Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 ФУТСАЛ

Go down 
АвторПорака
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: ФУТСАЛ   Нед Апр 01 2007, 21:06

Најверојатно многу луѓе воопшто немаат слушнато за овој спорт, ама можам да ви кажам дека се здобива со се поголема популарност и во Македонија веќе има оформено лига. Па пишете што мислите за овој спорт.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Нед Апр 01 2007, 21:27

Јас само знам дека ти тренираш тоа друго не знам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 01:16

па закон е ! ја имам играно исто! со дики се имаме пробано неколку пати за зимскиот распуст Very Happy нели дики Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 01:16

Абе ја до душа за тоа и го отворив топиков.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 01:19

Абе Оги ние игравме у сала, и тоа баш кај шо тренирам ама игравме мал фудбал а не футсал.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 01:20

абе мораше да се каже нешто колку да не биде без ич, знам, ај сеа не ми крши филм Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 10:20

Де ба па и ти ќе играме и футсал некогаш, не брзај па и ти, ќе биде.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пон Апр 02 2007, 10:32

има мак лига у футсал?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Чет Апр 12 2007, 16:37

Има ама само сениорска лига има, пошо уште не е толку популарен спортот. Иначе и репрезетација игра. Со Црна Гора веке играа ама треба да ги прашам клубскиве колеги шо се репрезентативци шо напраиле.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Пет Апр 13 2007, 16:26

Oва е бруки ама ипак ќе пишам. Македонија изгуби футсал од Црна Гора и тоа со резултат 4:1, а нашиот голман ни бил најдобар поединец. Како? Епа му скиснало само да седи на гол и бил петти играч во напад и уствари човекот највеќе удари упатил кон противничкиот гол.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   Саб Апр 14 2007, 21:33

па алал да му е на човекот, мислам се глеа дека си ја сака топката и дека му лежи тоа на срце! ВИВА ЛА ГОЛМАН Very Happy lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: ФУТСАЛ   

Вратете се на почетокот Go down
 
ФУТСАЛ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: