Корчагин форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Корчагин форум


 
HomeHome  GalleryGallery  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  

 

 Лошите социјалистички навики

Go down 
+5
zoko
DJ_Stole
Slash
NaTaLi
Moscow_BoY
9 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole


Број на мислења : 637
Age : 33
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 17:20

абе луге незнам како само вадите неки теми против тито , едноставно тито тоа со го направил може да се подели на лошо нешта и дорби нешта али работата е што добрите нешта преовладуваат кои тито ги направил за македонија и едноставно се занемаруваат лошите т.е бидејќи преовладуват добрите т.е позитивните тито се смета за шпзитивна личнопст за македонија.. сакам да искоментирам на една работа .. прочитав горе во на стеф постот дека "ако не бил тито немало дедо му да се бори на трст него ке се борел за егејска македонија"" е добро бе а не го гледате фактот дека македонците се бореле цели 500 години и оцигледнбо е дека без подрска на некоја голема сила или бе нецива подршка неамло никопгаш да направат своја држава и дкеа секогаш ке сме биле ииграчка !!!. а тито го направил баш тоа не собрал под негпва закрила и како така усшпеал (сеа дали сакал или некел незнм) да го зачува она што останало до нашата македонија !!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 18:20

Столе! Баш би било тОп ти да пишуваше поразбирливо! ок?
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 19:04

DJ_Stole напиша:
абе луге незнам како само вадите неки теми против тито , едноставно тито тоа со го направил може да се подели на лошо нешта и дорби нешта али работата е што добрите нешта преовладуваат кои тито ги направил за македонија и едноставно се занемаруваат лошите т.е бидејќи преовладуват добрите т.е позитивните тито се смета за шпзитивна личнопст за македонија.. сакам да искоментирам на една работа .. прочитав горе во на стеф постот дека "ако не бил тито немало дедо му да се бори на трст него ке се борел за егејска македонија"" е добро бе а не го гледате фактот дека македонците се бореле цели 500 години и оцигледнбо е дека без подрска на некоја голема сила или бе нецива подршка неамло никопгаш да направат своја држава и дкеа секогаш ке сме биле ииграчка !!!. а тито го направил баш тоа не собрал под негпва закрила и како така усшпеал (сеа дали сакал или некел незнм) да го зачува она што останало до нашата македонија !!!!!

Абе ајде ? И што ТИТО го ослободи Балканот ? И Европа ? Или Црвената Армија која го срамни со земја Берлин ? Не се истоварија Енглезите на Крит, и низ цела Грција ???
Алооо ништо не направил ТИТО за Македонија !!!!
Само кога не учите историја, тоа ви е... Џабе 5ките...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 19:07

иначе историја имам 4!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 19:13

smiley Smile напиша:
Ех што сте смешни! Се свиткав од смеа на овие постови! Хахаха! Како прво. т.е. ај ќе набројувам.
1. Другарот Тито не бил бравар и не бил роден у кумровец и како и да е! Тој Тито што ние го знаеме вака од зборење & stuff бил Унгарец. Бил син на грофица, ама вонбрачен. Цурата го воспитала, го едуцирала и после го дала на татко му да го чува. Тито всушност бил неверојатно многу образован (за еден бравар а?) и знаел мноогу јазици (вклучувајќи го и српскиот). И откако вистинскиот Тито загинал на некој фронт овој Унгарецов или whatever го инфинтрирале тукааа... И типот си имал пријателски односи со сите (ако немал ќе го збришеле, многу јасно). Всушност имал и пријателски односи со ватикан. Па еве ако мислите дека е погребан у Србија слободно проверете, нема никакво тело да најдете. А сеа у 10 за 1 ме мрзи да ви раскажувам неколку епизоди од онаа емисијана на канал 5 (што моментално е забранета).

И Марко, видов си напишал у првите постови дека би сакал да можеш да кажеш било што и никој ништо да не ти може! Хахахха! Ме изнасмеја! Браво! Чек! Тука збориш за демократија! Абе луѓе! Демократија не постои! Тоа е мит! Тоа е бајка! За пред спиење! Дека се ќе биде некој ден така! Дека ќе има утопија. Тоа ти е како Џек И Стеблото Грав! Успиванка бе! хахаххаа...

Значи, (ко што би рекла Ти Пол у нејзиниот дневник на Ентерпрајз) конклужн - Не постои идеално општество, анархија не функционира, и нема УТОПИЈА! Премногу е идиотски светов за да има! Премногу се идиоти нејзините колонисти!

О дојдете Ксинди! Збришете не! У ку*ац! Премногу долго ја мачевме оваа планета! Таа не го заслужува ова!!! (добар крај а?)

И тоа сакав да кажам! Реплика?

Да ти кажам сега нешто... Немој да земај здраво за готово се што ќе каже Васко Ефтов, затоа што е пиун, тоа можам со сигурност да ти го кажам...
Друга работа, 99 посто од работите што ги кажува му се шпекулации.

Ги изврте темите, како Јозип Броз - Тито бил Маѓар ли не знам што... Овој Јосип Амброз нешто друго... На крајот не е битно тоа...
И да ги сменил позициите, преправајќи се во друг човек, го сторил само затоа што имал подобра позиција на тој начин.

За тоа дека ТИТО бил бравар е општо познато... Дури има и еден виц, кога отишол ТИТО во затвор, ги гледал како се мачат затворениците ( местеле брави ). Му покажал на еден робијаш... Види колку е лесно, и ја наместил бравата. На ова робијашот му одговорил, лесно ти е тебе, бравар си, што да кажам јас инжињер...

Демократијата воопшто не си ја разбрала. Затоа што, демократијата не е превидена да биде утопија. Сите знаеме дека Платоновата држава е невозможна... Но во овој момент е најправична... И престанете да велите дека во Македонија немаме демократија итн... затоа што ја имаме !!!
Меѓутоа самиот факт дека се смениле 3 системи во период од неполни 100 години, ни укажува дека не можеме да бидеме демократи како една Америка, Англија или што ти знам... И немојте да мислите дека таму, ружи цветаат, и долари паѓаат од небо...
Кога ќе се развие демократијата до најголем можен начин, ќе се создаде една социал-демократија, како што е Шведска... И тоа е најголемиот степен што може да се постигне. Затоа што луѓето не се совршени....
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 21:33

NaTaLi напиша:
Moscow_BoY напиша:

.. И на крајот за што се бореле моите потомци ???

предци Very Happy а за потомците е дискутаблно lol!

иначе до кога бе, до кога бе да ве учам дека србите ич qr не ги боли за националната определба на македонците, и дека стварно, ама стварно не мислат дека сте срби. верувајте ми. и не ни сакаат да сте срби. едноставно не им е гајле. фала. и го сакаат тоше проевски. а тоше ги сака сите. без разлика дали се македонци/срби/бугари....

угледајте се малце на тоше у тоа lol!
Хмммм викаш не сакаат да сме срби. ПА ЗА КОЈ К*РАЦ КОГА БЕВМЕ НА КОНЦЕРТ СО СТЕФАН И КОГА ЈА ПРАШАВ ЕДНА ПОЛИЦАЈКА НЕШТО НА МЕКЕДОНСКИ МИ ВИКА: JAOOOOO РАЗУМЕМ МОЛИМТЕ ПРИЧАЈ СРПСКИ ДА ТЕ ЦЕО СВЕТ РАЗУМЕ???????
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 21:37

smiley Smile напиша:
Ех што сте смешни! Се свиткав од смеа на овие постови! Хахаха! Како прво. т.е. ај ќе набројувам.
1. Другарот Тито не бил бравар и не бил роден у кумровец и како и да е! Тој Тито што ние го знаеме вака од зборење & stuff бил Унгарец. Бил син на грофица, ама вонбрачен. Цурата го воспитала, го едуцирала и после го дала на татко му да го чува. Тито всушност бил неверојатно многу образован (за еден бравар а?) и знаел мноогу јазици (вклучувајќи го и српскиот). И откако вистинскиот Тито загинал на некој фронт овој Унгарецов или whatever го инфинтрирале тукааа... И типот си имал пријателски односи со сите (ако немал ќе го збришеле, многу јасно). Всушност имал и пријателски односи со ватикан. Па еве ако мислите дека е погребан у Србија слободно проверете, нема никакво тело да најдете. А сеа у 10 за 1 ме мрзи да ви раскажувам неколку епизоди од онаа емисијана на канал 5 (што моментално е забранета).


И Марко, видов си напишал у првите постови дека би сакал да можеш да кажеш било што и никој ништо да не ти може! Хахахха! Ме изнасмеја! Браво! Чек! Тука збориш за демократија! Абе луѓе! Демократија не постои! Тоа е мит! Тоа е бајка! За пред спиење! Дека се ќе биде некој ден така! Дека ќе има утопија. Тоа ти е како Џек И Стеблото Грав! Успиванка бе! хахаххаа...

Значи, (ко што би рекла Ти Пол у нејзиниот дневник на Ентерпрајз) конклужн - Не постои идеално општество, анархија не функционира, и нема УТОПИЈА! Премногу е идиотски светов за да има! Премногу се идиоти нејзините колонисти!

О дојдете Ксинди! Збришете не! У ку*ац! Премногу долго ја мачевме оваа планета! Таа не го заслужува ова!!! (добар крај а?)

И тоа сакав да кажам! Реплика?
Смајли дај бе молимте не ми треси глупости !!! Како нема демократија.
Дали си поминала пред собрание да видиш дека веќе неколку недели има
штрај со глад. Веројатно си видела епа драга моја Смајли тоа ти е јавни
искажување на сопственото мислење. Да се десело нешто такво во времето
на тојот мил ем драг Тито истите тие немало ни да стигнат на голи оток
него ќе биле утепани уште прд да стасаат таму. Инаку за емисијта за
Тито не си разбрала како што треба. Поентата беше дека тито само го
земал идентитетот од Јосип Амброз. А дефакто е тоа дека тој бил бравар.


Последната промена е направена од на Нед Апр 15 2007, 21:53. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 21:41

NaTaLi напиша:
Moscow_BoY напиша:

.. И на крајот за што се бореле моите потомци ???

предци Very Happy а за потомците е дискутаблно lol!

иначе до кога бе, до кога бе да ве учам дека србите ич qr не ги боли за националната определба на македонците, и дека стварно, ама стварно не мислат дека сте срби. верувајте ми. и не ни сакаат да сте срби. едноставно не им е гајле. фала. и го сакаат тоше проевски. а тоше ги сака сите. без разлика дали се македонци/срби/бугари....

угледајте се малце на тоше у тоа lol!

Црквата не ни ја признаваат... Ај да не редам...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 22:24

Slash напиша:

Смајли дај бе молимте не ми треси глупости !!! Како нема демократија.
Дали си поминала пред собрание да видиш дека веќе неколку недели има
штрај со глад. Веројатно си видела епа драга моја Смајли тоа ти е јавни
искажување на сопственото мислење. Да се десело нешто такво во времето
на тојот мил ем драг Тито истите тие немало ни да стигнат на голи оток
него ќе биле утепани уште прд да стасаат таму. Инаку за емисијта за
Тито не си разбрала како што треба. Поентата беше дека тито само го
земал идентитетот од Јосип Амброз. А дефакто е тоа дека тој бил бравар.

секако де дека има демократија. кој рече дека нема. можеш да си завршиш стоматологија и да си продаваш автоделови (татко ми), да завршиш право и да чистиш вециња (Марија од Кастро), да штрајкуваш со глад, да си умреш од глад.. све што сакаш можеш :)

иначе полицајката на концертот ВЕ ДУПЕЛА. а знеш зошто? пошто сме/сте (вака пишувам пошо не сум скроз македонка) инфериорни и целите сме/сте у филм : леле, кутрите ние, нас никој не не признава.

коа ќе искочиме од тој филм и ќе престане да не/ве боли qr кој ве признава, а кој не, е тогаш ваљда ќе почнат да не признаваат..
Вратете се на почетокот Go down
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 22:26

и да, у србија треба да се збори српски јазик, исто како што у македонија треба да се збори македонски...
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 22:31

NaTaLi напиша:
и да, у србија треба да се збори српски јазик, исто како што у македонија треба да се збори македонски...

Абе ајде... Па што се фимате сите, кога ќе отидете во србија, на српски им зборите... Кога ќе дојдат срби кај нас... Господата не разбирале македонски... Па што бе, ја разбирам српски... ???? Ако можам јас да ги разберам можат и тие мене...
Така да не ги правдај...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 22:38

Moscow_BoY напиша:
NaTaLi напиша:
и да, у србија треба да се збори српски јазик, исто како што у македонија треба да се збори македонски...

Абе ајде... Па што се фимате сите, кога ќе отидете во србија, на српски им зборите... Кога ќе дојдат срби кај нас... Господата не разбирале македонски... Па што бе, ја разбирам српски... ???? Ако можам јас да ги разберам можат и тие мене...
Така да не ги правдај...

аха. а они коа доаѓаат у македонија ми зборат македноски (или барем покушаваат). simple, нели? да се збори (или барем да се проба да се збори) на јазикот на земјата у која што си моментално :)

ај отидовме мн офтопик
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 22:46



Лол... Како беше песната Свиит Дримс ... Само сонувај дека ќе ти зборат на македонски...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedНед Апр 15 2007, 23:09

Moscow_BoY напиша:


Лол... Како беше песната Свиит Дримс ... Само сонувај дека ќе ти зборат на македонски...

мене ми зборат... хм, можда затоа што не се оптеретувам толку дека сме греота и никој не не признава, и си го ценам македонскиот јазик, пошто, нели, најбитно е пред се сами да си се цениме, а после да глеаме дали другите не ценат...
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedПон Апр 16 2007, 00:35



Токму тоа е македонскиот менталитет. Да бевме поинакви, денес Македонија ќе беше не споредливо поголема од тоа што сме денес.

Ќе спомнам само еден пример.... Нема да навлегувам длабински, како сето тоа искочи, зошто е не реално, и ред други работи. Ќе кажам само, кога во ЦИА ги правеле статистиките за Балканот, нагласиле: На балканот има една расцепкана нација од македонци, но ним не им смета толку тоа што се расцепкани. Од друга страна, имаме една националност - албанци, кои ќе се борат со животот за да добијат територија. Коцката паднала на нив... Денес, немаше Косово да се одделува од Србија, туку Пирин ќе се одделуваше од Бугарија, и Егејцкиот дел од Грција.

Нас ни се случува ова постојано. Од средните векови, кога ние сме единствените кои не создаваат своја држава. До балканските војни, кога имаме случаии браќа да се борат во различни војски ( едниот за србите, другиот за бугарите )
Константно ни се повторува... Секогаш ние сме тие, што попуштаме, што сме пармалентарни, што сме демократи !

Не е во ред да се вметнува политика во темата, ама ќе го сторам тоа...
Најверојатно знаете дека Македонија заедно со Словенија била една од најразвиените држави по распаѓањето на Југославија. Ние го прокоцкавме тоа... Ние имаме премиери, кои не само што владееа со државата. Туку да се изразам со уличарски жаргон, беа КАПО ДИ ТУТИ КАПИ !!! Двајца се такви, едниот сеуште опстојува. Другиот, се покажа дека се чуствува како Бугарин, а ние можеме само да предпоставиме колку има работено за соседна Бугарија.

Историски документи, артефакти секојдневно се уништувани, во Пиринска и Егејска Македонија...
Ќе ја набројам плочата од времето на Самоил за Бугарија, и споменикот на Сотир, односно Парменион во Егејска Македонија...

Двеве држави се членки на Е.У....
Грција не признава никакви малцинства, Грција се спори со сите држави кои ја опкружуваат... Но факт е дека големите сили застанаа на нејзина страна и ја изградија... Само затоа што љутите цигани од југот, се тепаа со сите сили да освојат што повеќе земја...

Бугарија, исто така влезе во Е.У ... Нејзиното влегување е доста мистериозно.
Како можеше Бугарија да влезе во Е.У со толкав криминал, проблеми со Турците ( далеку поголеми проблеми, од ние што ги имаме со шиптарите... ) . И како сето тоа се поклопува со затварањето на нуклеарната централа, и глобалните интереси на Е.У за ставање граница со Турција, и муслиманскиот свет...

Ние каде сме ??? Македонија е ден денес по демократска од Бугарија и Грција, и во многу мери во поглед на системот поразвиена...
Но македонскиот комплекст како да е вкоренет во пустото македонче... Кое никогаш нема да се жртвува за да добие нешто... Макар и да го изгуби своето...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
zoko
Модератор
zoko


Број на мислења : 196
Age : 33
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedПон Апр 16 2007, 16:27

абе народе.... до задутре можеме да се натегаме,ама едноставно нели мене тоа апсолутно не ми е целта иначе сакам само грубо да резумирам што све се изначитав и малку се исфрустрирав, прво викате дека македонија има демократија, се сложувам Македонија има демократија ама очигледна само на хартија, зар е демократско судтсвото, зар е демократска јавната администрација ма ајде ... иначе Марко се сложувам дека тоа со е денес пред парламент го немало порано знаете засто. зато што во тоа време народот немал потреба да штрајкува друго Столе мноогу убаво кажа дека другарот ТИТО правел и лоши и добри работи а добрите ги засенуваат лошите, потполно се согласувам и да правел лоши дела но со цел да ја одбрани Југославија од надвор зашо ни на русија ни на америка не им се свигала. Трето извинете али поцему цајканката да ти збори на македонски, нашите цајкани да не ти зборат на српски или бугарски или бугарските збоорат на македонски???? и да јас ке го говорам оној јазик кој што јас сакам да го говорам и вие тука не можете да судите зашо тоа е премногу индивидуална ствар. Инаку баш ме инересира да ми кажете што е според вас толку лошо во социјализмот или како што милувате да кажете лошите социјалистички навики???
Вратете се на почетокот Go down
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedПон Апр 16 2007, 21:28

Зоки многу погрешни си го разбрал примерот со цајканката. Јас не побарав та да ми зборува македонски. Тука јас ја прашав на македонски а таа ми објасни дека не рабира што и зборувам.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:17

ех! што беше забавно вака одеднаш да се изначитам на многу смешни постови! вака! како 1, хахахахааха! демократија не постои нигде! оние кутрине стечајци можат и од глад да цркнат пред собрание ако им се сака! ама у времето на тито немало такво нешто пошто немале зашто да штрајкуваат! си ги имале сите потребни средства! ок! тито не е цвеќе за мирисање! ама па и не е до толку! ај кој бил што бил ќе остаиме! јас у белград кога бев у секоја продавница, самопослуга викав- а ова колку е? а маицава? а ова.. ту бе како се вика!? аха. а пантера имате нешто? а неее... епа ај овие две и ова! колку е тоа се?

така зборев! типот у Феликс беше најфиниот продавач што икад го имам видено и со кој сум била у контакт! кога јас ќе влезам овде у бенетон тие уште малку не почнале по мене да гаѓаат и да ме пцујат пошто сум им влегла у продавницата бе! и души! ние кога сме биле у сфрј сме биле 50 години понапред од Грците!
ама сеа тоа што србите се понапред од нас а беа бомбардирани? хммм.. што кажува тоа!? конклужн - борбен народ се! и не се пи*ки! најважно од се! (леле ја сакам песнава). и да си се вратам на темата! и да стеф тоа е мак. менталитет! пи*карски!

фалале пуно на тоа што ми дозволивте да се искажам на форумов! ова е многу демократски!
у иначе стеф мислам дека спомна дека немаме демократија како у САД. леле да имавме тешко нас! кај нив сите телефони се прислушуваат и ако се слушне зборот бомба, алах, америка и алах у иста решеница, или буш и уште нешто на врата утре ти доаѓа ЦИА! со среќа у таквата демократска држава! и имам гледано за тоа филм со коментари од луѓе на кои тоа им се десило па не се обидувај да ме побиеш! таква е убавата и цветна демократија у америка!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:19

а и да! кога спомнав србите биле бомбардирани! ние да бевме така бомбардирани сеа ќе го измислувавме оганот!

фала! толку од мене (за сега)
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:31

smiley Smile напиша:
а и да! кога спомнав србите биле бомбардирани! ние да бевме така бомбардирани сеа ќе го измислувавме оганот!

фала! толку од мене (за сега)

Иди во Србија живеј, што си дошла тука ?
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:33

smiley Smile напиша:
ех! што беше забавно вака одеднаш да се изначитам на многу смешни постови! вака! како 1, хахахахааха! демократија не постои нигде! оние кутрине стечајци можат и од глад да цркнат пред собрание ако им се сака! ама у времето на тито немало такво нешто пошто немале зашто да штрајкуваат! си ги имале сите потребни средства! ок! тито не е цвеќе за мирисање! ама па и не е до толку! ај кој бил што бил ќе остаиме! јас у белград кога бев у секоја продавница, самопослуга викав- а ова колку е? а маицава? а ова.. ту бе како се вика!? аха. а пантера имате нешто? а неее... епа ај овие две и ова! колку е тоа се?

така зборев! типот у Феликс беше најфиниот продавач што икад го имам видено и со кој сум била у контакт! кога јас ќе влезам овде у бенетон тие уште малку не почнале по мене да гаѓаат и да ме пцујат пошто сум им влегла у продавницата бе! и души! ние кога сме биле у сфрј сме биле 50 години понапред од Грците!
ама сеа тоа што србите се понапред од нас а беа бомбардирани? хммм.. што кажува тоа!? конклужн - борбен народ се! и не се пи*ки! најважно од се! (леле ја сакам песнава). и да си се вратам на темата! и да стеф тоа е мак. менталитет! пи*карски!

фалале пуно на тоа што ми дозволивте да се искажам на форумов! ова е многу демократски!
у иначе стеф мислам дека спомна дека немаме демократија како у САД. леле да имавме тешко нас! кај нив сите телефони се прислушуваат и ако се слушне зборот бомба, алах, америка и алах у иста решеница, или буш и уште нешто на врата утре ти доаѓа ЦИА! со среќа у таквата демократска држава! и имам гледано за тоа филм со коментари од луѓе на кои тоа им се десило па не се обидувај да ме побиеш! таква е убавата и цветна демократија у америка!

Значи од создавањето на светот СФРЈ била најдобра држава... Најправна итн... lol! Безвезно е се што напиша... Од што е смешно, нема ни што да ти вратам... ( во принцип не сум запознаен многу со работењето на продавниците )
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
NaTaLi
Модератор
NaTaLi


Број на мислења : 775
Age : 33
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:52

офф:
е, постов на смајли ме потсети на нешто. коа иаме таква демократија и слобода на јавно мислење, зашо смајли имаше бан на форумов со времетраење од 2 месеци ?

и тоа ние сме обични деца - средношколци Smile
Вратете се на почетокот Go down
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY


Број на мислења : 1845
Age : 33
Registration date : 2006-10-13

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 19:56

NaTaLi напиша:
офф:
е, постов на смајли ме потсети на нешто. коа иаме таква демократија и слобода на јавно мислење, зашо смајли имаше бан на форумов со времетраење од 2 месеци ?

и тоа ние сме обични деца - средношколци Smile

ЛОЛ тоа ќе го прашате другиот админ, зш он беше задолжен за тоа...
Иначе демократија не значи тотална слобода... Си ги смешала малце термните...
Вратете се на почетокот Go down
https://korcagin.macedonianforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash


Број на мислења : 1130
Age : 33
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 20:11

Смајли имаше бан затоа што претера во некои работи. а што ако е демократија... тоа не значи дека не треба да се почитуваат правилата.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.korcagin.macedonianforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)


Број на мислења : 2172
Age : 33
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_minipostedВто Апр 17 2007, 20:25

ех душо! епа ај ако толку јас ги мешам поимите и сл. кажи што е демократија! зар не е демократија ти да можеш еве на пр. да искочиш на тв и да се откорнеш од серење за тоа како не чини сеа системот у државата и сл. и без страв за твојот живот да го кажеш тоа? пошто у американското општество а гукнеш против буш ќе го јадеш у велико!! ај сеа според тебе кажи што е демократија жити све! просветли ме!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
http://www.trekunited.com
Sponsored content





Лошите социјалистички навики - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Лошите социјалистички навики - Page 2 Icon_miniposted

Вратете се на почетокот Go down
 
Лошите социјалистички навики
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Философија и психологија-
Отиди до: