Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Вицеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 00:21

Кога девојката дава "корпа":
10. Не можам, ти си ми како брат - Ме потсетуваш на оној идиотот што свири сајзер во "Арија".
9. Постои мала разлика во нашите години - Па да ти'бам, ти си една стара ќелавица од праисторијата.
8. Не ме привлекуваш во "тој" поглед - Ти си најгрдиот кретен што сум го видела.
7. Мојот живот моментално е премногу комплициран - Не сакам цело време да бидеш со мене, бидејќи може да ги чуеш разговорите со моите други дечковци.
6. Веќе имам дечко - Кој всушност е мојата мачка.
5. Не сакам да почнувам врска со луѓе со кои работам - Па човеку, не би те гледала дури и да сме во ист соларен систем, а камоли во иста зграда.
4. Не си ти крив, тоа е поради мене - Не сум јас крива, тоа е поради тебе.
3. Моментално се концентрирам на својата кариера - Дури и досадна работа како мојата е подобро отколку да се гледам со тебе.
2. Не сакам да се мажам - Да му дадам на грдосија како тебе?
1. Да останеме само пријатели - Сакам да бидеш во близина за да ти раскажувам болни детали за другите мажи со кои се гледам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 00:23

Дефиниција за интелектуалец


Индивидуа која поседува способност за размислување подолго од два часа за нешто што не се вика секс.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 12:32

Се вратил циган од Африка и им раскажува на другите:

- Таму во таа пустина ништо живо нема, ни травка, ни вода, ни дрва.

- Озбилно? прашуваат другите

- Да бе!! И така јас шетам, шетам и кога пред мене гледам лав и скока
да ме јаде!!!! Јас бегам, бегам, бегам...И се качив на едно дрво и го
гледам лавот долу под мене скока ли скока, не може да ме докачи, ама се
помочав од страв!!

- Чекај бе, па нели немаше дрва во африка!!!???

- Аман бе! Лав е тоа!! разбираш ли!!? Нема тука има- нема!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 12:33

Berat dve ciganki morkovi , i mu veli ednata na drugata :

Ovaj e ko na mash mi ?

Opa tolku mu e golem ?

Ne tolku e valkan ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 12:54

Се потпрел Рамче на ограда а позади него еден куп деца трчаат наваму-натаму.

Поминува некој човек и го прашува рамче-Абе,твои се децава?

-Да бе!Да ти фатам едно???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 12:56

Како се вика циган у Мерцедес ?

-Лопов ! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 12:59

Го прашале циганот:

Што ќе направиш ако знаеш дека утре ќе биде крај на светот?На ова циганот одговорил:

А бе пакувам јас куферите и бегам за Германија уште денес не чекам да дојде утре!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 13:01

Доага циганот дома и им вели на децата:

~Децаа кажете драгичка!

~Драгичка татоооо!

~Денес менете гашти!

~Урааааааааа!-скокат децата од радост.

А на тоа циганот:

~Ти со него,ти со него,ти со неа....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 13:02

На шутка продавa Рамче и одеднаш друг циго им ја краде бундата ...И оваа му вика

Ж:Рамчеее отиде бундата!!!!!!

Р:По која цена?????

Ж:По набавна
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 13:03

Отишол Св.Архангел Михаил да му го зима душата у Рамче.

Му вели: Рамчееее, јас сум Св.Архангел Михаил, дојдов да ти ја земам душата!

Рамче: Фатимеееее, ДУШОООоо, дојди ваму. Тебе те бараат!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 13:09

Оди ѓупак на доктор оти имал запек и го прашва докторо шо треба да
прај. Докторо му дава некој апој и му вика
-Овие секој ден по едно да
си клаваш во анусот

Се враќа дома ѓупако и ја прашва жена му
-А мори жено имаме ние анус?

и жената му вика
-Е море шо си будала кајмаме анус ние ѓупци сме
Другио ден се враќа ѓупако кај докторо и му вика
-Абе докторе кај ќе
нам јас анус, да не сакаш овие апојте во газо да си ги клам!?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 06 2007, 13:21

Хитлер от ко ги истребил Евреите на ред биле Циганите. И ги собрал и ги
клал во гасна комора. Пуштат гас на 1 ниво - Циганиве нишо - вртат
муабет и така. Се чудит Хитлер шо е работава? Пуштат после то 2 ниво -
Циганиве се расположиле - карти играат, коцка... и така. И си викат
Хитлер: ај у пм, пуштам јас на најако - 3 ниво. Циганиве нишо! уше
појке се расположиле - игрет оро, пеет, свирет... и после пола саат
наеднаш сите скокет и тропет по вратата: Дајте да излезиме, дајте да
излезиме!!! и Хитлер: зошо бе?

РАМЧЕ ПРДНААА!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 11 2007, 01:56

Испитување во Словенија:
"Ali menite kot Slovenc, da je v Sloveniji prevec tujcev"
(Што мислите, како Словенец, дали во Словенија има премногу странци?)
3% - одговориле - НЕ
20% - одговориле - ДА
77% - одговориле - "Боли ме курац, болан, то је ваш проблем."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пон Мар 12 2007, 17:00

Влегува човек во кафана и се дере:
- Сите политичари се кретени!

Станува еден од гостите и му враќа:
- Ej, немој да вреѓаш!
- Што, ти си политичар?
- Не, јас сум кретен.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Вто Мар 13 2007, 22:42

Живеете заедно ?


Живеете заедно и прекрасно е! Навистина не ви е јасно зошто паровите се караат и зошто толку многу бракови се распаѓаат? Е, можеби едно утро будењето за на работа ке ви изгледа вака...


ТАА

Се буди во 6 и пол со врескање дека можеби задоцнила.Трча надвор од собата, пали цигара и е нервозна бидејќи е понеделник наутро па мора да е нервозна за да може да каже во канцеларија дека е нервозна.Ги отвара сите прозорци за да види дали да ги облече кондурите за дожд или не, додека со сета таа бука се обидува да го разбуди кучето кое не покажува желба за станување.Во бањата вклучува фен, тоа за виткање коса, тоа за рамнење коса, депилатор и уште 3 други апарати за кои просечниот маж не ги знае имињата.Пали уште 3 цигари, зависно од тоа колку простории има во станот, додека во бањата тој број на цигари се множи со стадиумот на нервозата.Вари кафе и го расипува греачот за вода.Си ја потпалува веѓата додека пали цигара на плинот под ѓезвето а капка врело кафе паѓа на цигарата и си го подгорува носот.Влегува во бањата си го гледа кршот на нејзината глава во огледалото и почнува да плаче, но се одлучува да тргне во битка.Туширање и пцуење што кретенот не го поправил бојлерот. Уште и гаќи и чорапи покрај корпата за алишта. . .Не е задоволна од прамените од саботата па уништува четки, чешели, витлери, фенот со додатоци и ја удира машината за алишта за да почне да работи.Мачкање со разни креми.ТВ прогноза - ако врне, треба да стави водоотпорна шминка. Паѓа пепел на нејзината најомилена маичка, безуспешно бара хулахопки кои немаат дупка на видливо место, се сопнува од неговата долна облека на подот.Прелиминарно шминкање комбинирано со средување веѓи и лакирање нокти.Подготвена е, а само е 7 и 45.Почнува да врне, па мора да смени кондури а со тоа и целата облека.Треба да ја смени маскарата и трча кон бањата за да види дека ТОЈ влегол внатре... ААААААААААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Бега во кујната и поставува три огледалца за да добие тродимензионална слика на нејзината убавина. Успева да ги смени обетките и да стави друг кармин кој повеќе одговара.Во 8 и 10 е нервозна и излегува. . .
ТОЈВо 6 и 30 го буди овца што вреска заедно со уште 4 будилници иако има уште саат време до нормално станување.

Гледа кон часовникот со полуотворени очи и продолжува да спие.

Се обидува, без станување, со прстите на ногата да ја соблече чорапата од другата нога. Успева.

Во 7 и 30 ѕвони часовникот. Време е за чешање јајца и протегнување.

Раката со која ги чеша јајцата не смрди толку алармантно што значи дека не мора да се тушира и тоа му дава бонус од 3 минути лежење во кревет.

Прди толку силно што ќе му излета окото а на цвеќето во собата му паѓаат листовите.

Ја става главата под ќебето и се воодушевува на својата смрдеа.

Ја вика за да го сподели мирисот со неа, ама жени како жени - што знаат тие што е добро.

Ја пробува старата источна филозофија "Ако ти го види дигнат, може ќе сака". Така кон неа гледаат 3 очи но без успех. Тој си ги облекува гаќите.

Влегува во бањата и става паста за заби на четката. Во исто време мие заби и моча по шољата, по ѕидот, по машината за перење, малку од ерекцијата, малку од тоа што му паѓа четката.

Пената ја плука во шољата за да го слушне она "БЉУП". Се смее.

Го брише помочаното ( тоа што се гледа ).

Си го мие лицето и си мириса под мишки.

Се гледа во огледало, се насмевнува и намигнува. Утре ќе се бричи, денеска е ладно.

Се враќа во собата и ги фрла алиштата од столица на кревет и си ги бара чорапите под истиот. Му текнува дека испраните чорапи се крути, нееластични и неудобни.

Влегува во кујната и прднува тивко, од инает, и пие кафе.

Во 7 и 45 е подготвен за излегување.

Во 7 и 46 излегува од зградата и му текнува дека од кафето ужасно му се присрало. Трча горе - Сере.

Задоцнува. . . 8 и 10 e!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Сре Мар 14 2007, 18:43

Светот би бил подосаден кога би ги немало...... a и да ги нема, не е никаква штета за цивилизацијата:
- Возачите кои на Yugo лепат ознака GT и на ретровизорот закачуваат боксерски ракавици како привезок.
- Мажите кои го растат ноктот на малиот прст.
- Љубовните парови кои на плажа взаемно цедат митесери.
- Оние кои далечинскиот управувач го чуваат во најлон.
- Сите кои за паста за заби велат "каладонт".
- Сите кои велат "отидовне, бевне, говно, инфракт..."
- Жените кои тврдат "втор си ми"!
- Оние кои на келнерот му велат "како и обично".
- Сите жени кои ги раскажуваат телевизиските серии во оригинална должина на времетраење.
- Сите кои прераскажуваат случки од војска.
- Сите родители кои ги тераат децата да рецитираат пред гости.
- Девојките кои се мажат со најдобриот пријател на бившиот.
- Организаторите на сите избори за убавина од било кој вид.
- Љубителите на колонската вода "Pino Silvestre".
- Луѓето кои пијат само кога пијалокот е бесплатен.
- Организаторите на осмомартовски патувања.
- Политичарите кои користат народни поговорки.
- Оние кои носат темни наочари навечер и на облачно време.
- Купувачите на пластично цвеќе.
- Млади брачни парови кои купуваат регали.
- Гордите сопственици на автомобили кои во нивните автомобили вградуваат сирени од типот "Ла кукарача".
- Лицата од двата пола со повеќе од еден златен ланец на вратот.
- Политичарите кои најавуваат војни.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 00:19


 • Idat 2jca cajkani vo javna kukja i prasuvaat:Sto
  mozeme za 200den da ebneme?

  I ovoj:Ehhh za 200 den mozede da si se izebete samite.

  I cajkanite si otisle.

  Posle nekoe vreme dosle pak cajkanite i mu vikaat:Nie se izebavme kaj da
  platime?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 00:26


 • Ide peder vo prodavnica i mu vika na prodava4ot
  da mu zavitka od salamata edno podolgo par4e.

  Prodava4ot go prasuva podebeloto ili potenkoto.

  Pederot:Podebeloto.

  Prodava4ot:Da ti ja iseckam salamata ili cela ke ja nosis?

  Pederot:Dobro be majku mu stara,gzot ne mi e na zetoni!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 00:48

Кој е новиот прекар на Бранко? - Киви

А зошто? - Затоа што од надвор е влакнест, а внатре зелен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 00:49

AMERICA V.S. MACEDONIA
America: They have GEORGE BUSH, STEVIE WONDER, BOB HOPE and JONNY CASH.Macedonia: We have Vlado bUCKovski, no wonder, no hope and no cash.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 00:52

ПАТОЛОШКИ ЛАЖГО
Се враќа Бранко дома и вика на Јасна

Б.Ц. Готово! Ме избраа
Ј:Не лажи!
Б.Ц.: Не! Веќе немам потреба
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 01:06

Хирург пред операција го прашува пациентот:- Коку години имаш?- Уште малку треба да наполнам 19- Сигурен ли си??? Се
тркале Американците и Русите кој прв ке стигне до Месечината.Русите
стигнале први и ја обоиле црвена. По некое време доаѓа Американецов и
вика:'Абе Русиве стигнале први ја обоиле Месечина црвена дај кажете што
да правам.' Контрола:'Пиши Кока-Кола.'
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 01:07

Две деца наоѓаат еден дневника на партизан.
21.07.43: По долги борби со Германците ја земавме шумичката.
23.07.43: Дојдоа Германците и ни ја земаа шумичката, ама утре ќе ја повратиме.
24.07.43: Како што напишав претходнно ја вративме шумичката.
27.07.43: Се боревме со Германците за шумичката кога дојде Шумарот и сите не избрка.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 01:10

Си биле врколак и дракула и играле карти,но за да биде по интересно се обложиле во 1000 леша . Играле
што играле и врколакот победил.
Врколакот :Браво што победи победи но јас немам 1000 леша извини само се пошалив со тебе.
Дракулата :Како бе немаш ,ако ти најдам нешто све ке ти замам.
И
барал дракулата што барал никаде нема ништо и му текнало да бара по
бурињата и кога гледаш отвара дракулата едно буре и кога гледа 1000
лешови укопани еден над друг надоле .
Дракулата : што е ова бе.
Врколакот :А, остај тоа баба ми ги оставиле шекерашите за слатко.


Имам 2 кучиња...

Едното нон-стоп се чешка....

Другото пак,нон-стоп се словачка
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Нед Мар 18 2007, 01:11

На некоја зграда пишувало:
Ова е Македонија!
Потоа некој тоа го ишкртал и напишал:
Ова е Тетовски Универзитет!
Потоа повторно некој го ишкртал тоа и напишал:
Ова е Р. Бугарија!
На крајот некој се нашол паметен и напишал:
Ова е НИП. Нова Македонија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: