Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Вицеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Сре Јан 03 2007, 15:38

Како да дознаеш дека си станал алкохоличар?- Мораш да се држиш за тревата за да не паднеш од Земјата

- Докторот пронаоѓа трагови од крв во твојот крвоток

- Секогаш ти паѓа WC даската на врат

- Паѓаш на под

- Цела кафана ти вика „здраво” кога влегуваш

- Мислиш дека четири основни намирници се: кофеин, никотин, алкохол и жени

- Секоја вечер се повеќе и повеќе ти се допаѓа мачката на соседот

- Веќе не го препознаваш својот партнер ако не го гледаш низ дното на чашата

- И вечерва те прати проклетиот розев слон кон дома

- Губиш во кавги со неживи предмети

- 24 часа во еден ден, 24 пива во еден сандак, случајност? Не би рекол!

- Полесно го изоструваш погледот со едно отворено око

- 5 пива има ист број на калории како и еден хамбургер. Заеби јадење.

- Излегуваш од кафана и кога некој случајно те згазнува на дланка

- Доаѓаш дома со девојка, и на жена ти и викаш: преправај се дека си ми сестра

- Му го покажуваш станот на другар, и му викаш:

> ова е кујната

> ова е дневната

> ова е WC-то

> ова е спалната, таа на креветот е жена ми, а тој до нејзе сум јас.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Сре Јан 03 2007, 16:40

ова го имаше у елфаско! закон е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Јан 04 2007, 03:11

Судијата го прашува Рамче:
- Рамче, зошто крадеше?
- Ма не сум крадел, жими деците.
- Си крадел, си крадел, те виделе двајца сведоци.
- Не сум крадел судијо, жими све, имам 100 сведоци кои не ме виделе.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:02

Како ќе спречите 6 црнци да силуваат бела жена ?

- Ќе им фрлите баскет!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:02

Детето и вели на мајка си:

- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.

- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:03

Ќерката станува полнолетна, па мајката ја советува пред излегување:

-Сега мозеш да најдеш дечко, но мора да внимаваш на некои работи: кога
ќе најдеш некој да ти се допаѓа, тој мора како прво да биде штедлив,
како второ да биде глупав и како трето не смее да биде некој заводник,
кој си го истрошил алатот на други жени.

И отишла ќерката и наредниот ден и раскажува на мајка си:

-Мамо, веднаш најдов баш онаков каков што ме советуваше. Ми приоѓа
еден, ме фати за рака и ме одведе во хотел. И наместо да земе
двокреветна соба, тој зема еднокреветна-значи дека е штедлив.Потоа,
наместо да ми ја стави перницата под глава, тој ми ја стави под
газот-значи дека е глупав. И на крај, мамо, го извади алатот, а тој
потполно нов, во целофан, неотпакуван...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:03

Исус, Св. Петар и Јуда се шетале и наишле на една река. Тогаш Исус им
рекол дека со верба можат да одат и по вода. Седнал, се молел 10 мин па
ја преминал реката. Се помолил и Св. Петар 10 мин па и тој ја преминал
реката. Се помолил Јуда, и пробува да помине ама паѓа во реката. Искача
и Исус му вели: "Мораш да се молиш со верба, со срце!" Се моли пак Јуда
едно саат време, пак пробува и пак пропаѓа. Пробувал вака Јуда 20тина
пати и секогаш овие му велеле дека мора да се моли со срце. После некое
време пред Св. Петар да каже да се моли со срце, Исус го прекинал и му
рекол:

"Абе пеер, доста го дупиме. Ај кажи му кај се камењата."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:04

Оди зајакот кај мечката и и вика:

-Мецо,дај да тепаме некого бе,имам нешто вишок енергија.Ај на волкот ќе му идеме?!

-Ајде бе,супер идеја,само дај некоја причина,да не биде ептен така,за џабе.

Се мислел зајакот и рекол на крај:

-Ајде бе ќе го истепаме зошто не носи капа.

Му отишле на волкот,и само што го виделе одма-Абе,ти зашто не носиш капа!? И го истепале,лом го напраиле.

Поминало некое време,пак зајакот и отишол на мечката:

-Мецо,пак ми се тепа некој.Ај пак на волкот ќе му одиме!?

-Ајде бе,може,само дај некоја друга причина сега.

-Ќе му побараме цигара,ако ни даде со филтер ќе му речеме дека сакаме
без филтер,а ако ни даде без филтер ќе му речеме дека сакаме со филтер
и ќе го истепаме.

Ги слушнала лисицата и одма отишла кај волкот да му каже што се дешава,да се припреми.

Отишле зајакот и мечката кај волкот и му рекле:

-Волчко,дај цигара бе!

-Сакате со филтер или без филтер?

Се помислиле двајцава што да праат и зајакот викнал:

-АБЕ,ти пак не носиш капа а!?!?!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:05

Доаѓа контролорна инспекција во школо, и учителката цела избезумена за
мали Џокица да не каже некоја глупост им вика на девојчињата кога мали
Џокица ќе каже нешто што не треба, овие да почнат да врискаат и да
истрчаат низ училница.

Инспекцијата им поставила на децата различни прашања а учениците ги одговориле сите добро.

И на крај инспекторот прашува:

Дали некои од вас, драги ученици, знае што се гради до вашето училиште?

Мали Џокица дига рака:

Јас знам.

Што Џокица?

Јавна куќа.

Девојчињата почнуваат да врискаат и да трчаат надвор, и мали Џокица им вика:

ЧЕКАЈТЕ, курвииии, само темелите се ставени!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:06

2104 година - Олимписките игри се одржуваат во Македонија.

На отворањето на игрите, пред преполниот Градски Олимписки стадион во
Скопје, Претседателот на Македонија му се обраќа на народот:

- Ооооо.

Целиот народ извикува:

- Оооооо.

Претседателот повторно, малку погласно:

- Ооооо.

Народот повторно:

- Оооооо.

Претседателот:

- ООООООООООООО.

А народот:

- ООООООООООООО.

Тогаш се јавува еден човек што стоел крај Претседателот и му вели:

- Господине Претседателе, тоа на врвот од листот е олимпискиот знак, а подолу е говорот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:06

Оди зајакот кај мечката и и вика:

-Мецо,дај да тепаме некого бе,имам нешто вишок енергија.Ај на волкот ќе му идеме?!

-Ајде бе,супер идеја,само дај некоја причина,да не биде ептен така,за џабе.

Се мислел зајакот и рекол на крај:

-Ајде бе ќе го истепаме зошто не носи капа.

Му отишле на волкот,и само што го виделе одма-Абе,ти зашто не носиш капа!? И го истепале,лом го напраиле.

Поминало некое време,пак зајакот и отишол на мечката:

-Мецо,пак ми се тепа некој.Ај пак на волкот ќе му одиме!?

-Ајде бе,може,само дај некоја друга причина сега.

-Ќе му побараме цигара,ако ни даде со филтер ќе му речеме дека сакаме
без филтер,а ако ни даде без филтер ќе му речеме дека сакаме со филтер
и ќе го истепаме.

Ги слушнала лисицата и одма отишла кај волкот да му каже што се дешава,да се припреми.

Отишле зајакот и мечката кај волкот и му рекле:

-Волчко,дај цигара бе!

-Сакате со филтер или без филтер?

Се помислиле двајцава што да праат и зајакот викнал:

-АБЕ,ти пак не носиш капа а!?!?!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:07

Двајца шкотгланѓани се изгубиле низ снегот на некоја планина.Пуштен бил
бернандинец да ги пронајде.Кога ги видел бернандинецот се стрчал кон
нив,овие го виделе и едниот прилично среќен му рекол на другиот:

-Види,доаѓа најдобриот пријател на човекот!

-Да бе,а носи и куче со него!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:07

Бегаат двајца наши од германците и влегле во некоја кафана.На брзинка порачале по 2 ракии,ги мавнале и едниот вика:

-Абе,ме гледаш?

-Да.

-Келнер,дај уште по 3 ракии!

Ги испиле и тие,па пак прашува овој:

-Абе,ме гледаш?

-Да.

-Келнер,дај уште по 5 ракии!

Ги мавнале и тие и пак прашува:

-Абе,ме гледаш?

-Не.А ти мене?

-Не.

-Супер,значи добро сме се скриле!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:07

- Како Талибанците одат на работа?

- Со авион.

- А како се враќаат од работа?

- Е, не се враќаат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:08

Сине, што сакаш мама да ти купи за роденден?

- Улошки.

- Зошто баш улошки?

- Па на телевизија стално зборат дека со нив можеш да пливаш, да играш тенис, да јаваш...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:08

- Келнер, има мртва бубамара во мојава супа!

- Точно, господине. Не ги бива многу за пливање.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:09

Влегува пијаница во такси и вика:

- Вози на железничка станица.

- Па, веќе сме на железничка станица.

- Еве ти пари и друг пат немој толку брзо да возиш!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:09

Си било некое чупе и се мажи по 4-ти пат,и на првата брачна вечер му вели на мажот:

-Внимателно,пополека сега,оти сум невина.

Овој:- Како бе,кога јас ти сум четврт маж?

Е така. Првиот маж беше свеќар и тој само ме гледаше...

Вториот беше слаткар,тој само ме лижеше...

А третиот беше КАБАДАЈА и тој само ми велеше :

- Леле утре шо ќе ти направам....леле утре што те чека....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
..::MA4OR::..
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 126
Age : 24
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Јан 16 2007, 23:16

Требало да полага студент испит и му кажале дека професорот прашувал само за мовови и тој научил само за тоа.

Наредниот ден кога полагал професорот го прашал за слонови и тој почнал да зборува:

-слоновите имаат сурла 4 нозе и живеат во џунгла во џунглата може да згазнат на мов,а мововите...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 168
Age : 26
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Јан 18 2007, 17:28

некој тип иде кај гатачка и оваа му вика „поради тебе ке умрат 6 милиони луѓе“. и овој така тужен иде иде и глеа некое дете као се дави у река и си вика „дај бар је спасам еден од тие 6 милиони“. и иде, го вади детето и мајката го гушка детето и му вика „адолфе, заблагодари му се на човекот“ lol!lol!lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Јан 18 2007, 17:34

седат Тарзан и глушец и Тарзан почиња да го заебава глушецет - хаха види се колку си мал и имаш мустаки, а на тоа глушецот му одговара, што се смееш бе види ти колкав си па носиш пелени
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Саб Фед 10 2007, 02:00

Полицаец ги пратил жената и децата на одмор на море кога ете ти го по
една недела и тој им се придружил. Отишол во хотелот и почнал да и
додева на сопругата.
- Дај, остави ме сега, децата се во другата соба, не можеме овде да
водиме љубов!
- Во право си, ај да одиме на плажа.
По неколку минути, на пустата плажа се појавил полицаец.
- Срам да ви е, брзо да сте се облекле. Тоа не се работи на јавно место.
-
Извини, другар, ова беше момент на слабост, цела недела не сме се
виделе. Знаете и јас сум полицаец и би ми било незгодно да ме казните.
- Во ред, вие сте ми колега и вам ви е простено, ама оваа жена веќе трет пат ја фаќам гола на плажава и сега казната не и гине!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Саб Фед 10 2007, 02:01

Одат двајца полицајли сабајле у патрола и наоѓаат мртов човек пред соборниот храм.

Едниот одма вади пенкало и прави записник и вика.
- Денеска на ден 24.05 најдовме мртов човек пред....
и се врти на колегата и го прашува, колега како да пишам црква или соборен храм.
- Еј, незнам, ај фати да го пребациме пред колонијалов, тоа знам како се пишува!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Саб Фед 10 2007, 02:03

Некој стар човек со шпедитер се вози по булевар и го запира полицаец:
-Чичко давај ваму 1000 денари.
-Абе синко и 2000 денари ќе ти дадам јас ама ни те знам ни те познавам незнам кога ќе ми ги вратиш
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Саб Фед 10 2007, 02:09

Zosto policajcite vo patrola odat po dvajca?
-Edniot znae kirilica,a drugiot latinica
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: