Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Металци – генијалци

Go down 
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Металци – генијалци   Саб Мар 24 2007, 21:07

Тинејџерите што се заклучуваат во своите соби и грмат хеви метал на своите аудио системи, се обидуваат да се справат со притисоците што им ги носи нивната надареност. Така барем сметаат извесни истражувачи од Британија.

Предмет на студијата биле над 1,000 членови на Националната Академија за Надарена и Талентирана Младина, за кои се смета дека припаѓаат на најбистрите 5% од младите во Британија.

„Дека вундеркинд-ите сакаат класична музика и минуваат многу време во читање е неточен стереотип.“, заклучуваат истражувачите.

„Всушност се работи за група со потпросечна самодоверба и чувство на неприлагоденост.“

„Тие се изложени на поголем стрес и посегаат по хеви металот како начин за справување со истиот.“

Истражувачите додаваат дека љубителите на хеви метал музиката најмногу ги ценат „комплексните и понекогаш политички теми“ на оваа музика.

„Хеви металот ги загрижува возрасните, но сметам дека се работи за катарзична музика“, смета лидерот на спроведеното истражување.

„Не треба да биде поврзуван со проблеми. Многумина од најголемите хеви метал ѕвезди, всушност се интровертни гикови – Брајан Меј од Квин во моментов завршува докторат од астрофизика, а вокалот на Ајрон Мејдн, Брус Дикинсон е дипломиран историчар, меѓународен мечувалец и квалификуван комерцијален пилот.“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Саб Мар 24 2007, 21:13

пффф нема врска ова, убаво кажал тој типот:

„Не треба да биде поврзуван со проблеми.
Многумина од најголемите хеви метал ѕвезди, всушност се интровертни
гикови – Брајан Меј од Квин во моментов завршува докторат од
астрофизика, а вокалот на Ајрон Мејдн, Брус Дикинсон е дипломиран
историчар, меѓународен мечувалец и квалификуван комерцијален пилот.“
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Нед Мар 25 2007, 19:10

ete zasto jas sum bila najpametna Very Happy hahahahahahha
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Пон Апр 30 2007, 23:57

e ne se gluposti Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Вто Мај 01 2007, 20:51

Незнам како можите да го слушате тоа ХЕВИ МЕТАЛОТ ме полудува само 5 мин да слушнам!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Вто Мај 01 2007, 20:57

BIG_M_UNDERGROUND напиша:
Незнам како можите да го слушате тоа ХЕВИ МЕТАЛОТ ме полудува само 5 мин да слушнам!

Тоа зошто си глуп колку што си тежок !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 26
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Сре Мај 02 2007, 20:20

Moscow_BoY напиша:
BIG_M_UNDERGROUND напиша:
Незнам како можите да го слушате тоа ХЕВИ МЕТАЛОТ ме полудува само 5 мин да слушнам!

Тоа зошто си глуп колку што си тежок !

potpolno se soglasuvam so moscow boy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Сре Мај 02 2007, 21:38

pa dobro mi ide na scool pa zna4i to4no e
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Пон Мај 14 2007, 18:31

Efi напиша:
pa dobro mi ide na scool pa zna4i to4no e

па да може да се каже така дека и мене и на сите од мое друштво им иде школото супер а сите слушаат метал Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Сре Мај 16 2007, 21:57

pa da od druga strana mozam mnogu pobrzo da ucam koga svirka nekoja hard kor melodija vo pozadina
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Сре Мај 16 2007, 23:47

Efi напиша:
pa da od druga strana mozam mnogu pobrzo da ucam koga svirka nekoja hard kor melodija vo pozadina

lol! Коа слушам музика, т.е гитара... го чекам солото... е коа ќе ми дојде солото... i`m so out of my fuckin control !!! Тогаш сум расположен за неколку работи, учењето не спаѓа во нив се разбира Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   Нед Мај 20 2007, 01:52

па да! металци-генијалци. нема ништо чудно тука! металот е комплексна музика која не секој може да ја разбере. јас математика вежбам или со дрим или со апокалиптика! Smile имам 5ка! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Металци – генијалци   

Вратете се на почетокот Go down
 
Металци – генијалци
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: