Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Гледате ли цртани филмови ?

Go down 
АвторПорака
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Окт 26 2006, 23:00

Гледате ли уште цртани филмови ? Ако да, какви преферирате ? Долгометражни или краткометражни ? Кој цртан филм ви е омилен ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Окт 26 2006, 23:27

Не, имам аверзија кон цртани... Smile
Т.Е од картун нетрворк, ради сестра ми Smile)))
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Окт 26 2006, 23:37

Da mnogu gleam! Omileni kratkometrazni mi se Tom i Jerry a dolgometrazni Timon i Pumba! Gi obozavam!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пет Окт 27 2006, 00:17

само нинџа желкиRazz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пет Окт 27 2006, 21:40

Da TMNT ne propustam!!!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Deni
ГостинПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пон Окт 30 2006, 14:06

brat toa najdobra izmislotina posle PC-to. sekogas koga ima na BTR i SUTEL. Omilen lik Slopo Rodriguez (znaete onoj -najsporiot glusec IN WHOOOOOOOOOOOLE MEHICO)
Вратете се на почетокот Go down
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пон Ное 13 2006, 22:44

Е а кој поише ви се свиѓа? том и џери или некој у стил на петелот и брзи гонзалес? Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пон Ное 13 2006, 23:35

Петелот е закон!! Многу го поштувам. Инаку пред некои 15 минути доживеав откровение. Пуштив Бумеранг за братучед ми и го видов НЕГО!! Плавото куче што нон стоп ја пее Оу Мај Дарлинг Клементајн и ги иритира сите околу него. Тоа куче ми ја обележа младоста, и сеа после 10 години повторно го сретнав, енд ај ем соу ексајтед!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Пон Дек 18 2006, 22:08

Што знаете за Тарзан?

- Кларк Гејбл бил сериозна опција за улогата на Тарзан во филмот од
1932 година, ’Тарзан, Човекот Мајмун’, но како недоволно познат бил
отфрлен во корист на Џони Вајсмилер.

- ’Тарзан, Човекот Мајмун’ има и два римејка: 1959 (Дени Милер), 1981 (Мајлс О’Киф)

- Ликот на Чита е креиран за филмот. Тој не се појавува во книгите на Едгар Рајс Бароус.

- Презимето на Џејн во филмот е променето од Портер во Паркер.
- Во ниту еден филм за Тарзан не е употребена познатата реплика „Јас Тарзан, ти Џејн“.

-
Изразот ’умгава’ го измислил сценаристот на МГМ, Сирил Хјум. Овој збор
има повеќе значења – „добро“, „горе“, „долу“, „застани“ и „оди“.

-
Тарзан е роден во џунгла на западната африканска екваторијална обала,
како Џон Клејтон, син на Џон и Алис (Рутерфорд) Клејтон – Лорд и Лејди
Грејсток.

- На крајот на оригиналната приказна за Тарзан, тој
патува до родното место на Џејн – Балтимор, Мериленд, каде што се
обновува нивното познанство. Ќе го дочека непријатна вест дека Џејн е
верена со неговиот злобен опортунистички братучед, Вилијам Сесил
Клејтон. Тарзан може да го докаже своето благородничко потекло, но
наместо тоа, во име на среќата на Џејн одбира да се повлече и да се
откаже од него.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Сре Јан 03 2007, 22:07

NaTaLi напиша:
Петелот е закон!! Многу го поштувам. Инаку пред некои 15 минути доживеав откровение. Пуштив Бумеранг за братучед ми и го видов НЕГО!! Плавото куче што нон стоп ја пее Оу Мај Дарлинг Клементајн и ги иритира сите околу него. Тоа куче ми ја обележа младоста, и сеа после 10 години повторно го сретнав, енд ај ем соу ексајтед!
ova e za brat mi poso kaj i da ide deteto si pusta bumerang ili cartoon network
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 1130
Age : 27
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Сре Јан 03 2007, 22:46

Петело владее. Неговата најпозната реченица: Njeeeeeeeeeeeeeee SHUUUUUT UPPPPP!!!!!!!!!!!!
HAHAHAHAHHAHAHA KOLJU E ZAKON!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Сре Јан 03 2007, 22:53

NaTaLi напиша:
Петелот е закон!! Многу го поштувам. Инаку пред некои 15 минути доживеав откровение. Пуштив Бумеранг за братучед ми и го видов НЕГО!! Плавото куче што нон стоп ја пее Оу Мај Дарлинг Клементајн и ги иритира сите околу него. Тоа куче ми ја обележа младоста, и сеа после 10 години повторно го сретнав, енд ај ем соу ексајтед!
petelot e srce! a dali toa kuceto sto taka pee na bumerang sto go davaat e plavo? i ima juznjacki akcent?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Јан 04 2007, 13:05

jas gledam na bumerang ja znam programata kako ide a i poso preku den nema so da se gleda zaso da ne gledam crtani
p.s.site crtani mi se top ali mislam tom i dzeri mi se najdobri
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Јан 04 2007, 13:07

е да том и џери се закон! ја сабајле глеав на шутел тарзан, ама не цел пошто ми беше сафра!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Јан 04 2007, 14:45

smiley Smile напиша:
NaTaLi напиша:
Петелот е закон!! Многу го поштувам. Инаку пред некои 15 минути доживеав откровение. Пуштив Бумеранг за братучед ми и го видов НЕГО!! Плавото куче што нон стоп ја пее Оу Мај Дарлинг Клементајн и ги иритира сите околу него. Тоа куче ми ја обележа младоста, и сеа после 10 години повторно го сретнав, енд ај ем соу ексајтед!
petelot e srce! a dali toa kuceto sto taka pee na bumerang sto go davaat e plavo? i ima juznjacki akcent?

Да! И нон стоп коа пее паѓа у дупки(као мене lol! )! Закон е!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   Чет Јан 04 2007, 14:57

Deni напиша:
brat toa najdobra izmislotina posle PC-to. sekogas koga ima na BTR i SUTEL. Omilen lik Slopo Rodriguez (znaete onoj -najsporiot glusec IN WHOOOOOOOOOOOLE MEHICO)
But Jose I Forgot to toll u something. Slopo Krodriguez he has a gon
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Гледате ли цртани филмови ?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Гледате ли цртани филмови ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: