Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Бизнис

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Бизнис   Пон Апр 23 2007, 22:02

Германскиот економист Бернд Дреслер одлучил да ја напушти својата работа како агент за осигурување и отворил агенција за посредување при раскинување на љубовни врски. Вели дека бизнисот му цвета.
Задачата на Дреслер е да ја заврши работата во име на мажите или жените кои немаат храброст да му ја соопштат на партнерот "тажната вест". За оваа услуга тој наплаќа по 50 евра.
Откако пред нешто помалку од една година го започнал бизнисот, имал повеќе од 200 нарачки, а поради се поголемиот интерес планира да запосли и помошник.
Средбата со оставените несреќници не трае подолго од три минути, а примателите на веста најчесто се шокирани. "Никој од нив не ме повикал на кафе" - вели духовито Дреслер.
Тој на своите клиенти им нуди и дополнителна услуга - во нивно име од оставената личност да бара и враќање на лични предмети, под услов сите да можат да бидат собрани во еден куфер. Во понудата има и специјални курсеви за оние кои сакаат на партнерот лично да му ја соопштат желбата за прекин на врската, а не знаат како да го направат тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Бизнис   Нед Апр 29 2007, 12:06

Абе каков бизнис!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Бизнис
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: