Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Koj saka FS a?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 21:50

ај и еден FS од мене lol!

јо, јо, ти си рапер дебел
никад не си ебел
само се пуваш
и лажеш дека дуваш
те слушаат раперчиња бедни
сереш рими безвредни
стварно не те бива
абе иди пливај
стај си у коса шнолки
иди збирај школки
не туку памет ми соли
за тебе ич кур не ме боли
боља сум од тебе
мрш бе кој те ебехахахахаха, поентата е да го вреѓаш другиот нели? Smile ако не, сум ја утнала темата Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 21:55

е и уште нешо. што е поентата на јо? Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 22:20

Sega kje ti kazam. Nekoi mislat deka FS-to e samo da seres nekoj, da se krevas klku si jak, i da pcues kucki , ama ne e toa poentata na FS. Spored mene FS e eden nacin na vezvanje i nadograduvanje, i kolku povejke vezvas tolku si podobar. A dobar FS kje praes, ako citas.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 22:46Има не дека нема... Ама во цел текст дали две три рими има...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 23:04

мислам дека го пронајдов раперот кој чучеше во мене... Like a Star @ heaven
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 23:37

бебе песнава ти владее!! хахаха! тоП е! хаха. ај чекз да напишам ја некој шит па ќе го ставам тука!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 23:42

Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие
Доста се лажете
И знам дека немате што да кажете
Пред моите рими молчите
Ја знаете вистината
Па затоа ве праќам во пустината
Тоа е вашата казна
Зашто главата ви е празна
Пред цела јавност пацери
И немојте да се правите гангстери
Мислите дека се е лесно
Па затоа и во сопствена кожа ви е тесно
Се плашите од критика
Си играте со дневна политика
Имате трема
Па затоа друг текстови ви спрема
И затоа секогаш ви е покажан прстот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Апр 17 2007, 23:50

no comment! *prska od smea*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 00:01

Започнувам нова хип хоп кариера
од сега па натаму за мене во рапот
нема никаква бариера,
па да не си ни ти ,
се правиш вистински MC
епа ајде стани да те видам кој си.
се пред мене сечам како пила,
и не сум како тебе мамино детенце,
порастено во свила.
ти си една ебена нациста,
замолчи и запомни дека си прв
на мојата црна листа,
те лансирам како авион од писта,
од тука до њујорк, па назад
и еве моиве рими повторно те газат
ајде нека се крене,
тој што сака слободен стил против мене.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 00:23

Можеби од тебе
во години сум помал,
но за слободен стил
за тебе сум крал,
со мене нема играње
нема дар мар,
запомни дека
на овај топик јас сум цар.
Слушам си се плашел од висина
епа како планираш,
да се качеш над мене на бина.
Немој да ме направиш да се изнервирам,
затоа што после неможам да се контролирам,
тргнувам во напад кон тебе,
и рими не избирам,
еве сега пиштолот со рими го полнам,
па потоа репетирам,
а сега еве тебе на мета те зумирам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 14:36

Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие
Доста се лажете
И знам дека немате што да кажете
Пред моите рими молчите
Ја знаете вистината
Па затоа ве праќам во пустината
Тоа е вашата казна
Зашто главата ви е празна
Пред цела јавност пацери
И немојте да се правите гангстери
Мислите дека се е лесно
Па затоа и во сопствена кожа ви е тесно
Се плашите од критика
Си играте со дневна политика
Имате трема
Па затоа друг текстови ви спрема
И затоа секогаш ви е покажан прстот

Yo Yo, Dimska RULZZ !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 14:44

KORCAGIN RULLZ !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 16:15

Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие


aaaa диме, у мене глеаш конкуренција, а ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 16:28

хаха, да можда! иначе не диме! длабоко во себе се надевам дека во секој рапер не се крие! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 16:48

Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие

Добри стихови.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 16:49

и за крај, се одјавувам од мајкот, зошто премногу сте слаби!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 16:56

NaTaLi напиша:
Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие


aaaa диме, у мене глеаш конкуренција, а ? Smile
Гледам конкуренција само во прави рапери а не во луѓе кои не знаат што се
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 17:22

Сакаш со рими да пукаш
А не гледаш дека уште цуцлата ја шмукаш
Во рап школото
Јас сум ти професорот
Па фати го колото
Да не те пикнам во компресорот
Мислиш дека си крал
А не гледаш дека во рапот веќе си пропаднал
Не си ни почнал а веќе си завршил
Од моите рими пропаѓаш
Се плашиш
Па затоа не знаеш што да правиш
Слушај ме мене
Мојата рима ќе те крене
Од калта во која си влезен
Биди секогаш трезен
И спремен за нова лекција
Која ќе ти дојде како чекана инекција
Слушај ме мене далеку ќе стигнеш
Ако не го направиш следново
Во рап играта нема никогаш да поминеш
Ќе ти се смеат
За тебе шабански песни ќе пеат
Слушај ме мене дете
И не биди кретен
Подобро знаат постарите
Го имаат потребното искуство
Во душата го имаат она рап присуство
Што тебе ти фали
Овие рими горат
И ти се запали
Чекај, смири се
Ќе дојде и твоето време
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:00

Еве ме повторно
напаѓам на бината,
се вратив
и се базирам кон вистината,
повторно на мајкот,
слободен стил творам,
и тврдокорно се борам,
а со стилов те горам,
ти прекини тие
глупави срања да ги сереш,
и глупости за мене да збориш,
зошто вистина
не знаеш да твориш.
од тебе да се плашам?
хаха нема шанси,
доста пишуваш романси
отвори ги очите па ќе видиш
дека јас сум фристајлерот
со најдобри перформанси.
Не мене туку,
тебе ти треба инекција,
затоа што од моиве рими
ќе добиеш инфекција,
а кога доѓаш по мене
ќе ти треба силна протекција,
затоа што мојот стил,
е невероватна префекција.
И еве ме по тебе се вратив,
одкако со моите рими
неколку животи скратив.
Од каде а? Доаѓам од запад,
момче дали си подготвен за овој напад?
Види тука станува тесно,
незнаеш што ќе ти се случи,
за тебе е страшно
а за мене многу интересно
затоа што кога си во игра со мене
секогаш е неизвесно,
слушај и памти момче
затоа што зборувам чесно.
едноставно те победувам со рими,
ајде сега сине кој е подобар кажи ми!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:32

Proof напиша:
NaTaLi напиша:
Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие


aaaa диме, у мене глеаш конкуренција, а ? Smile
Гледам конкуренција само во прави рапери а не во луѓе кои не знаат што се
Морам да признаам низок удар од диме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:37

Proof напиша:

Слушај ме мене дете
И не биди кретен
е

lol! мислам lol! ДЕТЕ КРЕТЕН !!!!!!!!!!!!!!!!!!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:46

Slash напиша:
Proof напиша:
NaTaLi напиша:
Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие


aaaa диме, у мене глеаш конкуренција, а ? Smile
Гледам конкуренција само во прави рапери а не во луѓе кои не знаат што се
Морам да признаам низок удар од диме.

Slash ми ја зема мислата... сеа останав без зборови... Sad Sad Sad Sad Sad


lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:49

ПОЧИТТТТТТТТ !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 18:58

BIG_M_UNDERGROUND напиша:
ПОЧИТТТТТТТТ !!!

спамммммммм lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Апр 18 2007, 19:14

NaTaLi напиша:
Slash напиша:
Proof напиша:
NaTaLi напиша:
Proof напиша:
Што си мислите бе вие
Дека во секој рапер се крие


aaaa диме, у мене глеаш конкуренција, а ? Smile
Гледам конкуренција само во прави рапери а не во луѓе кои не знаат што се
Морам да признаам низок удар од диме.

Slash ми ја зема мислата... сеа останав без зборови... Sad Sad Sad Sad Sadlol!
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Aj Нате ќе смислиме нешто за да му вратиме...lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Koj saka FS a?
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: