Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Зошто жените носат танга?

Go down 
АвторПорака
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Зошто жените носат танга?   Саб Апр 28 2007, 17:25
Ги следи глас дека се неудобни, непрактични, потполно негихенски, а сепак
- жените ги обожаваат. Веќе неколку сезони се обидуваат да излезат од
мода, но и понатаму се присутни. Во Америка се модерни - оние кои
излегуваат надвор.

Вистинските танга гаќички, или подобро кажано предходниците на овие
денешните ги носеле членовите на бразилско-индијанското племе.
Сепак, тангите на какви што сме ние навикнати се носеле во 70-тите
години од минатиот век, односно кога започнала нивната втора кариера.
Иако многу сметаат дека тангите се измислени да ги хипнотизираат мажите
по плажите на Копакабана, тие се дизајнирани од практични причини.
Имено, тангите се измислени со цел да не се собира толку многу песок кога се бањате во некоја песочна плажа.
Во 1981 година американската компанија Fredrick's of Hollywood го
препознава потенцијалот на тангата и го преплавува американскиот пазар,
а подоцна и европскиот.
Светската модна сцена која ги диктира трендовите на сите модни
случувања, која повеќе открива отколку што покрива, се соочува со
светски познатите доктори ширум светот.
Овој тренд на долна облека, според докторите би требало да се повлече
од продажба, мислејќи дека танга-гаќичките се изработени од штетни
синтетички материјали.
Моќните трговци го искористиле ова како маркетишки трик. Така на пример
во очи на судењето на Мајкал Џексон тие продавале танга гаќички под
името I support Michael по цена од пет фунти.
Моментално овој тип на гаќички се едни од најпопуларните на светот,
најбитниот дел од долната облека без која жените не можат да си го
замислат животот.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   Нед Апр 29 2007, 20:52

Кај све бе еј?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ilo
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 13
Age : 30
Локација : veles
Registration date : 2007-04-30

ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   Пон Апр 30 2007, 01:38

nosat tanga oti site maski gi obozavaat
100 %
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   Пон Апр 30 2007, 12:38

Па можи и тоа да е! Нека кажат женските!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   Пон Апр 30 2007, 14:33

Ај да ти кажам! Не многу женски ги обожаваат (ова од искуство а и што ми кажале) ама носат танга под, на пр. бели панталони или нешто слично за да не се познаваат гаќи пошто изгледа многу сељачки! задоволни од одговорот?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   Пон Апр 30 2007, 15:10

100%
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зошто жените носат танга?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зошто жените носат танга?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Мода и убавина-
Отиди до: