Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 За љубителите на Мозила - Firefox 2.0

Go down 
АвторПорака
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 323
Age : 26
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Нед Апр 29 2007, 14:54

За љубителите на Мозила - Firefox
2.0

Иако новата верзија на Firefox веќе некое време можеше да се симне
директно од ФТП серверот на Мозила, од Мозила ги молеа корисниците да ја
причекаат финалната верзија од овој производ. Сега и тоа се
случи.


Firefox 2.0 носи благо променет изглед на функционалноста,
зголемена сигурност, ситни промени во работа со табовите, можност за враќање на
своите отворени табови во случај на рушење на прегледноста, исправка на многу
багови и уште некои ситни работи, чии што комплетен попис може да го прочитате
овде.

Се на се, станува збор повеќе за ситни
подобрувања отколку за нешто големо, но тоа може да се потпре на аргументот дека
Фајрфокс и досега работеше многу добро, а верзијата 2.0 е само еден фино
исполиран и усовршен производ.

Firefox 2.0 може да го симнете од неговата
службена
страница.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Пон Мај 14 2007, 20:12

абе да не касниш малце со ова?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Пон Мај 14 2007, 20:14

абе оги доста му пишуваш има бан типот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Пон Мај 14 2007, 20:36

да бе од после видов
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
JordaN
ново членче
ново членче


Број на мислења : 6
Age : 28
Registration date : 2007-08-17

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Пет Aвг 17 2007, 20:00

Мозила - Firefox 2.0 е излезена многу поодамна иначе Opera е многу подобар интернет пребарувач!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Чет Aвг 23 2007, 21:39

JordaN напиша:
Мозила - Firefox 2.0 е излезена многу поодамна иначе Opera е многу подобар интернет пребарувач!

не би се согласил ... далеку подобра е мозилата, барем според мое искуство
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Чет Aвг 23 2007, 21:54

JordaN напиша:
Мозила - Firefox 2.0 е излезена многу поодамна иначе Opera е многу подобар интернет пребарувач!

My ass...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Пет Aвг 24 2007, 04:10

Moscow_BoY напиша:
JordaN напиша:
Мозила - Firefox 2.0 е излезена многу поодамна иначе Opera е многу подобар интернет пребарувач!

My ass...

lol! lol! ок и ја мислев нешто такво ама не толку дирекно Razz немеше смисла во моментот Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Andrejf
ново членче
ново членче


Број на мислења : 2
Age : 25
Registration date : 2008-08-29

ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   Саб Aвг 30 2008, 20:50

СКОРО ИЗЛЕЗЕ MOZILA FIREFOX 3.0, НО СПОРЕД МЕНЕ OPERA 9.52 Е ПОДОБРА ПОРАДИ ОПЦИЈАТА SPEED DIAL ШТО ЈА ДАВА НА ПОЧЕТОК.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: За љубителите на Мозила - Firefox 2.0   

Вратете се на почетокот Go down
 
За љубителите на Мозила - Firefox 2.0
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Софтвер-
Отиди до: