisu re!!!!

αντε γαμήσου ρε φλόρε,καραγκιόζη,μαλάκα,μη σε γαμησω ρε πούστη,μουνί !!!

и ја на тебе Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Мар 31 2007, 14:01

Хаха Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   Саб Апр 28 2007, 20:03

Сакам да го имам ова закон е навистина.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Новото Фиќо   

Вратете се на почетокот Go down
 
Новото Фиќо
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: