Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Пливање

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Пливање   Пон Апр 02 2007, 23:49

Торпедо на тестостерон?
Допинг контролата над Иан Торп во април минатата година, покажала зголемено ниво на тестостерон и хормон кај австралискиот пливач, тврди во своето интернет издание францускиот спортски весник L'Equipe.

Весникот тврди дека австралиската анти-допинг агенција не покренала истрага по овој случај заради "научни несогласувања".

Постоењето на овој случај го потврдија претставниците на ФИНА кои на прес конференцијата на Светското првенство во пливање само изјавиле дека има ваков случај без притоа да наведуваат за кого станува збор. Тие го повикале и меѓународниот арбитрарен суд да изврши дополнителна истрага на случајот.

Претседателот на австралискиот пливачки сојуз, Глен Таскер, порачал дека никој не го известил Сојузот или Торп за наводните нерегуларни резултати од допинг контролата. Таскер смета дека Торп е невин и дека со оваа непроверена информација му е нанесена голема штета.

"Го поддржувам Торп 1000%. Долго го познавам и гарантирано знам дека е голем противник на допингот," изјавил Таскер.

Јавна поддршка на Торп му даде и австралискиот премиер Џон Хауард.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Пливање   Вто Апр 03 2007, 12:44

јас навивам за торп во се и во пливање и во допингот Very Happyако сварно имало допинг милсма јас сум дека нема везе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Пливање   Вто Апр 03 2007, 13:28

И јас бев за Торп, ама никогаш нема да се врати, во формата во која беше... Мајкл Фелпс е новиот Марк Шпиц !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Пливање   Вто Апр 03 2007, 22:00

Ја сум за Фелпс уште од Олимпијадата
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Пливање   

Вратете се на почетокот Go down
 
Пливање
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: