Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Koj saka FS a?

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
cinderella
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 230
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Саб Апр 21 2007, 17:21

A ustvari Big_M sto si otvoril tuka tema za FS koga veke imas takva tema na makrap.info i ko so vidov ja koristis?!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Саб Апр 21 2007, 17:56

Сакав да видам како мава ФС Пруф. Ја корситам на макрап и што?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Саб Апр 21 2007, 17:57

И таму никој не вика дека се ку*чам, а ти незнам што почна да се караш. АЈДЕ ДОСТА!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Саб Апр 21 2007, 18:04

Ај човече прекини со реклами да не добиеш бан
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Саб Апр 21 2007, 20:20

Јас не рекламирам cinderella ја напиша цела веб страна.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
HoRRoR`RaP
ново членче
ново членче


Број на мислења : 1
Age : 26
Registration date : 2007-04-22

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Нед Апр 22 2007, 21:21

накај сцената идам
па ајде да ве видам
покажи што знаеш
докажи дека празно не лаеш
ај да видам како можеш да ми вратиш
само знај дебело ќе платиш
пробај да ме сватиш
но рокам тврдокорно
на фејкери ко тебе отпорно
па творам се борам и зборам
да те уништам јас горам
рокам оригинално
со рими доминирам маестрално
па ајде провери како те удирам фатално
не ми можеш ништо премногу е жално
па ајде качи се на бина
или се плашиш од стиховна дивина
пробај испливај на површина
но јас сум тој кој ве скина
кај си бе да не згина?
ти правам вистински репрезент
продукција на рими со талент
па викај цела војска да ме атакира
но џабе јас сум оној кој сите ќе ве масакрира
јас и BIG_M против сите вас
па ајде осмелете се покажете глас
рапот е спремен 24 часа седи на маса
една љубов искажана преку два гласа

ај нека врати некој...ако може....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Нед Апр 22 2007, 21:23

ZAk0N brat. ONE LUV!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Пон Апр 23 2007, 08:44

cinderella напиша:
Ej Oggy, aj malce pripazi si na recnikot.

абе знаеш па и ти дека не е ова за тебе!! ај сеа и ти не заебавај Razz (ох забораив имаш ти и уште еден за кој .... ова .... да .... Razz)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Пон Апр 23 2007, 11:31

Абе дечишта (хорор рап и биг м) филмот во кој живеете не е мал... За некоја година ќе сфатите за што ви зборам,,,
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Пон Апр 23 2007, 11:44

ве поздравувам со AC/DC - Big Balls Very Happy чујте го текстот и ке сватите за што се работи, него ај ако несакате да слушате рок ке го постувам текстот во лирики
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Пон Апр 30 2007, 22:21

Во мене нови чувства се превираат
Моите противници само ме инспирираат
Да станам подобар
Тој што е против мене го викам на сцената како проклет конобар
Рап сцената е мојата куќа
И оваа рап вода веќе одамна е вруќа
За мене рапувањето е задоволство
За некои тоа е ужасно проклетство
Кој сака во мојот круг да влезе нека повели
Па заедно ќе влегуваме во историјата со рап новели
Единствено се лутам на луѓе за кои рапот е табу тема
Па си мислат дека со нивното рапување влегуваат во вистинската рап шема
Не можат против вистинските рапери
Па во рап играта тие се само кампери
Само кампуваат и мислат дека се главните фаци
Па тие бараат внимание од глупи папараци
Таквите публиката одамна ги напушти
Мојот рап таквите ги уништи
Па затоа барам една рап унија
За да ги уништи сите што рапот со гомна го напунија
Барам едниство
За последното рап убиство
За да можат поколенијата да ја знаат вистината за рапот
Да ги води само рап патот
Кон посветла иднина
Сами да си ја кројат својата судбина
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Мај 01 2007, 15:05

Proof не мора веќе да се мачиш со фс. Биг м има бан така да ич не се замарај.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Мај 01 2007, 20:51

А шо мислиш ти ја само заради Биг М праам фс? Море кога ќе научиш нешто повеќе за рапот јави се а не вака
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Вто Мај 01 2007, 20:56

Proof напиша:
А шо мислиш ти ја само заради Биг М праам фс? Море кога ќе научиш нешто повеќе за рапот јави се а не вака

Морам да и признаам дека си добар!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Мај 02 2007, 00:36

Proof напиша:
А шо мислиш ти ја само заради Биг М праам фс? Море кога ќе научиш нешто повеќе за рапот јави се а не вака
Зо гомно работи неам намера да учам...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Мај 02 2007, 11:58

Ако мислиш дека рапот е гомно работа не мораш да пишуваш постови во рап теми
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MA4OR a.k.a. BiG M
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 8
Age : 24
Registration date : 2007-06-27

ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   Сре Јун 27 2007, 20:58

Битката продолжува...кој е спремен ???
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Koj saka FS a?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Koj saka FS a?
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Музика и Ноќен живот-
Отиди до: