Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Вицеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:43

ЛаскањеОтишле три пара во ресторан. Секој од мажите сакал да и поласка на својата партнерка нарекувајќи ја со името на нешто што било на масата.

- Подај ми малку шеќер, шеќерче мое - рекол Французинот.
- Те молам подај ми малку мед, медена моја - рекол Англичанецот.
- Подај ми го парчето сланина... свињо! - викнал Македонецот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:44

Разлики помеѓу мажите и женитеДоколку жената се врати дома во 9 наутро и му рече на мажот: "Спиев кај другарка" и овој се јави кај 10 другарки - сите ќе одговорат "немам појма, не било кај мене".
Доколку мажот се врати во 9 наутро и го каже истото, жената ќе се јави кај 10 негови другари од кои 8 ќе одговорат - "Да, кај мене беше", а 2 ќе речат - "Еве го, уште спие тука, не можам да го разбудам".
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:46

Мажите го возвраќаат ударот!Што е полошо од машка шовинистичка свиња?
- Жена која нема да послуша да направи тоа што ќе и се каже.
Зошто жените имаат помали стапала од мажите?
- Тоа е една од оние работи на еволуцијата која им овозможува да стојат поблиску до садоперот.
Жените нема никогаш да бидат рамноправни со мажите...
...се додека неможат да одат по улица со ќелави глави и пивски стомаци, притоа сеуште мислејќи дека се секси.
Како знаете дали жената ќе каже нешто паметно?
- Доколку ја започне реченицата со "Еднаш, еден маж ми кажа..."
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:47

Неколку причини да се вратиме под турско ропство

1. Ќе не примат попрво во ЕУ и НАТО.

2. Рамстор ќе беше наш!

3. Директорите на телеком ќе можевме да ги набиеме на колец.

4. Дизел мејд ин Мацедониа!

5. Ќе имавме институцја ХАРЕМ!

6. Убавите турчинки.

7. Можеш да пуштиш брк и да го сукаш по воља.

8. Да си останевме, Македонија цела ќе беше.

9. Грците не ќе ни можеа ништо. И нив ќе ги поробевме.

10. Јаничарите се сега платена војска (НАТО, нели).

11. Ќе возевме "Тофаш" и турско "Рено", наместо "Југо".

12. Чочек по дома...

13. Ќе имавме полно денови на жалост и неработа поради земјотресите.

14. Ќе граничевме со Ирак и ќе шверцавме цигари за Америте.

15. Можеби ќе имавме жена премиер конечно.

16. Даночен систем без недостатоци, наплата 100%.

17. Тогаш, со право кафето ќе се викаше "турско кафе".

18. Сите ќе имавме роднини у Њемачка.

19. Алва, баклава, локум и тулумби во изобилство, а жените ќе немаа комлекс од дебелина.

20. Сите ќе земавме невини жени, а сексот ќе беше после првата брачна ноќ.

21. Анален секс колку сакаш!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:48

АРХИТЕКТ: Тип кој не бил доволно маж да стане инжинер, ниту доволно хомосексуалец за да стане дизајнер.
БАНКАР: Тип кој ќе ти го позајми својот чадор на сончев ден и ќе ти го побара назад кога почнува да врне.
ИЗВИДНИК: Дете облечено како идиот кому му командува идиот облечен како дете.
КОНСУЛТАНТ: Тип кој ќе ти го симне часовникот од рака, ќе ти каже колку е саат и после ќе ти го наплати тоа.
ДИПЛОМАТ: Оној кој ќе ти каже да одиш у пизду материну и тоа ќе ти го каже на таков начин што едвај ќе чекаш да почне патувањето.
ГЛАВОБОЛКА: Контрацептивно средство за жени.
ЕКОНОМИСТ: Стручњак кој утре точно ќе знае зошто она што го предвидел вчера не се остварило денес.
КВАНТЕН ФИЗИЧАР: Слеп човек кој во мрачна соба бара црна мачка која не е таму.
HARDWARE: Дел од компјутерот кој прима удари секогаш кога ќе погреши софтверот.
ИНТЕЛЕКТУАЛЕЦ: Индивидуа која поседува капацитет да размислува повеќе од два часа за нешто што не е секс.
ЈАЗИК: Сексуален орган кој некои го користат за говор.
ПРОГРАМЕР: Тоа е оној тип кој ќе ти реши проблем кој не си ни знаел дека го имаш на начин кој не го разбораш.
ПСИХОЛОГ: Оној кој гледа во сите останати кога некоја згодна девојка ќе влезе во просторијата.
ТИМСКА РАБОТА: Можност вината да се префрли на друг
ВРСКА: Процес на трошење на огромни количини пари, време и енергија за подобро запознавање на некој кој во моментот не ви се допаѓа премногу а во иднина веројатно ќе ви се допаѓа уште помалку и сето тоа поради секс.
ЛЕСНА ЖЕНА: Термин кој се употребува за опишување жена со морални квалитети на маж.
ПРИЈАТЕЛ(КА): Личност од спротивниот пол со некоја очигледна физичка мана поради која сексот со неа не е интересен, а тоа ја прави личноста особено погодна за муабет и заедничко опивање.
НЕЗАИНТЕРЕСИРАНОСТ: Чувство. Најчесто го имаат жените за одредени мажи а тие тоа го толкуваат како 'пушти ја, се прави важна, сака само да ме намачи за да дојдам до неа'.
НИМФОМАНКА: Термин кој го користат мажите да опишат жена која сака секс почесто од нив.
ПРИВЛЕЧНОСТ: Поврзување на сопствената напаленост со некоја личност.
ЉУБОВ НА ПРВ ПОГЛЕД: Запознавање на две напалени лица кои не се особено пребирливи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:49

Неодговорени прашања- Како слепите луѓе знаат дали се избришале после голема нужда?
- Зошто никој видовит досега не добил на лото?
- Доколку црната кутија за снимање на разговорите во авионот никогаш неможе да биде оштетена, зошто тогаш авионите не се прават од тој материјал?
- Дали вработените во чајџилница имаат кафе пауза?
- Зошто "природните сокови" се прават од вештачки ароми, а за средствата за миење садови се користи вистинско овошје?
- Зошто се вели "Спиев џоа бебенце", кога бебињата се будат по 10 пати во рок од 1 час?
- Дали има женско WC во геј бар?
- Дали доколку поседуваш парче земја, го поседуваш и надолу до другиот крај на Земјата?
- Зошто секогаш кога батериите на далечинскиот управувач се слаби, притискаме посилно на копчињата?
- Зошто во сендвичара секогаш кога ќе кажеш: "Со повеќе кечап и мајонез" ти ставаат помалку?
- Доколку љубовта е слепа, како да веруваме во љубов на прв поглед?
- Дали рибите ожеднуваат?
- Зошто балерините стојат на прсти? Зарем неможат едноставно да најдат повисоки жени за на сцена?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:49

Кој го плесна гркот?Во купе во воз седат Грк, Македонец, стара баба и плавуша.
Влегува возот во тунел и за неколку секунди се слуша силен сочен шамар. Кога возот излегол од тунел гркот имал црвен образ, но никој не прозборел - па така секој размислува во себе:
Бабата си мисли:
- Сигурно Гркот ја фатил плавушата па оваа му плеснала една...
Плавушата мисли:
- Хмм, Гркот сигурно сакал да ме фати, но во темница ме промашил ја фатил бабата и оваа му плеснала една...
Гркот мисли:
- Македонецот сигурно ја фатил плавушата, а таа сакала да му удри шамар, но го промашила и ме удри мене...
Македонецот мисли:
- Уф, едвај чекам да дојде друг тунел и пак да го расшамарам Грков!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:50

Четири прашања без одговорДоколку вегетаријанците толку многу ги сакаат животните, зошто тогаш им ја јадат храната?
Зошто камиказите носеле пилотски "кациги"?
Aко температурата изнесува 0 степени, колку ќе изнесува утре доколку биде дупло поладно?
Дали е потребен пригушувач доколку сакаш да убиеш пантомимичар?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:51

Златни правила...... за влез во македонската фудбалска репрезентација:

- Немој никако да трчаш брзо! Може да се најдеш сам пред противничкиот гол и што ќе правиш тогаш? М?
- Секогаш биди во тек со коефициентите од спортските кладилници!
- Битно е накаде да ја шутнеш топката.
- Ако неможеш повеќе да трчаш - падни! Преправај се дека си фаулиран и одмарај си.
- Секогаш буни се против одлуките на судиите. Што курац знаат тие од фудбал...
- Пази да не го извалкаш дресот и да не си ја расипеш фризурата! Може да се види на ТВ преносот!
- Додавај му ја топката на голманот што почесто! Така би можел да го избегнеш трчањето.
- Секогаш јавувај се на поканите на селекторот за настап! Така си ги зголемуваш шансите некој да помисли дека знаеш да играш фудбал, па да те викне во странски клуб.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:51

Зошто треба да се дозволи пиењето на работа?- Со задоволство ќе идете на работа секој ден.
- Го намалува стресот.
- Води кон искрена комуникација со колегите.
- Помалку луѓе ќе се жалат на ниската плата.
- Го намалува трошокот за греење во зима.
- Ги елиминира одморите, затоа што попрво би иделе на работа.
- Соработниците ќе изгледаат поубаво.
- Храната во бифето ќе биде повкусна.
- Поверојатно е да добиете покачување, ако шефовите "дрмнале" неколку пијачки.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:52

Како ќе дознаеш дали си навистина стар?- Си заспал, а сите се исплашиле дека си умрел.
- Правиш домашна забава, а комшиите не ја приметиле.
- Можеш да преживееш без секс, но неможеш без очила.
- Си престанал да го вовлекуваш стомакот навнатре без разлика кој ќе влезе во собата.
- Попрво би отишол на работа отколку да бидеш дома на боледување.
- Со уживање слушаш муабети за операции ки им биле направени на други луѓе.
- Носиш чорапи на сандали и папучи.
- Збориш за "добра трева" и мислиш на дворот на комшијата.
- Имаш повеќе влакна на ушите отколку на главата.
- Влегуваш во жестоки дискусии околу пензискиот фонд.
- Се претплатуваш на кабловска само поради "Discovery Channel" и "Weather Reports".
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:53

Како да ги нервираш луѓето


- Потпевнувај ја често музиката од Бетмен.
- Лижи го филот од наполитанките и потоа составувај ги повторно.
- Во секоја конверзација реплицирај со: "Така мислиш ти".
- Оставај бакшиш со бугарски стотинки.
- На забава која ја организира некој твој пријател, покани еден куп луѓе кои тој не ги познава.
- Пеј си слободно на глас доколку отидеш на опера.
- ПИШУВАЈ САМО СО ГОЛЕМИ БУКВИ.
- пишувај само со мали букви.
- Немој да употребуваш интерпункциски знаци
- Отиди на поетски рецитал и прашувај зошто стиховите не се римуваат.
- Кога ќе кивнеш, не ставај рака или марамче пред носот.
- Секогаш во друштво, на 5 минути пред крајот на шоуто смени го каналот.
- Мрмори си разни бројки додека некој брои пари.
- Намерно на работа свиркај си песнички кои ќе им влезат во психа на колегите, како на пример "Лакокарача".
- Застани на улица, насочи го фенот за коса накај автомобилите и види дали ќе успоруваат.
- Прашувај ги луѓето кој пол се.
- Остави ја новогодишната елка накитена до април.
- Грицкај ги пенкалата кои ти се дадени на заем.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:53

Седумте чуда на комунизмот1. Секој беше вработен
2. Иако секој беше вработен, никој ништо не работеше.
3. Иако никој ништо не работеше, сите планови ги остварувавме со преку 100%
4. Иако плановите беа остварени преку 100%, продавнисите беа празни.
5. Иако продавниците беа празни, сепак сите имаа се.
6. Иако сите имаа се, сепак сите крадеа.
7. Иако сите крадеа, никогаш ништо не фалеше.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:54

Што всушност си мислат во себе докторите кога ќе ви речат:
- "Би требало веднаш да се погрижиме за ова." (Наредната недела планирав да одам на Халкидики, ама ова е толку лесно и профитно, па подобро да го средам пред да му помине само од себе.)
- "Ајде да видиме што имаме овде."
(Кога нема поим што ви е, се надева дека ќе му дадете некаква помош.)
- "Само момент, да ви ја проверам историјата на болестите."
(Да проверам да не должи нешто овој од последниот пат, па да си го губам времето за џабе.)
- "Ќе треба да дојдете повторно наредната недела."
(Ми треба некој екстра денар, па сакам да ви наплатам уште еден третман.)
- "Хмммммммммммммммммм..."
(Kога навистина нема појма што да одговори, сака да остави впечаток дека е длабоко замислен, па се надева дека сестрата ќе го сврти муабетот во друга насока.)
- "Доколку не ви помине за една недела, јавете ми се."
(Курац, стварно немам појма што ти е, можеби ќе си пројде само од себе.)
- "Би сакал да направиме уште некои тестови."
(Можеби детиштено од лабораторијата ќе открие што му е.)
- "Дали знаете дека целиот тој стрес може негативно да ви се одрази на здравјето?"
(Си мисли дека сте луди, па се надева дека ќе лапне процент од психијатарот.)
- "Зошто не си ги кажете сите маки?"
(Не сум се смеел цел ден.)
- "Доколку ги имате истите симптоми, јавете ми се да закажеме."
(Ти'бам, не сум видел ништо погадно во мојава кариера, фала курцу што сум слободен наредната недела.)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:54

1. Во битката кај Карансебес во 1788 година, 10.000 австриски војници изгинале и биле повредени кога пијаните војници почнале да викаат дека доаѓаат Турците и отвориле оган меѓу себе.
2. Во 1836 година, мексиканските трупи биле во судир со Тексашаните. Еден топол априлски ден, мексиканскиот генерал им наредил на неговите војници да се одморат, кога наишле Тексашаните и ја "испердашиле" целата мексиканска армија за само 18 минути.
3. Во 1757 година, пруската армија ги напуштила своите доброутврдени позиции бидејќи мислеле дека виделе нешто што личело на единици на автриската артилерија. Во прашање било стадо крави.
4. Кога султанот Занзибар одбил да ја напушти својата палата во 1896, бтитанската флота му објавила војна. Оваа војна завршила за 38 минути, кога 2 гранати го погодиле неговиот единствен и стар брод.
5 Во 1865, кралицата Викторија испратила шест воени бродови да ја потопат боливиската флота. Подоцна и објасниле дека Боливија нема брег, па нормално ни флота.
6. За време на Втората светска војна, Русите измислиле "кучешки бомби". Тренирале кучиња со бомби на грб да се провлечат под германските тенкови и така да ги уништат. Бидејќи тренирале на руски тенкови, кучињата отишле под нив и за време на битката. Целата руска дивизија била приморана да се повлече.
7. Јапонскиот војник Хиро Онода ја продолжил својата битка од Втората светска војна се до 1974 година. На филипинскиот остров Лубанг, тој пукал на се живо што ќе пробало да му се приближи и одбивал да се предаде верувајќи дека војната сеуште трае и дека тоа е американска пропаганда. Се предал дури кога неговиот командат отишол и лично не му објаснил некои работи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*@ne*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 93
Age : 28
Локација : *negde na planina,sto podaleku od skolovo
Registration date : 2006-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:55

* si bile dve svincinja, stoele pred mesarnica i ednoto go prasalo drugoto: So mislis, ima li zivot posle Bozik?*


Последната промена е направена од на Чет Ное 23 2006, 23:56. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:55

Тазе графити Smile- Ако ми позајмиш 100 евра, ќе ти бидам должник цел живот.
- Кој ќе умре на есен, за него нема зима.
- Жените се делат на вдовици, и оние кои работат на тоа.
- Мене парите и славата не ме интересираат, ме интересираат само парите.
- Имам проблем со жена ми, ми се меша во бракот.
- Штедете на солзавец, плачеме и без него.
- Убиј еден - тогаш си убиец, убиј 100 - тогаш си херој, убиј милиони - тогаш си државник.
- Затоа што паметните попуштаат, глупавите владеат со светот.
- Матичарот е судија кој осудува на доживотно!
- Единствено клинецот не оди со глава низ ѕид.
- Австрија - тоа е Германија надвор од себе.
- Гулаби - тоа се птици серковци.
- Не ми смета што сонувам на англиски, ама ме нервира преводот на германски.
- Да грешиш е човечно, ама чувството е боженствено!
- Бугарите се Македонци сас говорническа маана.
- Југославија е педерација помеѓу Србија и Црна Гора.
- Бомбардирајте, па да кречам.
- Зборувај српски за цел свет да те бомбардира.
- Сите печурки се јадат, ама некои само еднаш.
- Најлесен начин за името да ти се најде во весниците е да ги читаш додека идеш преку улица.
- Кога полицаец скока во вода, се слуша "ГЛУП"!
- Барав жена преку оглас, се јавија стотици со молба "Земете ја мојата"!
- Очај - кога ќе си отсечеш прст за да не идеш во војска, а комисијата ќе те ослободи поради рамни стапала.
- Кој пее зло не мисли, а кој мисли - не му е до песна.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Чет Ное 23 2006, 23:55

Му било роденден на мечокот, па ги собрал сите животни и им рекол:
"Сите сте поканети, ама ако ми донесе некој од вас глуп поклон, ќе го ставам преку скут, ќе го извадам "Стојко" и ќе ве швркам со него."
Доаѓа Лисицата, му носи ДВД. Овој радосен, збеснува. Доаѓа Волкот, му носи дискмен. Медо пресреќен, делириум го дрма, кога ете ти го Зајко иде и му носи моркови. Медо спиздел, го грабнал за уши, го натртил и почнал да го шврка. Зајко сирот, урла, пишти и одеднаш почнува да се смее на цел глас. Медо го прашува: "Што ти е бе будала еден, зарем не те боли?", а Зајко му вели: "Ме боли бе, ама ене го иде Ежот и ти носи мушмули за поклон".
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:02

Бракот на програмерите


Жената го чека својот маж програмер кој се враќа од работа...
- Здраво душо, се логирам.
-Што мислиш за нова перална мажу?
-Internal error, Out of resources.
-Дај ми ја кредитната картица, сакам да одам во шопинг.
-Sharing violation, access denied...
-Ме сакаш ли како компјутерот или ти служам само за забава?
-Too many parameters...
-Погрешив што се омажив за тебе!
-Data type mismatch...
-Ти си тотално луд!!
-...by default.
-Што е со твојата плата?
-File in use. Try Again later.
-Што се случило сабајлево со колата?
-System is unstable. Press CTRL+ ALT +DEL to reboot.
-Сакаш ли уште малку вино?
-File system is full.
-Што мислиш за мојата фамилија?
-Unknown virus.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:03

Англиско-македонски преводиDon't salt my brain = Не ми соли памет.

Don't run like small donkey in front of donkey = Не трчај ко прле пред магаре.

No five no six = Ни пет ни шест.

Some lazy caught me for work = Мрза некоја ме фати за работа.

Neither garlic he ate, neither garlic he smelled = Ни лук јал, ни лук мирисал.

This blue woman is stone drunk = Плавушава е камен пијана.

Your boiler knows a lot = Многу ти знае тебе бојлерот.

Who flies high, drops low = Кој високо лета, ниско паѓа.

You miss some wood in head = Ти фали некоја даска во глава.

You live in clouds, baby = Живееш во облаци, мала.

Who feeds early, two lucks grabs = Кој рано рани, две среќи граби.

He no yes lie, but dries = Тој не да лаже, туку суши.

Lets third mother! = Ај трета мајка!

Feed dog to bark at you = Рани куче да те лае.

Why yes no? = Зошто да не?

Oh not-mine! = Ма немој!

Only-killer = Самоубиец.

They put him foxes = Му ставија лисици.

Priest singer = Поп пеач.

Bread-bread-and-me = Леблебија.

With-railway = Сопруга.

Like-chicken = Копиле.

Government wild = Влада Дивац.

Freeday Gentlefuck = Слободан Милошевиќ.

Windfucker = Ебиветар.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:04

Учителката поставува прашање кој знае да каже пример користејќи го зборот ОЧИГЛЕДНО!
Се јавува Трпе и вели: татко ми е виолинист, мајка ми е пијанист, сестра ми пее во хор, јас чукам на дајре, очигледно ние сме музичко семејство!
Се јавува Стевче и вели: татко ми е фудбалер, мајка ми ракометарка, јас кошаркар, очигледно ние сме спортско семејство!
Станува мали Ѓокица и вели: баба ми секое утро ја гледам како оди низ двор, а под мишки има The Times, Daily Mirror, Le Figaro, Deutsche Zeitung, а бидејќи не знае да чита ОЧИГЛЕДНО снемала тоалет хартија и оди да сере!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:05

Етиопија


Што прави Етиопјанец кога ќе пронајде трошка?
- Отвара пекара.
А кога ќе најде прстен?
- Игра хулахоп.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:05

Идеалната македонска жена


- На око тенка, на допир "полна рака".
- Да има работа, ама да е на боледување.
- Треба да е висока, но да е пониска од мажот.
- Мора да биде попаметна од мажот, но не смее да го покажува тоа.
- Треба да знае и без шеќер да свари слатко кафе.
- Да работи повеќе од мажот, но помалку да заработува.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:06

Одакле си?Во поранешна ЈНА се запознаваат Македонец и Босанец.
Босанецот го прашува Mакедонецот:
- Одакле си?

Овој одговара:
- Ја сам во Скопје, а ти?

Босанецот одговара:
- Ја сам во из Сарајева.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   Пет Ное 24 2006, 00:07

Како да бидеш максимално непристоен на погреб? Smile- Kaжете и на вдовицата дека последната желба на починатиот му била таа да спие со вас.
- Шетајте се наоколу и зборете им на присутните дека сте го виделе тестаментот, а дека тие не се спомнати во него.
- Организирајте ги присутните да соберат пари за да се отплатат коцкарските долгови на починатиот.
- Не заборавајте да и кажете на вдовицата дека сте тајниот геј љубовник на нејзиниот сопруг.
- На гробарот раскажувајте му како ви умрело кучето и како се големи трошоците за погреб, а потоа замолете го скришно да го стави во сандакот и него.
- Убедувајте ги роднините дека починатиот не ги сакал.
- Кажете и на вдовицата дека се брзате и замолете ја тестаментот да се прочита веднаш.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Вицеви   

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицеви
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Хумор и Игри-
Отиди до: