Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Музички вести.

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Музички вести.   Пон Мар 26 2007, 09:16

Се самоуби екс сопругата на Бора Чорба
Секое
самоубиство е трагично. Да се одземе својот живот затоа што некој те
оставил е уште пожално. Ама, да се самоубиеш заради некој како Бора
Ѓорѓевиќ, тоа веќе е глупо.

Поранешната сопруга на
лидерот на Рибља Чорба е пронајдена мртва во својот стан во Белград а
првичните индиции наведуваат дека се работи за самоубиство.

Полициски
извори шепнуваат дека покрај нејзиното тело биле најдени антидепресиви
и дека самоубиството е сторено претходниот ден.

Драгана
Ѓорѓевиќ тешко го поднела разводот од фонтменот на Рибља Чорба а се
претпоставува дека чашата јад била прелеана откако дознала дека
нејзиниот екс сопруг, за 15-ти април веќе закажал венчавка со својата
нова, 28 години помлада девојка, Ивана Савиќ.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Пон Мар 26 2007, 22:04

Бог да ја прости.... Ама, да се самоубиеш заради некој како Бора
Ѓорѓевиќ, тоа веќе е глупо. е сосема се согласувам со ова.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Мар 27 2007, 09:08

абе типот се знае дека беше будала, ама стварно ни ја не очекував дека после 25 год срекен брак (или колку е тамо) ке ја остави жената за 26 годишњачка ... мора да ја погодило ова ептен Драгана Ѓорѓевиќ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Мар 27 2007, 11:48

А вредеше Курт да се ``убие`` за Кортни ?? Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Мар 27 2007, 11:57

не навлагам стефан ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Мар 27 2007, 12:04

Ок нема везе... Курт се уби за слава... Затоа и викам дека Нирвана срање... Да не пцујам, ама ебати човекот што ќе се убие за да остане славен...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Апр 10 2007, 19:26

Почина гитаристот на KISS

Во
51-та година од животот, почина Марк Сент Џон, третиот официјален
гитарист на групата KISS, чие доаѓање ја означи главната пресвртница во
кариерата на бендот. Како најверојатна причина за неговата рана смрт се
наведува мозочното крвавење.

Сент
Џон и се приклучи на групата во 1984-та година како замена за Вини
Винсент. Се до тогаш, членовите на KISS беа познати по својот заштитен
знак, шминката и ексцентричната облека, но со доаѓањето на новиот
гитарист и објавувањето на нивниот најдобар албум, “Animalize”, групата
доживеа вистинска ренесанса, симнувајќи ги маските од лицето и
етаблирајќи се како светски хеви метал бенд.

Во периодот кога
групата се подготвуваше да тргне на голема светска турнеја за промоција
на албумот, на Сент Џон му беше дијагностициран еден вид на артритис,
поради кој не смееше повеќе да свири на гитара. На негово место дојде
Брус Кулик, кој остана како постојан гитарист на KISS.

Откако
здравствената состојба значително му се подобри, Марк се обиде повторно
да и се врати на музиката. Заедно со оригиналниот тапанар на KISS,
Питер Крис формираше група која не успеа да издаде ниту еден албум.
Негово последно музичко дело беше соло инструменталниот албум "Magic
Bullet Theory", кој го издаде во 2001-та година.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Вто Апр 10 2007, 19:52

Не ги слушам КИСС....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Апр 11 2007, 14:28

Не ги слушам ни ја ама викам ај да пишам може има некој што сака да знае.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Апр 11 2007, 21:12

јбг... Бог да го прости...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Апр 11 2007, 21:36

бог да го прости... фарбан ли беше барем?????????????
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Апр 11 2007, 22:47

знам дека прашањево не е за овде, али не знам кај да го поставам: која функција ја има плеерон у десниот горен ќош?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Апр 11 2007, 22:55

Наскоро ќе биде Форумско Радио...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Чет Апр 12 2007, 16:05

аааааааааааа. епа топ! иначе ПЛАСИБО у СКОПЈЕ!!!! Јееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Чет Апр 12 2007, 16:58

smiley Smile напиша:
аааааааааааа. епа топ! иначе ПЛАСИБО у СКОПЈЕ!!!! Јееееееееееееееееееееееееееееееееееееее
Смајли касниш со информација...Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
vamp-girl
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Пет Апр 13 2007, 15:43

i toa mnogu
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   Сре Мај 16 2007, 15:48

Неуморниот рокер Мик Џегер зад себе веќе има два пропаднати брака, но наскоро би можел да застане пред олтарот по трет пат со неговата последна љубов Лорен Скот.
Се шпекулира дека 63 годишниот пејач на Стоунси и неговата долгогодишна девојка планираат венчавка, а шпекулациите ги поттикна сјајниот прстен на "вереничкиот прст" кој Лорен за време на една модна ревија одржана минатата недела во Њујорк им го покажа на сите.
Веќе неколку недели парот кој во последниве пет години е нераздвоив, своето време го троши на уредување на внатрешноста на нивната куќа во Лондон која ја купија минатата година, вредна неколку милиони долари.
Пејачот на Ролинг Стоунс во брак досега беше два пати. Со првата сопруга Бјанка Перез се ожени во 1971, а со Џери Хол во 1990.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Музички вести.   

Вратете се на почетокот Go down
 
Музички вести.
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: