Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 блиску до уништување на 10 светски чуда

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: блиску до уништување на 10 светски чуда   Пон Апр 09 2007, 10:42

Глобалното
затоплување ќе предизвика побрзи и поголеми штети отколку што се
мислеше, од глад во Африка и Азија, до изумирање на видови и
подигнување на нивото на океаните, предупредија стручњаците за клима
кои се состанаа во Брисел. Пред нивниот состанок, WWF издаде листа на
10 региони кои се најзагрозени, а со нив и 10 уникатни чуда на
природата.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 25
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: блиску до уништување на 10 светски чуда   Саб Апр 28 2007, 19:57

дај ЕDIT мани и избриши го ова со сликите!!!!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
блиску до уништување на 10 светски чуда
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: