Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 UEFA воведува специјална полиција против хулиганите

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Пон Апр 09 2007, 10:47

Поради
зачестените убиства и крвавите нереди на стадионите, UEFA најави
спортска полиција за борба против хулиганите. Момците во сино сеуште
немаат име, а ќе стартуваат на есен.
По зачестените
нереди на стадионите низ цела Европа, челниците на UEFA одлучија да
повлечат драстичен чекор. Редот и безбедноста на европските
натпревари од ранг на висок ризик, во новата сезона ќе ги чува
пан-европска спортска полиција.Ова би било еден вид на исклучиво
фудбалски Интерпол, кој долгорочно би се занимавал со проблемите со
насилството и безбедноста на натпреварите.Убиствата на
навивачите, масовните тепачки помеѓу навивачите на Манчестер и Тотенхем
со полицијата во Рим и Севиља и немилите настани во Грција беа премногу
за една недела. Само неколку дена потоа, во англискиот печат е објавена
идејата на челниците на UEFA за создавањето на здружена спортска
полиција.За разлика од претходните "војни" помеѓу навивачките
групи, на стадионите во Европа се почести се судирите помеѓу навивачите
и полицијата. Посебно загрижени се на островот, бидејќи нивните беа
вмешани во дури три големи навивачки инциденти со странска полиција во
оваа сезона. Освен италијанските и шпанските, англиските навивачи си ги
испробаа силите и со француските полицајци на натпреварот помеѓу
Манчестер и Лил.Иако сеуште нема официјално име за новата полиција, идејата ја поддржал и претседателот на Европската комисија Баросо.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Сре Апр 11 2007, 17:59

Абе ова се чаталеа “јаките“ англиски хулигани,а изедоа многу ќотек во Рим па им текна и полиција посебна да воведат. Уствари тоа Англичаните се мирни ко пајчиња бе, него ова Италијанциве се гадни хулигани што стварно праат проблеми.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Сре Апр 11 2007, 19:46

ајдееее абе димитре ти си бил заљубен во итачијанците ... и во фудбалот и во навијачите ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Чет Апр 12 2007, 16:34

Си имаат многу добри фанови италијанските екипи бе. На пример вчера беа само некои 5 000 италијански фанови у Минхен ама па они се слушаа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Саб Апр 14 2007, 21:36

абе ок е се тоа ама стварно незнам дали ке може сеа да се мрдне така ... а писне некој ПОМ ! по глава пендрекот Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Саб Апр 14 2007, 23:45

Незнам за тоа кои хулигани се полоши... Знам дека Енглезите имаат подобар фудбал... За хулиганите не ме интересира. Тоа се луѓе кои се наоѓаат на дното, и ја испуштаат својата фрустрација тепајќи се по натревари, за што и ги следат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Пон Апр 16 2007, 17:53

точно московец! каде каде имаат англија подобар фудбал! во секој поглед! и за гледање и за играње(ок не сум играл ама така се збори), + поплатени се англиските играчи(ако земеш во глобала, зашто за поединци не праам муабет), а и терените и условите на трибините се каде каде подобри!
сума сумарум,
англиски фудбал > италијански фудбал
OWNZ!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Пон Апр 16 2007, 18:56

Оваа сезона мора да признаам дека италијанскиот фудбал падна поради скандалот ама до минатата најквалитетни си беа италијанските екипи. Ако сакате најдете податоци за меѓусебни дуели на италијански и било кои екипи ќе видите дека билансот на италијанските е подобар.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   Вто Апр 17 2007, 17:22

е ај баш да видам кога имало повеке заинтересирани лица! ај дај линк со статистики!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: UEFA воведува специјална полиција против хулиганите   

Вратете се на почетокот Go down
 
UEFA воведува специјална полиција против хулиганите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: